yilda birkac kez sibel can tarafindan gerceklestirilen,bi kac kilo verdikten sonra basina tanitilan,tekrar kilo alindiktan sonra kendini tekrarlayarak devam eden dongudur.
en medyatik diyettir kendileri

ayrıyeten, bazılarını sen bırak isveçi, tüm iskandinav ülkelerinin diyetlerini bile yapsan zayıflayamazsın gibi sinir esprilere maruz bırakan diyettir
(bkz: hollywood diyeti)
isveçliler güne erken başlar (06-07:00 gibi), kahvaltılarını erkenden yaparlar. öğle yemekleri günün en önemli öğününü oluşturur. genelde açık büfe hizmet veren kafeteryalarda,olmadı büyük porsiyonlar sunan kafelerde öğle yemeği yemir. mesai genel olarak en geç 5 de bittiği için akşam yemekleri en geç 7 de bitmiş olur ve o saatten sonra yemek yenmez. ekmek yerine lifli krakerler tercih edilmektedir. bunun dışında bisiklet en yaygın ulaşım aracı olarak kullanılmakta, belediyeler tarafından çeşitli spor imkanları tanındığından etrafta şişman insan bulunmamaktadır.
diyet değil temsili oruçtur.-temsili oruç ne diye sormayın da..-

ayrıca tanımı yaptıktan sonra "oha dedirten diyet" demeyi bir borç bilirim.

yahu bir insan bunları yerse -ki enerji verici besin neredeyse hiç yok- 3. günden itibaren kafasını yataktan kaldıramaz diye düşünüyorum.

yapmayın etmeyin. bakın sibel can yapmış ve yıllardır ivmeli bir şekilde kilo almaya devam ediyor. gezin dolaşın bilemem ben.

son olarak;
"ayy bu neaaağ" magazinel sosyetli ,15.00 - 30.08.07, bağdat caddesi'nde "shirin" bir cafe.
dünyanın en acımasız diyeti bu olsa gerek. ya da gördüklerim arasında diyeyim. hiç diyet yapmamış biri olarak ve diyetle ilgili yüzlerce farklı görüş anlayış, diyet çeşidi duymuş biri olarak, bu diyet denen naneyi hiç denemediğimi söylemeliyim. ancak yıllar geçtikçe ve masabaşı iş hayatımın önemli bir bölümünü kapsamaya başlayınca oluşan göbeğimle de fazlaca barışık olduğumu söyleyemeyeceğim. ancak bugüne kadar hiç diyete başlamamış olmamın sebebi, uygulayamayacağımdan değil de, diyet bittikten sonra eski kilolarımı geri alacağım korkusudur. zira 5.5 aylık kısa askerlik dönemimde 20 kilo vermiş, döndükten sonra da verdiğim bu kiloloarı yavaş yavaş geri kazanmışımdır. o yüzden meselenin diyet yaparak kilo vermek değil, diyet sonrası nasıl bir beslenme alışkanlığı ile hayatımıza devam edeceğimiz olduğunu düşünüyorum. bence kısa ve etkili diyetlerde, diyet sonrası kiloları geri alma riski daha fazla gibi geliyor bana. ama daha uzun vadede azar azar ve sağlıklı vererek kurtulacağımız kiloların geri dönüşümü daha zor olabilir gibi geliyor bana. yani en basitinden günde 1 ekmek yiyerek yaşıyorsanız; bu ekmeği birden ve kökten keserek mi yaşamak kolay ve vereceğiniz kiloların geri dönüşümü daha gerçekçi/inandırıcı olur yoksa, bir dilim azaltmakla başlayarak mı? ya da her gün bir prosiyon tatlıyı pat diye kesmek mi daha inandırıcı yoksa "dün tatlı yedim, bugün yemeyeyim" diyerek; ne sevdiğimiz şeylerden tam vazgeçelim ne de acı çekelim, değil mi? ama yani bunu yaparken de mutlaka yediğiniz öğünleri kontrollü bir biçimde azalttığınıza dikkat etmek size kalmış. ne bileyim junk food tüketmek yerine, meyve tüketmeye başlamak, günde birkaç bardak kola içmek yerine, arada bitki çayı, soda içmeye başlamak. bir öğünde 2 tabak yemek yerine, 1 tabakla doymayı öğrenmek.

bir de en önemlisi akşam 7'den sonra meyve ya da yoğurt gibi şeyler dışında hiçbir şey yemeyin. bu en önemli esasların başında geliyor. bu konuyu uzatmayacağım. burayı iyi anlayın ve bu kuralı ihlal etmeyin işte..

unutmayın ki yavaş yavaş azaltacağınız öğünler siz farkında olmadan midenizi küçültecektir. yani bir süre sonra mideniz yeni durumuna alışacaktır. ama dediğim gibi bu yavaş yavaş olacak bir şey. öyle pat diye her şeyden vazgeçerek değil de, gerekirse ayda 1 kilo vererek olsun, hiç önemli değil. öbür türlü çünkü, aç kalacağınızı bildiğiniz için içinizdeki yeme dürtüsü kamçılanacak ve pes ettiğiniz noktada yiyeceklere saldıracaksınız. ne demişler, "her şeyin azı karar, fazlası zarar." yememenin de azı karar, fazlası zarar anlayacağınız.

