1. 1.
  1958 doğumlu amerikalı aktrist..aynı zamanda ünlü aktör tony curtis ve aktrist janet leigh in kızlarıdır
  -1 ... panapa
 2. 2.
  (bkz: a fish called wanda)
  (bkz: true lies)
  ... panapa
 3. 3.
  Tony Curtis ve Janet Leigh'ın kızı olan Jamie Lee Curtis, 22 Kasım 1958 yılında dünyaya geldi. Hollywood kariyerine 1977 yılında Universal Studios ile yaptığı anlaşma ile başladı.

  Bir televizyon dizisinde devamlı oynamasına rağmen "Halloween" filminde kadroya alındı. Filmdeki başarısı üzerine bir dönem korku filmlerinin vazgeçilmez oyuncusu olan Curtis, o dönemlerde "Prom Night", "Terror Train" ve "The Fog" filmlerinde rol aldı.

  Oyunculuk kabiliyetindeki çeşitliliğini beğenilen filmler olan Arnold Schwarzenegger karşısında oynadığı ve bir Altın Küre Ödülü kazandığı, gişe rekortmeni "True Lies - Gerçek Yalanlar" ve Eddie Murphy ve Dan Aykroyd ile birlikte oynayıp En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında bir ingiliz Film Akademi Ödülü kazandığı "Trading Places" ile kanıtladı. Curtis son olarak bir klasik olan ve oyuncuya dünya izleyicisinin dikkatini çeken Halloween filminin bir devamı olan "Halloween: The Homecoming" filminde başrol oynadı
  1 ... wert
 4. 4.
  yüzü çirkin vücudu güzel bir bayan *
  ... juansebastianveron
 5. 5.
  oyunculugunu takdir ettigim kadar, ifadesini bir o kadar soguk buldugum disi
  ... notdolllab
 6. 6.
  michael myers le hoş bir fotoğrafı için;http://www.filmfanzine.co...427fb8d22f49ea3268eaa.jpg
  ... panapa
 7. 7.
  çığlık kraliçesi
  ... forinternaluseonly
 8. 8.
  b sınıfı filmlerde ve onları tiye alan filmlerde her nasılsa bambaşka bir performans sergileyen ve bütün o maskülen ve çirkin erkeksi görünümüne rağmen,istediğinde çok seksi olabilen aileden tescilli aktris.
  ... ruhunla sev
 9. 9.
  Halloween filmindeki olağanüstü performansı sayesinde hem korku filmlerinin vazgeçilmez yıldızı olmuş, hem de Halloween serisinin sinema endüstrisinde neredeyse küçük çaplı bir alt-sektör olmasını sağlamış yetenekli oyuncu.

  Kendisinin rol aldığı Halloween, Halloween II ve Halloween H20'nin serinin en iyi filmleri olması rastlantı olmasa gerek.
  ... asuregibisurat
 10. 10.
  kendisini sadece ve sadece halloween serisinden hatırladığım bayan oyuncu. filmdeki mat bakışları ne olursa olsun atmosferini iki katına çıkarmayı bilmiştir. en son veronica mars filminde oynayacakmış;

  http://www.imdb.com/title...71372/?ref_=nm_flmg_act_2
  ... faidelibilgi