bugün

akp paronoyasının ve tayyip takıntısının zıvanadan çıkardığı şehir.
tayyip bu şehirde arka arkaya 1000 miting yapsa ele geçiremez, halkın bilinci mükemmel.
türkiye'yi kurtaracak belki de modern kurtuluş savaşının başlayacağı şehir.
(bkz: türkiye nin gurur kaynağı)
doğduğum, büyüdüğüm ve öldüğümde gömüleceğim şehir olacağını düşündüğüm şehirdir. tüm güzelliklerini bir yana bırakın insanları belirli bir seviyenin üstündedür. çağdaştır, zekidir, çeviktir, akıllıdır muhabbeti yapmayacağım. gelin görün efendim, izmir'de yaşayan ve hayatında hiç eğitim almamış adam bile öylesine güzel türkçe konuşur ki önünde saygıyla eğilirsiniz.
chp li olduğu için "aydın" olduğunu düşünecek kadar cahil taraftara sahip şehirdir.

zaten chp nin problemi de buradadır , insanlarımıza "chp yi seçmeyen vatan hainidir , seçen ise aydındır" dayatmasına girmeye çalışır. beceremez , beceremeyecektir(hiçbir zaman).

sonucunda hayatımın 23 senesini geçirdğim bir şehir için söylüyorum. gayet sıradan , bolca cahil insanın bulunduğu ülkede neler dönüyor neler bitiyor hiç bilmeyen , sadece chp diyebilenlerin ağırlıkta olduğu bir şehir.
antalya dışında en çok sevdiğim şehirdir. antalyadan farklı olarak yerleşik kendi bir kültürü vardır. dünyanın herhangi bir yerinde simiti simit diye isteyebilirsiniz. ama izmir'de simiti gevrek diye istemelisiniz.
eskiden içinde bolca aydın bulunan ; sonrasında ortama ayak uydurmuş, çok sevdiğim ve yaşamak istediğim yegane şehirdir.
hala darbe diyecek kadar sığ görüşlü insanlar tarafından laf edilen şehir.
hep gavur kal.
doğma büyüme izmirli olarak açık bir şekilde söyleyebilirim ki faşizmin başkentidir.
(bkz: en çok içki tüketilen illerin hayır demesi)
yarın sabah ayrılacağım şehir.

yıllar yılı izmir-erzurum hattında gidip gelen birisi olarak, izmir'in anılarını unutmuş sayılmam. izmir, kendi içinde kendi kültürünü, atmosferini oluşturabilen bir şehir. izmir'i dışarıdan bilmekle olmaz, içinde kalmanız gerek.

giderken bile hep geride kalan bir şeyler var...
adı sezen aksu olarak değiştirilmesi gereken ege bölgesi şehri.
sezen'in evet demesine karşı çıkmayan; tam tersi sezen'in "açılıma karşı çıkanlar iki cihanda da lanetlidir" sözüm ona demokratik beyanatına karşı çıkanların yaşadığı şehirdir.
sen allah mısın doğduğun şehrin tüm insanlarını lanetledin, diğer cihanda da bizi yargıladın?
sen bizi allah'a havale ettiysen; hatta bizim cennet'imizi cehennem'izi sen belirliyorsan, kusara bakma biz de demokratik hakkımızı kullanıyoruz, imza topluyoruz, bize lanet okuyan insanın adı altında yaşamak istemediğimizi söylüyoruz.
hadi bizi bu dünyada da lanetle? o sokakta...
ha bu arada, diğer dünyada kim lanetlidir sen karar veremezsin sezen, sanatçı olman allah olmanı gerektirmez, hükümete yalakalığın da bu sözünü geçerli kılmaz!!!
cennete akp'ye yalakalık yapanlar direkt alınmıyor, en azından islam bunu red ediyor...
ki "dini bütün olanlar, tüm gün namaz kılanlar sizi kandırmasın diyor"!!!
neyse "anlamazdın anlamazdın"...
bir izmir cumhuriyeti kurulsada anadoludaki sürüden kurtulması lazım gelen şehir.
kızları güzel.
solunan havasıyla bile insanı farklı duyguların esiri yapan izmir'in içine girildiğinde ne kadar düzensiz yapılaşmış olduğunu görmek zor değil. Maalesef yürünen yollar bile, bakımsızlıktan ağlıyor. Şehrin chp'li olması suç değil de, asıl suç chp'nin izmir'de iş yapmaması. Bu durum ne kadar devam eder, bilinmez.
"dünya bir ülke olsaydı eğer, başkenti izmir olurdu"
(bkz: napolyon izmir i bi göreymiş)
ankara'da büyümüş olmama rağmen 4 senelik okul hayatımda beni kendisine aşık eden şehir. kızları güzel*, havası muhteşem, ortamı muhteşem, deniz var*, insanları aydın görüşlü çağa ayak uydurmuş kişiler. kesinlikle türkiye'nin en yaşanılası şehri..
rahat ve mutlu insanların yaşadığı kent.havasından mıdır,suyundan mıdır bilinmez insana huzur verir ve kesinlikle türkiye'nin EN GÜZEL şehridir.
yaşanılası şehirdir.
göztepe'den karşıyaka'ya direkt vapur olsa daha bir hoş olacak.
bana göre yaşanacak tek şehir. anadoluda geçirilen günler kendisinin özlemini insanın yüreğine işlemeye birebir. kurban olduğumun izmir'i... özledim seni...
sessiz, sakin, huzur veren şehrim. hiç bir yerlere benzemez.
şu an bütün köşe yazarlarının analiz ettiği, ama analiz etmesine gerek olmadığı; iktidarın sunduğu, ve vaat ettiği hizmetlere kendini satmayan, hala dik duran ender illerden, belki de türünün son örneği.
bakmayın siz, akp'ye oy vermediniz de köy gibi kaldınız diyenlere; kıskançlıklarına; kibirlerine kanmayın...
kanmayın onlara, ki o insanlar inanıyorum ki mesela hz. muhammet'e de "olm akıllı ol, iktidarla zıt gitme, güç onlarda" diyenlerdi, diyenler olacaktı o zamanda yaşasalar"...
izmir kesinlikle türk tarihinde onlarca yıl sonra bile, akp'nin en güçlü olduğu zamanlarda bile, hizmet alabilmek uğruna olsa bile, oyunu satmayan, kişiliğini bozmayan il olarak tarihe geçecektir.
varsın metro iki yıl geç gelsin.