bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  1988 yılı yapımı 108 dakikalık film...

  Yönetmen
  Charles Crichton
  John Cleese

  Oyuncular
  John Cleese (Archie)
  Jamie Lee Curtis (Wanda)
  Kevin Kline(Otto)
  Michael Palin (Ken)
  Maria Aitken (Wendy)
  Tom Georgeson (George)

  --spoiler--
  Elmaslara pek düşkün(!) olan seksi Amerikalı Wanda ve erkek arkadaşı Otto, bir elmas koleksiyonunun soygununu planlayıp gerçekleştirmek üzere ingiltere'ye gelirler. Ekibin diğer üyeleri George ve Ken'dir.

  Wanda ve Otto elmasları kendilerine saklamak istedikleri için George'u polise ihbar ederler. Oysa beriki elmasları çoktan başka yere saklamıştır. Wanda elmasların yerini öğrenmek için son çare olarak George'un avukatıyla yakınlaşmak zorunda kalır
  --spoiler--
  1 ... ferrole
 2. 2.
  kevin kline'ın müthiş performansıyla gülme krizine sokan filmdir. kline bu performansıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında oscar kazanmıştır. hatta iddialara göre bir adam bu filmi izlerken gülmekten kalp krizi geçirmiş ve ölmüştür.
  3 ... 8esperanza8
 3. 3.
  arşivlerde bulundurulup buhran dönemlerinde izlenilesi bir yapıt. Senaryo, kurgu, oyunculuklar hepsi cuk oturmuş. insanda gam keder bırakmayan eğlence dozajı yüksek bir film.
  ... insanca pek insanca
 4. 4.
  geçen pazar günü sabah saatlerinde izleyip gülme krizine tutulduğum * kahkahalarımın filmde habire kültürel-toplumsal kıyaslamalarla adından çok söz ettiren amerika ve ingiltere 'den duyulduğunu düşündüğüm * Jamie Lee Curtis 'in harikulade bir oyunculuk sergilediği 80'lerin 2. yarısını harika resmeden bol ödüllü * Charles Crichton filmi.
  kesinlikle arşivlik bir film. eğlenceliliği kadar, ilginç otto karakteriyle ve hepsinden öte Friedrich Nietzsche ve felsefeye dair göndermeleriyle hatta iki ülke kültürünü de dibine kadar yermesiyle aşmıştır efendim.
  iki ülke kültürü hakkında zaman zaman genellemelere girilip çıkılsa da mizahın alttan alta damardan verilişi filmi kült yapmaya yetiyor da artıyor.
  gülme krizine sokma garantisi veriyor film layıkıyla.
  10 üzerinden 8!
  ... bachelorette
 5. 5.
  hoş vakit geçirtecek bir komedi.
  https://video.uludagsozluk.com/v/a-fish-called-wanda-41772/

  ... multipleorg
 6. 6.
  dün akşam digitürk mgm movies kanalda tekrar seyrettiğim 1988 yapımı kült komedi filmi. teşekkürler digitürk.
  ... zagortenay
 7. 7.
  Defalarca izlediğim ve an itibarı ile moviesmart classic ekranlarında olan film.
  ... carbonara