entry'ler (61)

8 femmes

françois ozon'un bir cinayetin hikayesini anlattığı filmi.catherine deneuve ve danielle darieux başroldedir.müziklerinden toi jamais dinlenmelidir

belle

belki de dünyanın en güzel düeti.aşk daha ne kadar güzel ve tutkulu anlatılabilirki!

edward norton en iyi erkek oyuncudur

american history x,fight club ve the illusionist izlendikten sonra yürekten katılınacak olan konu.

beraber gezen iki kızdan şişman ve çirkin olanı

ne kadar akıllı ya da kendine güvenli olursa olsun yine de, derinlerde, arkadaşını yargılamaktan; kimi zaman niye ben demekten kendini alamayan kız profilidir.

dogum gununde yagmur yagmasi

günün nasıl geçeceği konusunda zaten endişe yaşarken iyice keyfimin kaçmasına neden olan durumdur.ne yapsak düşüncesi yetmiyormuş gibi bir de insanı evde kalmaya mahkum edebilir.

teb sigorta

Zamamınında 1aylık bir staj dönemi geçirdiğim,depatmanlar arsı koordinasyonun pek de iyi olmadığı kurum.çalışan çok çalışır oturan da saatlerce oturur.bir departmanda yığınla poliçe ve klasman dururken çaprazda boşluktan sıkılan insan kimsenin aklına gelmez.

yeliz yeşilmen

az önce tvde sevgilisiyle gittikleri tatilde yaptıkları yürüyüş sırasında ayı gördüğünü ve ayının başlangıçta onları kovaladığını ve akabinde çöp içinde bulacağı yiyeceklere odaklanıp peşlerini bıraktığını söyleyen hanım kız.bu sahne sonrasında duygulanıp bütün ayıları himayesi altına aldığını; mühim olanın 'şehirdeki ayılardan korunmak' olduğunu söylemiştir.

hairspray

2007 hollywood film festivali en iyi oyuncu kadrosu ödülünü alan filmde genç ve pek de güzel sayılmadığı öne sürülen genç bir kızın dans tutkusu ırkçılığa yapılan göndermelerle işlenir.John Travolta'yı dansçı kızımız Tracy'nin annesi olarak görüyoruz.bu eğlenceli film de film ekiminin galalarından

paris te iki gun

Julie delpy'nin yönettiği,başrollerini adam goldenberg ve daniel brühl ile paylaştığı film ekiminde gösterilecek olan filmdir.new york'lu bir çiftin ilişkilerindeki sorunları çözmek için yaptıkları paris seyahatini konu alır.daniel brühl olması en güzel yanıdır kanımca...

ilk ismin babaannenin ismi olmasi

daha kötüsü babannenin adının ilk isim olarak sana verilmesi durumudur. bizde bir nevi piyango hadisesi olmuştur.

yalnız olduğunu hatırlatan şeyler

pazar günleri feci şekilde canın sıkıldığında arayacak kimsenin olmaması.

burhan altintop taklidi yapan yurdum insani

insanın kendine engel olamamasıyla ortaya çıkar.hele yurtdışında yapıldığında iki kişiden başkası gülmez,eğlenceli olur

gel ey seher

polat bülbüloğlu ve şebnem ferah sanırım dünyadaki en iyi ikililerden biri olmuşlardır bu şarkıyla.ikisi de çağlaya çağlaya söyler,anlatılmayacak kadar güzel şarkıdır

turkcell den mesaj gelmesi

'allah belanı versin' dememe yol açan durumdur.tam yalnızlıktan sıkılmışken msj gelir.ümitlenirsin,birinin aklına geldim dersin.turkcell'i görünce çökme ihtimali kuvvetle muhtemeldir

braun silk epil reklamındaki gavat bey

inandırıcılıktan uzak bir reklam kişisi.bırakın kılı tüyü,söyleyin allah aşkına hangi türk erkeği bu kadar rahat 'kısalar yakışıyor' der!

cem köksal

kalbim bomboş demiş knedisi bile inanmamıştır kanımca.şarkı insanı alır götürür,acıtır;kimi zaman pişmanlıktır.ne de olsa;
'geçer gider sanmıştım hiç durmadan öylece' demiştir...

lucie silvas

antonio orozco adlı bir şarkıcıyla 'what are you made of' adlı şarkıda düet yapmıştır.başarılıdır:)

calogero

son kasetinde 'pomme c' adlı bir şarkısı vardır ki dinlenesidir.internet aşklarından bahsetmektedir,güzeldir

asfalt dünya

'beni severmiş o' adlı şarkıyla tanıdığım insanı altüst eden grup.sakin sakin söyleyip derinden vuruyorlar insanı.klip de ilginç,güzel,gizemli...ne demişler;
en çok beni severmiş o
beni aramış gözleri gerçekten
inanmak istiyor insan...

eric bana

orlando bloom'dan nefret etmeme neden olan aktör (ne de olsa savaş adamın aşkı yüzünden çıkmış ya!).yakın zamanda türkiyede de vizyona girmesini umduğumuz 'lucky you' adlı filmde drew barrymore'la rol almıştır.nasıl bir ikili olduklarını merak etmekteyim