bugün

gözlerinin parıldamasına neden olan durumdur. sebepsiz yere içinizde belirmesi de mümkündür.paha biçilemez bir his olduğunu düşünüyorum.
Bir türlü huzura erdiremediğim şeydir.süreklı bi sıkıntı.sorun bende ama neyse.
ancak ve ancak vicdan sahibi insanların erişebildiği huzurdur. paha biçilemezdir...
Mutluluğun diğer adı. iç huzuru olmayan insanda para olsa ne olur. Öyle viran bir halde yaşar. Evet.
Kişi için çok önemlidir.
bilinçaltının bilinçle çelişmemesi sonucu çıkıyor sanırsam. ayrıca tatminlerin doyuma ulaşması da insanı huzurlu eder. başarı da mutlu edebilir. tek derse kalmak üzücüdür.
Iktidardakilerin elde edemediği tek şey.
hiçbir zaman sağlayamadığım denge.
Önemli.
ömür boyu aranandır.aşk ile,para ile vesaire ile. bahtiyarlığa erişme arzusudur.
bir türlü bulamadığım şey.
Iç huzur bulmak istiyorsaniz namaz kılın.

Namaz ruhun nefes almasidir. Nefes almayan ruh, dunya islerinden bunaldikca bunalir.
"geçmişinizle barışın. size zararı dokunan insanları affedin. böylece geçmişiniz şu anki zamanı etkilemez."

Bunu yapamıyorum. Ağır zarar verdiler ondan mı acep?
iç huzurun dinle, mutlulukla, parayla, pulla alakası yoktur. burada kastedilen saf bir huzurdur. bir nedene bağlı olmayanı en güçlüdür. bu dünyayı içinize kurarsanız dış dünyadaki kötü uyaranlara karşı bir sığınak inşa etmiş olursunuz. buna zaman ayıracaksınız, anlamaya çalışacaksınız. yoksa beklemeyle, ne zaman olacak demeyle bu durum oluşmaz. aklınızı ve hayata teslimiyetinizi ortaya koyabilmeniz lazım. başlangıç olarak kendinizi sevmekten başlayabilirsiniz. gerisini düşünerek bulmalısınız. çünkü herkesin yolu farklı, her insanın özgünlüğü kendi içinde saklı.
eğer sağlanırsa sizden daha zengini olmayacak olan çok değerli bir şeydir. iç huzur denilen şey aslında insandan insana farklılık göstermez. yani gösterir tabii ki ama çoğunlukta ortak nokta insanın kendini sevgiyle hissedebileceği bir yere ait olmasıdır. küçük ama içinizi ısıtan sıcak aile mutlulukları gibi. anlatılmaz ama yaşanır derler ya öyle işte. bambaşka bir şey. geçenlerde, yani epey olmuştur ama bir keresinde çay demlenen ev örneğini vermiştim. küçük aile de olsanız, büyük aile de olsanız o çay demlenip, ailece bir arada olmanın keyfi bana iç huzur veren en basit örneklerden biriydi. şöyle de bitireyim. iç huzurunuzun bozulmayacağı günler dileğiyle yazar arkadaşlarım.
güncel Önemli Başlıklar