bugün

jack yardımsever bir doktordur. adada ki kızlar götü tutuşunca jack diye bağırır, amı tutuşunca ise sawyer.
sawyer'ın ismi bile yalandır*, jack ise sapına kadar doğru bir adamdır. sawyer işsiz güçsüz biridir, jack ise omurilik cerrahıdır.* * sawyer sadece lanet olasıca kıçını düşünür, jack ise herkesi düşünür ve milleti uyarmak bâbında "if we cant live togehther, we die alone" gibi efsanevi sözler söyler. ayrıca;

sawyer öksüzdür, jack yetim.
biri sürekli kitap okur,diğeri zaten bütün kitapları okumuştur.
"jack, sen dalarsan ben de dalarım hacı" diyerek destek olacağım kapışmadır.*
sayid'in ikisini de tokatlamasıyla sona erecek karşılaşma...
kate, jack e bir kere bile vermezken; sawyer ın üstünden inmemiştir hiç.
jack seçimlerde kömür dağıtır, sawyer seçimi bırakır
jack adadaki bütün eli yüzü ve vücudu düzgün bayanlara* yazar, sawyer yazmadan direk kasadan fişi takdim eder.erkek olsaydım böyle derdim kesin. lakin bir bağğyaann olarak diyorum ki havada, karada, denizde, dağda bayırda gezmelik, damızlık,* evlenmelik akla ne geliyorsa her durumda işte sawyer dır. (bkz: illaki)

jack hmpphhss diye her tısladığında kafasına davaynan vurası gelir insanın. doktor dediğin, bir gregory house, bir robert chase gibi olmalı.
hurley ikisini de ezer, öldürür, derilerini yüzer ve yer.
(bkz: hey dude)
ada dısında jack sawyer ı havada karada ziker,adada ise kör tuttugunu öper. sonucta birisi cerrah, birisi ise sokak serserisidir.zaten kate sawyer a versindir,yoksa ne işi olur jack gibi eli yüzü düzgün bir adamın yırtık bir orospuyla.
jack sürekli bi liderlik, bir kahramanlık çabasında loser bir karakterdir, sawyer karizmanın ağa babasıdır. ama tabi ki en kralı;
(bkz: mr eko)
sawyer'ın gamzeleri içine girip yaşanılası bi yer olsa da, jack'in eze eze alacağı karşılaştırma.* * * *
kızların *orijinal sarışın olamadıklarından ve hasetlerinden çatladıklarından dolayı mütemadiyen cevabı jack olan, ama realitede sawyer ın havada karada basacağı karşılaşma. * * *
(bkz: peter vs sylar)
birde kate austen isimli bir abla vardır.bu polemiklere hiç girmeden ikisininde etinden ve sütünden faydalanmıştır.
asıl kavga sebepleri bir kızdır. lakin gerçek hayatta o kız charlie'nin kollarındadır.

(bkz: kate austen)
jack a "help me" diye bağırılır, sawyer a "fuck me".
ikiside olmaz veremem denmeyecek tiplerdir. (bkz: bir taşla iki kuş).
son sezonda jack ezikliğinin doruğundadır. suçluluk duygusu ve hapsedilmişlik!
sawyer bildiğimiz yakışıklı ve sevdiği öldüğü için biraz kırgın ve kızgın.
ama üzülme sawyerım diyesim var. (azıcık spoiler olacak ama) nasılsa dizide öldü bildiklerimiz dirilip duruyor. senin sarışında elbet dirilir bir ara...
jack okumuş adam olmuştur.
sawyer okumamış playboy olmuştur. alayına gitmiştir.
ikisi de birbirinden morondur.
(bkz: genco vs behlül)
can lak ikisine de çakar.

(bkz: can lak) *
sawyer ise beğen, jack ise yorum yaz.
jack duygularıyla hareket eden, önüne gelen kadına aşık olan düşüncesiz bi maldı. sawyer ise işini bilen, zeki, yavaş fakat kendinden emin hareket eden, karizması ile adada götürmedik kız bırakmamış, sarı saçlarından kendisi sorumlu olan akıllı bi herifti.

sonuna kadar sawyer reyiz ulan!