bugün

(bkz: information technology)
devasa boyuttaki kitabını aldığım ama okumak için hafız rahlesi gibi bişey aradığım kurgu ürünü. elde tutarak falan okunmaz yoksa.
başrolü kim seçmişse işini biliyor.
görsel

makyaja ihtiyacı yok herifin amk. O Elmacık kemiklerini elm sokağına koy freddy'den daha fazla çocuk sıçırtır.
ikinci filmin hemen öncesinde izlendiğinde daha bir keyifli olan korku / gerilim filmi. Bir kitap uyarlaması için fazlasıyla iyi, bu yüzden süresi insanı sıkmıyor kitap okur gibi herşeyi sindire sindire anlatıyor.
Konu dışı olaraktan, film ve dizilerde şu avuç içini kesme olayının suyunu çıkarmadan yapsınlar artık, geçenlerde küçük bir kesik aldığım hâlde haftalarca iyileşmedi, adamlar boydan boya kesiyor bir de çamaşır sıkar gibi sıkıyor.
görsel
Argoda köpek.
Esasinda bu kitaptaki kiz karakterimiz beverly marsh erkek karakterlerin hepsiyle yatmistir, stephen king uyusturucuyu abarttigi bir donemde yazmis o kisimlari ya da belkide bilerek yapmistir bilmiyorum. Ilk Filmi cok basariliydi,ikinci parti bekliyorum..
http://www.imdb.com/title/tt1396484/

yönetmen olsam stephen king'in hangi hikayesini çekmezsin deseler tereddütsüz "it" derim. bu adamın yazdığı hikayeler içerisindeki en kompleks olanı. birbiri içine girmiş, geçmiş ve gelecek olayları stephen king köprüler kurarak öylesine akıcı bir şekilde anlatmıştı ki, bunu beyazperdeye uyarlayacak yönetmenin şapkadan tavşan çıkartması gerekiyordu...

Andy Muschietti tavşan çıkartamamış ama sincap falan çıkmış hani, üstelik kendisinin çaylak yönetmenlerden olduğunu düşünürsek gayet sansasyonel bir iş çıkartmış.

"abi bu film acayip derecede çocuk filmi olmuş, yarım gibi sanki" diye düşünenler olabilir çünkü hikayenin yarısını anlattılar. bu yüzden filmin sonunda "chapter one" yazıyor. her ne yaparlarsa yapsınlar hikayeyi bölmek elbette bir şeyler kaybettiriyor ama bunu göze almışlar belli ki.

aslında bu filmin teknik analizini yapmak dangalaklık olur, neden? yahu hasılatı ortada, turnayı resmen gözünden vurmuşlar, eleştirsen kaç yazar?

aklıma "the shining" için stephen king'in, "stanley kubrick hikayemi piç etti" demeye getirmesi geldi şimdi durduk yere...

aslında the shining'in hem kült olmasını sağlayan, hem de stanley kubrick'in taşlanmasını önleyen sanırım jack nicholson'dı...
(Film versiyonu)

Global gişe hasılatı 695 milyon $
Yapım maliyeti : 35 milyon $

"It" 2017'de çökmek üzere olan Amerikan sinemasını (sinema salonlarıyla birlikte) kurtaran bir film. On yılın en kötü yaz sezonu yaşanan Amerika'da Eylül ayında tüm rekorları alt üst eden bir başarı sağladı ve en iyi Stephen King uyarlamalarından biri olarak kabul ediliyor. Yapımcı şirketler, "It: Bölüm 2"nin 6 Eylül 2019'da gösterime gireceğini duyurdu.
insandan olan tipleri de vardır.

https://www.59saniye.com/...a-kemal-ataturke-hakaret/
finali aşırı saçma bir film, başka final bulamadınız mı? heyecanla izlenen filmin sonunda tam bir fiyasko.
ilk yapımını beğenmiştim. sonra 2017de yeniden çevrileceğini duyunca çok sevindim. hatta; dünyanın en iyi korku filmi seçildi, kesinlikle +18, koltuğa yapışacaksınız gibi yorum ve haberler duyunca çıtayı o kadar yükselttim ki, maalesef beklediğim tadı alamadım. evet güzel film, senaryo, kurgu, işleyiş oyunculuk iyi ancak beklediğim kadar korkunç değil. bir kaç sahnede gerçekten annnnı skym dedirtiyor. özellikle kızın babasını bayılttıktan sonra arkasını dönerken palyaçonun aniden kapının orada belirmesi aklımı alıyordu. çok korku beklemiyorsunuz izleyin. benim puanım 10 üzerinden 8.
ingilizcede insan olmayan bir varlığı tanımlamak için kullanılır. örn: it's a bird.
sokaklarda bulunan kuduz yaratıklar. evet.
15 yaş altı korku gerilim filmidir.
Sivas iti meşhur. Evet.
Beverly kaşar değildir, beverly'i oynayan kız inanılmaz bir güzelliğe sahip resmen porselen bebek. Filmi komedi açısından izleyebilirsiniz hiçbir gerilimi yok. Akış olarak güzel mi? Evet sıkmıyor. izlenebilir.
dünyaca tanınmış korku romanları yazarı Stephen King in okuyucularını korkutan, aynı isimli popüler romanından beyazperdeye uyarlanan film. Yüksek müzikle korkutma, anlık korkutma, falan derken korkunun tüm klişeleri kullanılmış. Yetişkinler için korku filmi ama zerre korkutmuyor, germiyor. Devamına büyük ihtimal yığarlar yıldız oyuncuları bu hasılattan sonra. Ayrıca beverly tam bir kaşardır. Hem şişman çocuğa hem de grubun alfasına yürüyor orospu.
KORKU DEĞiL AMA SAĞLAM GERiLiM FiLMi.TAVSiYE OLUNUR.
fragmanından güzel sandığım ama izleyince 10. dk da cıktığım film. dandik 1/10
https://www.59saniye.com/...i-anlatmasi-tonight-show/
Kitabını okumadan gidip, aşırı derecede memnun kaldığım filmdir.

Film, daha ilk sahneden seyirciyi geriyor. Bazı sahneler klişe olsa da korku filmi klişelerini Stephen King'in yazmış olması sebebiyle filmin kalitesi düşmüyor.

Mutlaka gidip,sinemada izleyin. Pişman olmayacaksınız.

Ayrıca tüm zamanların en çok izlenen korku filmi olmuştur.
Yeni filmi izlemeye kesinlikle değer düzeyde olmuş kitap.

Gidin izleyin.
2017 yapımı Başarıli bir stephen king uyarlaması. iki kisım olarak cekilmiş, ikinci kismın 2018de vizyona girmesi gerek (+27 sene olayı). Fakat bununla ilgili bir şey bulamadım.

Bu filmin eskisi de aslında başarılıydı yalnız o dönemde katil arılar, katil keneler, katil sıçanlar, katil asansör, katil otopark gibi siçmık filmler furyası olduğu için katil palyaço olarak algılanmış ve ıskalanmıştı.
stephan king'in kitabından uyarlanan film. ilki 1990'da, ikincisi bu sene çekildi. bir zamanlar kabuslarımın başrolü, korkunçsan palyaço.
güncel Önemli Başlıklar