bugün

son 20 senedir uludağ sözlük'ü dışarıdan okuyup (açıköyretim gibi düşünün), akabinde ise ışıklı sözlüyünüzde yazmaya karar veren on birinci nesil sıradan yazar, ama en arka sıradan.

selam nonoşlar. tanımdan da anlayacağınız üzere aranıza yeni katıldım.

dediyim gibi, ışıklı sözlüyünüzü son 23 senedir dışarıdan tatbik etmekte idim. en sonunda bütün cesaretimi toblayıp yeni üye kaydı yapmaya qarar verdim. bende sizler gibi ışıklı, çağdaş ve modern bir geyim.

izmir'de istikamet edip yerel bir şirkette özel qüvenlik qörevlisi olaraktan çalışıb ışıklı ayileme katkıda bulunmaq asıl maqsadım. çaycı kazım da maqsatlarım arasında, hoş bir erqeq yane. doğulu kendisi. sanırım aqepeli de.

ama olsun, qönüller bir olunca çay ocağı seyran olur demiş atalarımız. bunları boş verelim. dediyim qibi aranıza katılmaqtan onur, gurur, hüzün, acı, keder duymaqtayım şu an. kolay deyil, tam 25 sene dışarıdan okudum.

(18 yaşında olmama rağmen)

sizler beni tanımıyorsunuz ama, ben hepinizi tanıyor, seviyor ve biliyorum. mesela primci biri var, çoq manyaq yazıyor. bayılıyorum yazılarına, oradan buradan çalıyor ama olsun, en azından türkçe yazmasını biliyor ya yeter.

itici bir tip, onu sevmiyorum. filmde ucan biri de vardı, lakin sanırım uçurulmuş o, filmdeki gibi. iyi olmuş ama.

sonra birde arabasının resimdeqi foturaflarını paylaşan bir aqepeli vardı, o çoq iyiydi ayol. troll felan deyildi, bildiyin bilerzik gibi geçiriyordu. kodaman ibnetor. buradaysa eyer bana ulaşsın lütfen. memesini mıncırıcam zira.

neden, onun porsche'u var güzel mi güzel! öhöm.

birde ciyaner diye biri var. sanırım sözlüye yön verenlerden biri o. süper yazıyor şapşik. essy'i unutmaq ha mümkün, fenimist yazılarıylan adeta ruhumu oqşuyor. ben gibi, erqeqlerden nefret etmesi buna sebep tabiy ki.

bazı, isminiunuttuğum adam gibi adamlar da var yine. heyecandan olsa gerek. zira, şu an çok heyecanlıyım, hayatımda ilk defa bir sözlüye üye kaydı yaptırdım. sizi seviyorum, umarım sizde beni seversiniz.

lütfen sevin, zira obsesif kompurosör bozukluğu hastasıyım. sevilmeyince sinirleniyor, hayata küsüyor kendimi alkole veriyorum. sadece bu olsa neyse, pani katakta var, aroneskiya da yeni musallat oldu başıma.

hoofff!!! allam, neden ben, neden? sırf güzelim diye her şey üstüme üstüme geliyor ayol! yeter artıq yeter!!! git artık tayyib gitt, gittt, gitttt!!! duyuyor musun tayyib? is te mi yo ruz seni, imamoğlu muz gelebilir ama.
evet.
Eski gey, yeni kanki tonki honki ponki tonilato.
bir yazar, sıradan ama orta sıralardan.

t*ng*r, bebeyim neden böyle yapıyorsun. ben, "aşıqım" diyorum sen benlen dalga geçiyorsun, bu gerçekten çok büyük göt verenlik.

ben sana, "senin doğal nickin rüzgar gülü" diyor muyum hiç, bebeyim! yapma böyle. baq başıma ağrılar girdi yine. folqann, folqaannn bebeyim başımı ovar mısın biraz.
Bu çomara hediyem olsun.
https://youtu.be/kLgzUCKZwMA
bir yazar. yavaştan en ön sıraya doğru ilerleyen.

arkadaşlar selam, son 10 dakikada on yüz bin milyon meşaz aldım "iyesta ne demek yha" şeklinde.

meşaz alımım kapalı olmasına rağmen. ah bu sözlük erkekleri. söz konusu güzel bir bağyan olunca her biri birer heykır oluveriyor bir anda. hesabımı ele geçirmeyin saqın.

neyse, nikimin anlamı inatedipsaunadaterlemeyenadam nonoşlar, kısaltılmış hali yane. evet.
yha boş yapma t*ng*r!

ben sana " edevlet'ten verilen duruşma günü ve saatini belirten kısmın ekran görüntüsünü at" diyorum sen ne idüğü belirsiz bir dökümanı "aha da göt ettim seni" diyerek paylaşıyorsun.

geç bunları bilader geç. hani nerde edevlet duruşma gün ve saatini bildiren ekran görüntüsü? hani, nerde ben mi göremiyorum yoksa?

edit: dur, ya da şöyle yapalım. şu üstte paylaştığın dökümanı bana mesaj olarak at, sansürlemeden. adın ve soyadını nasılsa biliyorum. gözlerimle göreyim, burada doğruları yazacağım sonra. eğer yalan söylemediysen " göt oldum" diyeceğim. hade, açayım mı mesaj kutumu?
Mazbata gelince aglamaya basladi folgann teselli et sunu foolgannn.
itleri kudurtan diğer bir yazar kardeşimiz .

