bugün

hesap makinesi üstüne monte edilmiş robotu barındıran dizi. türk televizyonlarının neler çektiğinin özetidir.

görsel
Olm amma tatava yaptınız. Samimi ve şirin bir diziydi. Çocukken bayıla bayıla izlerdik. 2002 yapımı idi galiba. Dizide oynayan merdin deniz (yani evin küçük oğlu umutcan) bulgaristan türküdür. O sarışın velet kuman türküydü belli ki. Şimdi amerika'da okuyormuş. Anne rolündeki selda özbek de harikaydı. Kadın bizimkiler dizisinden beri genç ve güzel. Gençlik iksiri bulmuş galiba.

Kapıcı rolündeki hilmi... soyadı aklıma gelmedi. O da tatlı robot babür'e "ırobot" derdi. Ve elbette türk tiyatro ve sinema dünyasının en başarılı kadınlarından tomris oğuzalp. Babaanne rolündeydi. dizinin en renkli karakterine hayat veriyordu.

Kenarın fularlı entelleri varsın beğenmesin. Türk çocukları için eğlenceli bir aile komedisiydi. Fakat ne yazık ki 17 bölüm sürmüştür.
Tek kaş bir kapıcı vardı yanlış hatırlamıyorsam hatta küçük Kuzenle kaşları yüzünden Babür diye dalga geçerdik.
Eski bir dizi. Ağlatmıştır.
ilk bilim kurgu denemelerindendir.
bazılarına kötü örnek olmuştur

görsel
cocuklugumun unutulmayan dizisi. ah ulan babur, az guldurmedin, az huzunlendirmedin... her okuldan gelisimde izlerdim. bazen eski bolumlerini izlemek icin sabah erken kalkar direk kanal 7'yi acardim. hatirlayinca huzunlendirmistir...
ülkece zor atlattığımız dizilerden birisi.

yerli asimo, babür ün maceralarını konu alan inanılmaz saçma Ama hep izlediğimiz diziydi.

çok şükür geçti.
senaristi fatih solmaz'ın yaptığı saçma sapan ama bir o kadar sıcak dizi. kendisi ruhsar, selena, kertenkele gibi ne kadar vasat dizi varsa hepsine metin yazmıştır.
Evin kızına yavşıyordu bu piç.
kendisi kısırdı.
babür ismini bana sevdiren aletsiz alet..
2000lerin başında (bkz: çocuklar duymasın) meshurken kanal 7nin hadi bizde bir sit-com yapalım lan diyerek yaptığı film.

hadi birde Babür dü elemanın adı galiba...