bugün

hayatı idame ettirebilmek için,para kazanmak için hergün nefret ile yapılan şey.
hayatı idame ettirebilmek için,para kazanmak için hergün nefret ile yapılan şey.
"Keşke bir işim olsa da ben de gitsem" diyen işsiz birinin işe girdikten sonra her sabah lanet ederek yapacağı hödü durumu olabilir kesinlikle şüphesiz.. Vardiya sistemi ile çalışıyorsa geceleyin "millet ne güzel uyuyacak biz de işe gidiyoruz aminyum" de dedirtebilir..
Bir işim olsa da gitsem...Evde kalmak ruhsal olarak daha yorucu. Sürekli aynı güne uyanıyormuşsun gibi bir his oluyor insanda.
Şu ara Özlem duyduğum eylem.
tramvayda osurulana katlanmayı da icap ettirir.
Gün boyu isteyerek bir mekanda kapalı kalmak, gün içinde bir sürü stres biriktirmekten ibaret olan eylemdir.
Hele ki işler sıkıntılı ise Her sabah gönlümüzle cezaevine gider gibi bir his yaratır.
iş bize gelemediğine göre deve gütmek için yapılan eylem.
hayatınızı bitiren eylemdir. sabah 9 da işe gitmek için minimum8 de kalkmanız gerekiyor. işten de 6 da çıktığınızı varsayarsak 7 de evde olursunuz yani toplam olarak 11 saatinizi iş için harcarsınız. 8 saat uyuyduğunuzu hesaba katın 19 saat. yani 5 saat yaşayabilmek için bütün gününüz gidiyor.
Iyi güzel kazandırıyor da koca yatağı o sevgili gibi başımı koyduğum yastığı bırakıp gitmek çok zor lan.
Benim gibi yazlıkçı kafasına sahip biri için nefret edilesi durum.
Şıpıdık terliklerimle bu saatte kahvaltı masasında semiriyor olmak hayatın anlamı gibi.
tamam çalışmak, para kazanmak, ayaklarının üstünde durmak harika. fakat çalıştığın ortamı sevmiyorsan işe gitmek ölüm.
Ohhhh evde yan gelip yatmak varken insana zor gelen elzem durum. Ben yatmaya geçiyorum dermişim.
Ottibis bekliyoruz. Servis kazana düştü.
Pazar günü başıma bela mısın? Evet bu sözlükte pazarları bi ben çalışıyorum.
Üstteki yazarın aldığı parayı alabilmek için değil köpek gibi, komado ejderi gibi çalışırım lan diyen yazarın entrysidir.
sıkıcıdır. ulan 5-6 bin lira için köpek gibi çalışıyoruz. açık ve net.
neredeyse her gün yapılan eylemdir.

Erken kalkmak mecburen
işe gitmek mecburen
Eve dönmek mecburen
Mecburiyetten
Mecburen mecburen
Mecburen mecburen
Mecburen mecburen
Mecburiyetten

(bkz: mecburen)
işyerinde yatılı kalanlar için için imkansız olan eylem.
gece sabaha kadar oturmaya alışkın biri olarak, staj gereği her sabah yapmakta güçlük çektiğim eylemdir.
god damn it! çok sıkıcı.
para kazanmaya çalışmaktır.
ekonomiye katkı sağlamak için, her gün yapılan aktivitedir.
seve seve yapılmayan eylem. maalesef her canlının da tadacağı bir şeydir.

bari sabah gitmeyeydik lan!
sabah erken kalkacağım diye kendini yiyip bitirerek geceleri stresten uyuyamamaktır.
otomatiğe bağlandığında pek de sorun yaratmayan eylemdir. ha bunda tabii ki işyerinizin de etkisi büyüktür, kutup ayısı bir patronunuz ya da iş arkadaşınız varsa işiniz zordur.