1. 1.
    on ikinci nesil servis şoförü.

nickimi deyiştirdim lakin kim olduğumu tahmin edeceyinize eminim. yeni bir işe başladım bu sabah nonoşlar, servis şoförlüğü. bizim bodrum katın hemen karşısında bir turizim şirketi var.

sayibi beyefendi biri, yakışıklı da aynı zamanda. sakallı, esmer, uzun boylu, iri yarı, babayiğit bir tip akpli sanırsam. bir kaç gündür göz göze geliyorduk zaten. "sanırım beni farketti" diye düşündüm.

neyse, dün akşam çağırdı beni yazanesine, folqan da yanımdaydı! "güzel bayan, bi bakınır mısınız" diyerek seslendi tam bodrum katımıza girecekken.

folqan gerindi birden, "noluyo ayol" dedikten sonra tam tepki koyucekti "sus lan it" diyerek fısıldadım kulağına. eve gönderdim sonra pisliyi, "git ekmek arası bi şeyler yap, karnım aç az sonra gelicem" diye.

ardından gülümseyerek girdim şirket sayibi beyefendinin yazanesine, çok heyecanlandım sözlük. kalbim "pıt pıt" atmaya başlamıştı. "buyrun oturun" deyince evlilik teklifi edeceyine ikna oldum.

"ayh iyesta be sonunda işte, beklediyin zengin koca ayağına geldi. bitti artık bütün çilen. kurtuldun kızz" diye sevindim, içimde kalebekler uçuşmaya başladı o an! "tabi bebeyim" diyerek oturdum koltuğa.

"hanımefendi, size bir teklifte bulunacağım" deyince istemsizce "evet, evett, evett" dedim. kayahan ın, "seninle her şeye varım ben şarkısı çalmaya başladı kafamda. "biliyordum kabul edeceyinizi, buyrun aracın anahtarı hemen yarın sabah başlarsınız" dedi.

şaşşırdım, "adam daha evlenmeden altıma araba çekti ayol, kızım iyesta buldun bi yağlı kapı sonunda, hadi rast gelsin. bitti, it gibi aç gezdiyin günler sona erdi" diye düşündüm anlık olarak. belli etmedim ama.

aslında yarın sabah ilk işim folqanı boşamak olucekti ama, önemli deyildi. "bebeyim, teşekkür ederim" diyerek karşılık verdim. sizin gibi renkli bir şoföre sayip olmak şirketimiz için bir ayrıcalık olucek" deyince anlayamadım.

"maaşınız 2200 tale, yalnız sigorta yapamıyoruz" diye de ekleyince suratım burkuldu. ters giden bir şeyler olduğunun farkına vardım "nasıl yane" deyince "sizi şoför olarak işe aldım" dedi.

o an dünyam başıma yıkıldı, başımdan aşağı kaynar ağdalar döküldü, kan kasıklarıma sıçradı ama belli etmedim. işsiz olduğum içinde bir tepki veremedim. bahtıma lanet edip "okey" dedim. başım önde bodrum kata geçtim. yine hayellerim yıkılmış, dünyam allak bullak olmuş.

bütün aksilikler beni bulmuştu. folqan sordu, "n'oldu, ne dedi adam" dedi. "sus, skmiyim bi tarafını yemek hazır mı" deyince anladı sinirli olduğumu tepki vermedi. sonra, bi bira çakınca sakinleştim. sarhoş oldum. bir tane içince sarhoş olurum da ben.

"adam iş teklif etti bende kabul ettim" dedim sevindi it, ama benim hayellerim yıkılmıştı. bu sabah ilk servisimi çektim, aracım 2014 dukato, 14 +1. bi sürü veletlen tam 2 saat uğraştım, direksiyon salladım ayol!

öyrencilerden birinin, "anne yeni şoför kadın mı erkek mi" diye sorması ise iyice yaraladı beni. şu an diyer şoför arkadaşlarlan kulubede çay içiyor zilin çalmasını bekliyoruz. nerden nereye ayol, hayeller hayatlar yani.

"bi dakka yha, araba neden yan yatmış gibi. lastik mi patlamış acaba, patlamış gibi. gerçi lastiğin sadece alt kısmı yere yapışmış ama.

" ayh yok yha, lastik patlamış, kim deyiştiricek şimdi bunu kim, kim, kimmm!!! allaam niye ben ayol, niye ben!? niye bütün aksilikler beni buluyo, niye, niyee, niyeeee!? hofff!!!
    5 -7 ... iyesta sert
  2. 2.
    Hoş gelmiş çıtır yazar. inşallah bu sefer kızdır.
    -1 ... tek gozlu amiral
  3. 3.
    (bkz: ivana sert)'in kayınbiraderi.
    1 -1 ... bendoktordegilimhekimim
  4. 4.
    çık ortaya da meydan yiğit görsün.

iyesta: tamam;
    https://twitter.com/dugun...tatus/1227215432240771072
    5 -2 ... comarlara fisildayan adam
  5. 5.
    Aktrollükten iyi kazanıyormuş.

iyesta sert
    4 -3 ... alkolik oldum
  6. 6.
    Bugün şoke oldum şoke, nasıl mı? Kendisine boğa yapmışlar

iyesta sert

Bu ne ıyesta emmi? Bu günleri de mi göreceğidik? Buna sessiz mi kalacaksın?

Kendisinden de kil sanatı bekliyoruz. işi gücü bıraksın bence bu daha önemli mesele evet.
    2 ... keyf kahyasi
  7. 7.
    14 subat'ta iyestamiz mutlu olmasın mı?
    Gözleri yonca şeklinde gülmesin mi?

Dm'den Adresi iletti. kargo yapacağım kendisine.
    Akşam olmadan yetişir inşallah.

iyesta sert
    2 -1 ... girabic peter
  8. 8.
    Selam delikanlı, özel mesajı açar mısın?
    1 ... bir tirrek sevdim uzaklarda
  9. 9.
    hoff!!! açamam bebeyim, açamam! alet fotosu atıceksiniz lütfen buradan atın! sonra folqan görüyor bana kızıyor! sanki sorumlusu benmişim gibi! hoff!!!
    2 -1 ... iyesta sert
  10. 10.
    Boğaya söyledim haber verecek şimdi.
    Duşa girmiş.

iyesta sert

Edit: boğaya folqan ismini koymuş.
    5 -1 ... girabic peter