şekil a ortada !
hazine garantili projeler

boş ver böyle tuhaf trollük çabalarını da şu başlıktaki şeye bi cevap ver. tiamatı da al yanına. bizim kafamız basmıyor bunlara. 3 milyar 650 milyon tl verecekmiş hazine mega projeler için. devletten kuruş çıkmayacak diyordu reis, bi açıka şunları :/
oglum, cocuum, evladim kimin feykisin bilmiyorum ama iki yuzlu oldugundan eminim. hakkimda aptal aptal tanım yapip aklinca beni karalayacagina neden boyle yakisiksiz yazdigimi bir arastir önce.

ayrica, kendimi kabadayi falan zannettigim yok. sadece bana kufur eden birine anladigi dilden konustum. hepsi bu.
Bildiğin oto yıkamacı.
ibb'yi de verdiniz, şimdi hangi belediyeden troll maaşı alıyorsunuz acaba?
Mobil sürümde şikayet butonu çalışmıyor. Masaüstü görünüme geçmeniz gerek.

Biz bunları daha önce hep yazdık.
Tamam simgeciğim ben şikayet ettim bu şeyi.

Sen yorma dolma parmaklarını.

Bı yazar.
fss, merak etme. ben şikayette bulundum, senin hakkında ama. "entry başlığın sözlük içi durumu ile ilgili" ve "forum chat tarzı entry" sebebiyle.

bilyorum, o sahte yapmacık yazılarına cevap vermediğim için delleniyor bulaşmak için can atıyorsun, farkındayım. al işte başardın. kaale alıp sana cevap verdim. mutlu musun? evet.
mevzu nedir?

geyefendi biraz gerilmiş sanki, bir tatsızlık çıkmasa bari.
engelli olduğu için mi yoksa kasıtlı olarak mı bozuk yazıyor bu çocuk?

ergen sanırım.

şu sözlük bile buna fazla gibime geldi. ilk görüşte ağır yargılamak istemem ancak ya format öğrenmesi, ya da gitmesi gereken kişi.

herkesin ergencesi yok koçum, adam gibi konuş.
http://www.uludagsozluk.com/e/41645113/

90 gün çaylak olmuş. Evet.

görsel
solcuları kucakta hoplatan yazar. adamı rahat bırakın lan alayınıza arkadan üfleme yaparım evet..
Her geldiği hesapta kronolojisi şu şekildedir;

1- elaleme nickli başlık açıp komikli şeyler yazarak sempati toplamak.
2- gaymiş gibi entryler girerek millete yine nickli başlık açmak.
3- yine nickli başlık açmak.
4- gerekli sempatikliği topladığını düşünüp aktrollüğe soyunmak.
5- daha çok aktrollük yapmak.
6- fotoşop fotoğraflarla aktrollük yapmak. Arada nette bulduğu fotoğrafları kendi çekmiş gibi paylaşmak.
7- daha sert aktrollük yapmak.
8- ona buna ana avrat küfretmek.
9- çaylak olmak. Ama insan gibi değil. 60, 90 gün falan.
10- 'sikerim böyle sözlüğü, bura çok bozdu' deyip hesabı silmek. Ya da bunları dile getirirken silinmek.
11- maksimum 1 ay sonra 387. Hesabı ile yine geri gelmek.
12- istiklal marşı ve kapanış.
şu an mevcut 187.694 hesabıyla gene buralarda fink atıyordur.

yevmiye hesabı çalışan bir ak-troll.
23 Haziran'a 1-2 gün kala yine birilerine küfür edip çaylak yer.
Zira imamoğlu en az 5 puan fark koyarken ortalarda görünebileceğini zannetmiyorum. *
tanımadığı insanlar hakkında "troll" diye atıp tutan zavallılara anladıkları dilden cevap verince bir yerleri acımış anlaşılan.

"okuduğunu anlamaktan aciz velet" diyerek psikolojik üstünlük sağlamaya çalışmış, yazdığı açık seçik ortada olan bir troll. "velet" demiş birde, garibim. çocuğum, evladım 45 yaşındayım ben.

senin ise oğlumla aynı yaşlarda olduğunu düşünüyorum, şimdi bu durumda kim velet oluyor acaba? yazar olduğunda troll diye bir kavram yokmuş falan filan, senle birlikte kazanmış sözlükler, bu kavramı işte.

"sıfır araştırma" diye de bir şeyler zırvalamış. ben izlediğim bir program hakkında yorum yaptım, ne okumasından bahsediyorsun sen? ne saçmalıyorsun?

"bedelini söyle de satın alayım" demiş bir de yav. bak koçum, bence sen şöyle yap, farketmez kardes farketmez adlı nick altına gir ve göz gezdir. siyasi konuları falan boş ver ama. frktmz krds frktmz de olabilir.

sadece sahip olduğum maddi kazanımlar hakkında az çok bilgi sahibi olabileceğin görsellere bak. ve sonra karar ver, kimin kimi satın alıp ardından tokatlayabileceğine.

ya da kısaca özet geçeyim; şu an binek olarak kullandığım araçların toplam bedeli 1 milyon 400 bin tl civarında. bilmem anlatabildim mi? hadi şimdi siktir git, kaale alındığın için de sevindirik olacağına eminim. bu da sana yeter!
45 yaşında ama iç dış yıkadığı elalemin arabalarını benim diye paylaşıyor. Başkalarının çektiği fotoğrafları kendi çekmiş gibi paylaşıyor. Ama 45 yaşında. *

Bunun sonu dinozorustan da fena olur.
hofff. bıktım bu layikçi, ibnemsi erkeklerden ayol! yine doluştular başlığıma.

koca sözlükte yok mu bir tane akpli erkek gibi erkek. hayır t*ng*r eskiden akpli olduğu için yine bir derece, idare ediyor ama. leş gibi alkol kokan iktidarsız geyler, biraz uzak durmaz mısınız lütfen! evet.
Bu yazarı tanımıyorum ama put kafalıları fena ağlatıyor.

Zındıkları kudurtan yazar.
(bkz: kahkaha)