bugün

bir ilişki başlangıcında yada ileriye dönük bir ilişki tarzı kuracagınız kişiye karşı olumsuzluk içeren bir konusma ve sonu ayrılıkla biten konusma baslangıcıdır.

devamında farklı sekillerde yol izlenebilir. misalen ;

-sen iyi birisin ama , ben sana karsı arkadasca duygulardan baska bir sey hissedemedim

veya

sen iyi birisin ama , ben ilişkimizin yürüyeceğine ihtimal vermiyorum

gibi.

hep olumsuz ve kırmadan bir kendinden uzaklastırma ve ben artık seni gormek istemiyorum tarzı yaklasımlar için kullanılan temel basit konuşma giri kalıbı olmasına rağmen , bunu dinleyen yada muhatabı olan kişide bir anlık derin bir travma etkisine sahiptir.

eger bir kız bu cümleyle konuşmasına başlamıssa yüzde yüz emin olunmalıdır ki bu ilişkini sonu hiç de iyi bir biçimde bitmeyecektir. aslında bu kendine güveni olmayan ve bir nevi size fake atarak sizden uzaklasmanızı sağlamak için kendini kötü göstemek şeklinde de yorumlanabilir.

ve işin en kötü tarafı genelde bu tür taktiği ve konuşma yolunu seçen taraf kızların olduğu taraftır. *

bu konuşma kalıbını işiten şahışta geçici bir duyma kaybı ve beyin zonklamasının yanında , "nasıl lan yani.. ben iyi biriyim ozaman ne diye bitiyo bu ilişki" şeklinde bir anlık saçma bir düşünce de oluşabilir , normaldir anlık ayrılma salaklamasıdır geçer.yukarda anlatılan travma durumu örneği gibi.

kendinizi toplayıp düşündüğünüzde ise *, "lan resmen keriz yerine koyuldum ben" diye de hayıflanabilirsiniz. hayıflanın hayıflanın içinizde kalmasın.

işte kızlar böyle bir köylü kurnazlığına sahiptir , kendini öne sürerek sanki onun iyiliği için bir ilişkiyi böyle bir salakça cümleyle bitirmeye meyilli dişi yaratıklar mevcuttur.*
(bkz: dışın kötü)
çok iyi biridir ama insan bazen isinamaz işte olmayayınca olmaz.
Ben de iyi biriyim ama sürekli neden hak etmediğim iyi olmayan durumların içinde oluyorum o zaman.
iyi birsin ama bu benim sana vereceğim anlamına gelmez.
Eğer bir cümlede ama geçiyorsa, önceki söylenenlerin hiç bir hükmü yoktur. denir bu söze.
kısaca 'olmuyor' diye bitecek bir cümlenin tanıdık,bildik giriş kısmıdır.'ama' yerine 'de' bağlacıyla da devam edebilir fakat neticeyi hafifletmez.
ama kelimesi kendin önce gelen tüm cümleleri sikip attığından ve anlamsız kıldığından iyi biri de değilsinizdir. ya da olmanızın herhangi bir önemi yoktur.
yetmez!
Biraz geç kaldık bir birimizi tanımak için can cağızım....