bugün

An itibariyle yaşadığım durumdur. Gecenin bir buçuğunda müdür arıyor Allah Allah? Açıp açmama kararsızlığı ve açıp uykulu bir ses tonuyla efendim dedim.
+bovi bey uyuyormuydunuz
-hayır efendim, buyrun( rüya bile görüyodum)
+Fazla miktarda zarar ediyoruz bu yüzden tek satış temsilcisiyle yola devam edeceğiz, hilal hanımın çocuğu olduğu için sizinle yollarımızı ayırmaya karar verdik.
-yarın gelmiyim mi yani? (Sorduğum soruya bak)
+yarın gelin bayilerle mutabakat yaparsınız hem çıkışınızı alırsınız.
-iyi tamam uğrarım.
zordur. ilk zamanlar umudunuz vardır sürekli başvuru yaparsınız. zaman geçtikçe etrafınız sürekli sormaya başlar,sanki bir yeriniz eksikmiş gibi davranmaya başlarlar. iş görüşmesine gidecekken bile yol parası hesabına başlarsınız.eş dost tanıdık verdiğiniz cv lere dönmez, arkadaşlarınız paranız olmadığını anlayınca aktivitelere çağırmaz. kız arkadaşınız acıma ile kızma arasında davranmaya başlar. sonra iş bulur alayına mehter verirsiniz.
insanda ne tat bırakır ne tuz!

(bkz: allah düşmanımın başına vermesin)
bugün işten atılacağımı öğrendim sözlük.
çalıştığım şirket yurt dışı-yurt içi çalışan, türkiyedeki en baba 5-6 inşaat şirketinden biri.
küçülmeye gitmeye karar vermişler. toplam personel sayısının yarısı atılıyor.
bizim ekip 2 kişi görünüyor, ve proje müdürü olacak ruh hastası yalaka benim adımı vermiş.
ben ya ben, 15 yıllık meslek hayatımda hiç işten atılmamıştım. hatta istifayı basıp ayrıldığım yerlerin hepsi geri çağırırdı. aylık 5000 tl kredi ödemem var.
bu koca şehirde bir başıma ayakta kalabildim diye seviniyordum. tırnaklarımla kazıyarak aldığım evimi arabamı satmak zorunda kalacağım.
yetersizliğim bir kez daha yüzüme vuruldu sözlük.
hiç bir şeyi beceremedim ben sözlük. anne olamadım, evliliği de iş hayatını da beceremedim.... tüm lanetler bana olsun...
işsizliği ve işsizleri aklınızdan çıkarmayın. Unutmayın sıradaki siz olabilirsiniz!
Zor bir durum. Kim ekmek verir bize şimdi.
Bu hayat şartlarının orta yerinde iki çocuk sahibi olan kişinin bir gün patronları tarafından işine son verilmesidir.
Evi kira mı.
Eşi ve Çocukları çalışabilecek durumda mı.
Birikimleri var mı. Ve dahası olan soruları bile düşğnülneden bir anda işten çıkartılan kişinin düştüğü.
Çook acı bir durum.

Allah sabırlar versin.
Herkes için hayatının en zor dönemlerinden biri. Bu şüreçteki insanlar in Allah yardımcısı olsun.
yeminlen bezdim.
ekimden sonra yasayacagim hadisedir. tam olarak ne zaman bunalima girsem karar veremiyorum.
düşman başına bile gelmeye...
Fakir ve ezik genelde bunlar eve ekmek getirmez kızlar almayın nikahınıza.
hayatım boyunca yaşadığım en kötü günler bunlardı. evliyken tabi. bekarken tam tersi yer içer işsizlik maaşını ezerdim.
Çok kötü bir şey aq. 22 yaşında bilmem kaçıncı işim bunda da bir s.kim beceremeyip sözleşmeyi falan uzatmadılar. Üniversitem devam ediyor diye kendimi avutuyorum en fazla ama nereye kadar zaten son senem. Dünyanın sonu değil elbette ama başarısızlığın ve yetersizliğin vücut bulmuş hali olunca hayat bombok bir şekle bürünüyor. Geçen hafta intihar eden 18'lik çocuktan tek farkım ölümden korkuyor olmam. Gerçi korkmayıp aksiyon alsam bile ölmeyi dahi beceremeyip yatalak bir şekilde devam eder hayatım ve insanlara yük oluruz ancak. böyle oldukça iyiki ölüm var diyorum yoksa bu amk dünyası siktin sene çekilmez.
Bomboşuna yaşıyorum.
an itibariyle yaşadığım durumdur.
aslında işsiz değilim.pandemi nedeniyle işe gitmiyoruz devletten 780'tl yardım alıyoruz.ama biyerde çalışmak istesem ek gelir olarak mümkün olmuyor malesef.780'tl ile de geçinemiyoruz.nasıl olacak bilmiyorum.ben gizli işsizlik sınıfındanım galiba.
780 tl. Devlet yardımı değil, sus payı. işsizlik maaşı alsan dsha fazla grlirinnolur. Zaten pandemide işten çıkarmsların yasağı kalksa milonlarca işten çıkarma olacak.

Allah herkesin yardımcısı olun.
Gelecek kaygısını ayyuka çıkaran huzursuz bir durumdur.
Hele sorumlu olduğunuz insanlar varsa, bakmakla yükümlü olduklarınız varsa, on katı zordur.

Sorun çoğunlukla siz değil, lanet olası sistemdir.

işsiz kalmak, hele ki ani bir gelişmeyse balyozdur, en sersemletici olanından.
işsiz olmak ve bir gelirinizin olmaması hayatı her yönden etkiliyor. Bunu yaşayan daha iyi bilir. Dileriz ki kimse işsiz kalmasın geçim derdi çok zor çünkü.
Bok gibi bir şeydir. Gençken bu kadar koymuyordu ama orta yaşlara gelince ve kovulunca çok koyuyormuş insana be sözlük. Böyle düzene kafam girsin!