bugün

entry'ler (62)

pulera

12.roxy müzik günleri'nde* ikinci olmuş, eskişehir'li güzide grup. gevende'yle kapışır bu elemanlar. dinlemeli, desteklemeli..

(bkz: http://www.myspace.com/pulera)

narsist

yalnızların hastalığıdır, kimseye bağlanmak istemeyenlerin... en özgür ilişkilerin adamıdır narsistler...
ola ki kendilerinden vazgeçip birine bağlanırlar; işte o zaman kendileriyle küserler, tek bir kişinin övgü sözcükleri yetmez, egolarını tatmin etmeye, herkesin kendisini övmesini isterler. diğer insanlar yetmeyince bu mastürbasyona, işe kendileri el atarlar.
belki de sadece yalnızlıktan bunu yaparlar, birilerine sarmak yerine kendilerine dolanırlar.
yüzlerce kare fotoğraflarını çekerler, boy aynasını da karşılarına alarak, türlü saç şekilleri, türlü makyajlar yaparak... sonra fotoğraflara bakıp, bir bir inceler; bu olmamış, bu çirkin çıkmış * , bu olmamış, hah işte bu çok güzel, aa ne güzel de bakmışım... diyerekten.

kendilerinden başkalarına zararı yoktur bu insanların, kendilerine verdikleri en büyük zararsa; hayatları boyunca ulaşamayacakları bir tatmin duygusunun peşinde harap olmalarıdır.

poker

evdeki kurufasülyelerle mütemadiyen 5 saat oynanan oyun sonucunda rüyada kurufasüye pilav yendiği görülebilir, her iki türlü de gaz yapar.

gerçek mutluluk

(bkz: evdeki huzur mutluluk budur)

murat boz un tanrısallığını reddetmek

(bkz: ateizmin yararları)

yururken muzik dinleyememek

(bkz: sakız çiğneyemiyorum)

sol eliyle dusunen adam

yüksek merciilerde tanıdığı olan yazardır kanımca. hem 5. nesil olacaksın hem de dakikasında nick altında 15* entry'n olacak.*
(bkz: olacak iş değil)

adem kasidesi

altmış dokuz beyitten oluşur. şiirde varlıktan yorulmuş bir insanın yokluk özlemi, yokluğu var olan maddi şeylere teşbihte bulunarak anlatılmaktadır ancak neredeyse her beyitten sonra bir rücu vardır.

bir bahar akşamı rastladım size

yer izmir kız lisesi
öğrencilerinden biri hocasını gizlice sevmektedir.
kız da öyle utangaç, öyle naiftir ki... kız uzunca zaman içinde tutar gizli sevdasını, mezuniyet günü gelir çatar. kızımızın içinde binbir sevinç, binbir heyecan o gün. ayakları adeta uçarcasına ilerliyor, balo salonunun yolunda. içeri girip gizli aşkını görmesiyle kanatlarını daha bir hızlı çarpıyor ona kavuşmak için. hocasının yanına gidip ellerini tutuyor, elbisem nasıl diye sorabiliyor ancak.o ana kadar görmemeye çalıştığı bu küçükı daha fazla grmemezlikten gelemiyor ve elleri öğrencisinin ellerinde; masal gibisiniz diyor.
kız utanıp başını önüne eğebiliyor ancak..
ve daha sonra hoca, yani fuat edip baksı bunu bir şiirle ölümsüzleştiriyor.

aldığım duyumlara göre; şarkının hikayesi şuan senaryolaştırılmaktaymış ve onaylanırsa trt de yakında izleyeceğimiz bir dizi olarak karşımıza çıkacakmış.

gokdil

kurların açılması için minimum 2 ay beklemeniz gerekir ki 6 ay bekleyen de var. her şeyi gecikmelidir, eksiktir. ses çıkarmazsanız,adam yerine bile koyulmazsanız. herkese farklı fiyat verirler, kur fiyatı 850 ytlye kayıt olan da vardır 350 ytl ye de. insanın öğrenme şevkini öldürürler vesselam.

djarum black

tadı, kokusu bir yana en büyük nimeti içilir içilmez bağırsakları çalıştırıp sizi tuvalete yollamasıdır. tembel bağırsaklara, bağırsaklılara dermandır. activia'ydı yovita'ydı yalan yani djarum balck'in yanında.

halil kargulu

Kendisi vücudun şifresi adlı bir zayıflama kitabının yazarı olup, aynı zamanda yaptığı ilginç kilo alma-verme denemeleri münasebetiyle guinesse aday olmuştur.
internet sitesi üzerinden online kilo bekçiliği adını verdikleri bir sistemle insanlara 7/24 hizmet veriyorlarmış.Alacağı sonucun bir garantisi olmadan önce parayı* yatırabilecek kadar zengin olanlar ya da, deli cesaretine sahip olanlar başvuruyor gibi geldi bana.

(bkz: http://www.vucudunsifresi.com/tr-tr/)

polisin odemeli arama yapmasi

1 ay kadar öncesinde eve hırsız girmesi akabinde çağırılan polisin şahsıma yaptığı eylemdir. bilinmeyen bir numaradan gelen ödemeli aramayı kabul ettiğimizde durum anlaşılmıştır, arayan polis abimizdir. meğer evi bulamamış da cama çıkmamızı istiyormuş kendileri. düşününce gayet de mantıklı bir harekettir. kişisel telefonundaki o güzide kontörleri kim iş için harcamak ister ki..

22 temmuz 2007 seçimlerinin gösterdikleri

(bkz: göremediğinizin farkında mısınız)

tuvalette yapılan işler

girdi girmek, ankete katılmak.*

baris komurcuoglu

kaseti sonunda çıktı herhalde ki şuan nr1 de klibi dönüyor tabi single da olabilir. gerçi bayaa zaman geçti, unutuldu yüzü, bi yerden çıkarıcam ama nerden modunda izledim klibi. sarkısının adı da temenni. güzel şarkı valla, aslında normal bi şarkı ama barışın yorumuyla güzel geldi bana.

hatırlayamayanlar için küçük ama etkili bir hatırlatma: hani yarışmacılara yöneltilen romantik misin, sevgiline yaptığın en romantik şey neydi sorusuna, duşta kulağına ona yazdığım şarkıyı söylemiştim diye bir cevap vermişti de olay olmuştu.

hala hatırlamayanlar için son hatırlatma: sessiz gemi'yi söylüyodu hani. bi de bu gece son'u.

ben elimden geleni yaptım hala hatırlamayanlar artık kasmasınlar bunlarla da hatırlamadılarsa.

solak olmanın avantajları

sadece bu özelliğinizi kutlamak için bile özel bir gününüzün olması.
(bkz: dünya solaklar günü)

bazilari seray sever

(bkz: bazıları kaçık sever)*

bir hayat arkadaşı olarak köpek

sadıktır,yok yere kıskançlık krizlerine sebep olmaz. sizi tüm tehlikelerden korur. platonik derdi yoktur, severseniz karşılık verir. tercih edilesidir.

başbakana armağan edilebilecek şarkılar

(bkz: gemicik de talim var babası gibi oğlum var)