bugün

benim için yaşanacak ikinci şehirdir.
birincisi:

(bkz: eskişehir)
şimşeklerle aydınlanmakta şu saatlerde.
izmir ağlıyor bu gece, utanmadan akıtıyor gözyaşlarını.
hıçkırıkları yankılanıyor ev aralarında...
damlalar süzülüyor sokaklarında,
sel olup yıkıyor, alıp gidiyor önündekini.
bu yağmurlar bir tek bendeki seni silemedi...
güne çok yoğun yağmurla başlayan güzel şehrim. her şeye rağmen yağmuru bile bir başka güzel.
şu sıralar hava açtı ama bakalım.

edit: gene başladı yağmur.
ak parti'nin kalesidir.
Şu an bulunmak istenen, aşırı özlenen yerdir. Alsancak ve kordon boyu tadından yenmez; hele o denizi... *
maturelarıyla meşhur memleketim.

yaklaşık 20 yıldır izmirliyim, ve izmirli olmaktan gurur duyuyorum.
Türkiye'nin değil Dünya'nın en güzel şehirlerindendir. Bir de öngörüsü olan yöneticilerle şehir geliştirilse kimse Miami'yi aramaz.
serçe parmağım kadar şehir, minicik..
belediye otobüsünde iki ihtiyar sarhoş amca tarafından verilen eşsiz keman-darbuka dinletisine şahit olabileceğiniz ender şehirlerdendir.
tanımadığınız bir insanın hatrını sorarsanız,güler yüzle cevap alacağınız güzide şehrimiz.
izmir de olmak, neşeli olmaktır. hayat daha güzel sanki orada. çok gidip gelmişliğim, aralıklarla kalmışlığım var. simit demezler mesela, gevrek derler, sıcak süt satan pastaneleri var, hakiki köy sütü.
bir de havası çok güzel, insanı ana gibi kucaklıyor. belki yunanlılar izmire bu yüzden kraliçe demişlerdir.
izmiri hala unutmadıklarını devamlı söyler helenler.
(bkz: izmir de yaşayan türbanlı kız)
şu sıralar en güzel zamanları yaşanmaktadır. kaçın, gelin. izmir'i en güzel mevsiminde yaşayın.
türkiyenin bir numaralı kaşar üretim merkezidir. üretip üretip istanbula yollarız.
kendilerinin başka bir ülkede yaşadığını zanneden, simide gevrek diyen insanların hayatlarını sürdürdüğü ve abarta abarta anlatıp bitiremediği ve bu yüzden de orada yaşamayan insanların kafasında antipatikleştirdiği şehrimizdir.güzeldir.
ege nin incisi olarak namsalmış tüm dünyanın isteyipte alamadığı en az kızları kadar kendi de guzel olan ilimiz .
Benim gibi liberalleri öteki gören insanların yaşadığı güzel memleketim.
iki gündür hasret gidermeye çalıştığım şehir. biliyorum yine özleyeceğim ama yaza kadar veda etmem lazım iki gün sonra.
uzun zamandır görmediğim şehir, memleketim. kilometreler uzakta olunca daha da bir anlamlı kılıyor kendisini. belki de o şehir değil de şehrin içindekilerden dolayı daha da sevgimiz artıyor.

http://fizy.com/#s/1aip2u
Türkiye'nin ve Avrupa'nın en modern şehirlerinden havası bir başka güzel, bir de ilk aşkı orada tattıysanız 'tadından yinmez' o derece yani.
hocaefendinin iltifatına mazhar olmuş güzel şehir.
şu saatlerde soğuk ve karanlık atmosferiyle tüyler ürperten şehir.
güzel beldeleri vardır.
alaçatı gibi mesela.
çekemeyeninin sayısının her gün arttığını düşündüğüm türkiye'nin en güzel ili.

yok gavurmuş,yok yobazlıkmış,siyasi görüşleri bilmemneymiş,laikliği gözümüze sokarlarmış cart curt. türkiye'nin en keyifli ve kültürlü,yaşanılası büyükşehridir,kim ne derse desin.

eksilenmeden sonra gelen edit: ben diyorum çekemeyeni çok diye. teşekkür ediyorum yargımı kanıtladığınız için.