1. 497.
    pek bir güzel olan, en sevdiğim şehir. her şeyden önce memleketim. ama yaşlıların istilasına uğramış bir şehir olduğu gerçeğini de hiç bir şey değiştiremez.*
    3 -3 ... xreflectionx
  2. 498.
    yavaş ve ağıraksak gelişimi sayesinde kentli ve izmirli bilincini daha kavramış olduğuna inandığım memleketim.
    istanbul gibi herşey bir anda önüne serilmemiş, bir gece yüzlerce bar, yüzlerce cami kurulmamış, kurulanı hazmederek büyüten bir şehir olma yolunda olduğunu düşünüyorum.
    yılmaz özdil ne güzel söylemiş işte, acelesi yok.kimsenin acelesi yok.sayfiye yeri burası yavaş hareket edilir, tadı çıkarılmaya bakılır.

istanbul istedide mi böyle oldu, olmadı biliyoruz ama çok şükür burası daha öyle değil.
    ne memur memleketi ciddiyeti oldu ne de çılgınlıklar, partiler, gece hayatı şehri oldu.
    kendi havasında bir akdeniz şehri oldu.

insanlar burun kıvırıcaktır ama ben exponun buraya gelmemesine de sevindim.eldeki bütçe çalınıp çırpılmadan idare edilirse herşey olur burda zamanla zaten.
    insanların dikkatini çekmesini hiç istemiyorum güzel bu hali gayet diye düşünüyorum.
    6 -2 ... broadcastonwax
  3. 499.
    istanbul'un aksine memleketçilik, izmir'lilik duygusu yerleşmiş bir şehir olsa da, TBMM'nde 24 izmir milletvekilinin sadece 4'ü izmir doğumludur. bu milletvekillerinin 3'ü chp'li 1'i akp'lidir.

(bkz: bülent baratali)
    (bkz: ahmet ersin)
    (bkz: oğuz oyan)
    (bkz: tuğrul yemişci)
    1 ... asprinick
  4. 500.
    seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanmasıyla çeşitli platformlarda bazı insanların hakkında "izmir ne kadar çağdaş olduğunu bir kez daha kanıtladı. kızları da güzeldir, hepsini öpüyorum." şeklinde bahsettikleri şehir.
    3 -6 ... fblienes
  5. 501.
    yine yeni ve yeniden memleketim olduğu için gururlandığım şehir. biraz önce geçtiğim konak meydanında toplanan gençlerin dediği gibi;

arseniği sek içeriz, izmir i vermeyiz!
    23 -4 ... delice
  6. 502.
    sağ-sol mevzusundan ziyade belediye başkanını ahlak ve dürüstlük kıstaslarına göre belirleyen şehirdir.* zaten özü hizmet yarışı olan yerel seçimlerde bu kıstaslar gözönüne alınmalıdır. ama ankara da bu kıstaslar gözönüne alınmaz. ne kadar puşt olursan o kadar başarılı olursun.
    7 -1 ... zitadam
  7. 503.
    1930'larda tedavülü bitmiş bir ilericilik-gericilik anlayışına sahip olup kendilerini ilerici, diğer birçok insanı gerici olarak yaftalayan insanların yoğun şekilde yaşadığı şehir.
    7 -19 ... le phallus
  8. 504.
    bizim sevgimizde tezahürata gerek yoktur, biz sevdik mi, nah buramızdan * severiz...

seni seviyorum ey izmir, caddelerinle, sokaklarınla, tarihi evlerinle, zeytinliğinle, bahçesinde mandalina, portakal, nar olan ağaçlarınla, peterson köşkünle, murat köşkü, yeşil köşkünle, insanlarından eksik olmayan saygınla, asaletinle, vakarınla, rüşvetsiz, skandalsız siyasi tarihinle, seviyorum seni izmir...
    * * *
    5 ... hece ozturk
  9. 505.
    tek cümleyle ifade etmek gerekirse insanları 1500 yıl önce belirlenen dini ve ahlaki anlayışa göre yaftalamayan şehirdir. bizim insan yaftalamak için başka kriterlerimiz var. mesela hırsızı, gerici yobazı, bezirganları çok fena yaftalarız.

artık götümüze girer mi bilemiycem ama akp genel başkanı ve başbakanımız sayın recep tayyip erdoğan a şöyle seslenmek istiyorum;

yürrrüüüüü anca gidersin!
    10 -1 ... delice
  10. 506.
    ileriyi gören insanların yaşadığı, cehalete ileride de yenik düşmeyecek şehir.*
    10 -1 ... seftalicekirdegi