ya da buyrun, götüne güvenen işbu diyeti uygulasın. ben açıkçası yukarıda o kadar yazdım ettim ama aşağıdaki diyeti uygulayabilirim, henüz tam karar vermedim. ama "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu" demeden önce bir dinleyin efenim. ben bazı konularda irademe güveniyorum. bu da şu demek oluyor. ben 2 haftalık bu diyeti uyguladıktan sonra en az 10 kilo olmak kaydıyla zayıflamayı başarırsam, ondan sonra zaten eski beslenme alışkanlıklarıma dönmeyeceğimi düşünüyorum. bu kadar katı devam etmemek kaydıyla, sağlıklı ve almam gereken günlük kalori miktarını aşmamak, junk food ve fast food dünyasından elimden geldiğince kaçınmaya çalışarak hayatımı devam ettirmeyi deneyeceğim. dediğim gibi kesin karar vermemekle birlikte, götüme ne kadar güvenebileceğimi de bi sınamayı düşünmüyor değilim. eğer diyete başlarsam, gün be gün burdan deneyimlerimi paylaşacağımdır efenim... herkese kolay gelsin.

13 günlük rejim 7-20 kg. verdirir.
3 aydan önce tekrarlanmamalı, günde minimum 2lt. su içilmeli, aralarda hiçbir şey yok

1. ve 8. gün
sabah:
1 fincan kahve+1 kesme şeker
öğle:
2 katı yumurta+ıspanak haşlama+1 domates
akşam:
200gr.yağsız biftek+yeşil salata(z.yağlı, limonlu)

2. ve 9. gün
sabah
öğle
1 dilim salam+100 gr. yoğurt
akşam
200gr.yağsız biftek+yeşil salata(z.yağlı, limonlu)+1 meyve

3. ve 10. gün
sabah
1 fincan kahve+1 kesme şeker+1 dilim ekmek
öğle
haşlama ıspanak+1 domates+1 meyve
akşam
2 katı yumurta+1 dilim salam+yeşil salata(z.yağlı, limonlu)

4. ve 11. gün
sabah
1 fincan kahve+1 kesme şeker+1 dilim ekmek
öğle
1 yumurta+1 havuç(rende)+250 gr.yağsız beyaz peynir
akşam
1 bardak portakal suyu+100 gr yoğurt

5. ve 12. gün
sabah
rendelenmiş limonlu havuç
öğle
haşlama balık(üzerine tereyağ ve limon)
akşam
200gr.yağsız biftek+yeşil salata(z.yağlı, limonlu)+brokoli haşlama

6. ve 13. gün
sabah
öğle
2 yumurta+1 havuç(rende)
akşam
200 gr. derisi alınmış tavuk haşlama+ yeşil salata(z.yağlı, limonlu)

7. gün
sabah
şekersiz çay
öğle
200 gr. ızgara et+1 meyve
akşam
hiçbir şey
zorluğunu bile bile yarın başlamaya karar verdiğim diyettir.

gazamız mübarek ola.
5 ay önce harfiyen uyguladığım diyettir. 8 günde 60 kilodan 57 kiloya düştüm ama sekizinci günde spordan eve dönerken yolda fenalaştım. verdiğim kiloları almadım ama sonucu daha da kötü olabilirdi. sözün özü yapmak isteyenler dikkat etsin, doktora danışsın.
aslında detoks diyetidir ama bilimum çakalların şok diyet diye sanki ana diyetmiş gibi duyurdukları hede dir.
Şöyle ki; 1 senede 13 kilo vermiş, sonra o kiloyu korumuş sonra 7 iki ayda 7 kilo daha vermiş ve şu an bunu da koruma yolunda birisi olarak ve bütün bunları doktora gitmeden sağlıklı bir şekilde yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki bu diyeti yapanların sonu ya fenalık geçirip hastahaneye kaldırılma ya da verdiği 5 kiloyu 15 kilo olarak geri almak oluyor.

detoks diyeti diye bir şey vardır. ancak bu diyetin 2-3 günden gazla yapılması tavsiye edilmez. çünkü vcuttan yağ değil su atar.
peki neden yapılır? ödemi atmak vücudun şekillenmesine yardımcı olmak için. yani şimdi sizin 20 kilo fazlanız varsa tutup bunu yapmanızın anlamı yok.

sağlıklı diyet yaparak fazlalıklarınızdan kurtulursunuz zaten.

teorik olarakta vücut üstündeki +20 kilo çok hızlı ve kolay verilir. şu an benim yaşadığım ve zorlandığım hadise kalan 2- 3 kilodur. bunlar çok zor verilir. çünkü vücut artık durmak ister, eski haline dönmek ister. o yüzden korumaya almanız gerekir kendinizi.

çalışmalar göstermiş ki; kilo verdikten sonra 5 sene kilo almazsanız bir daha eski kilonuza dönmeniz için süpersonik yemeniz lazım.

he diyeceksiniz sen nasıl doktor kontrolü olmadan verdin kesin ölüm diyeti yaptın di mi çakaal.

ilk on kiloyu verdikten sonra büyük boy milka çikolata ile aile boyu ruffles yedim.

ama on kiloyu verene kadar. sabah kahvaltısı, öğleden önce ara, öğlen yemeği ve akşam ise sadece çorba ya da salata yedim.

akşam 7 den sonra bir şey yiyince o midede kalıyor.

başka ne yaptım? hareket ettim. özellikle spor salonuna gitmedim. yürüdüm hep. taksiye binmedim. yürüdüm. başka da bi bok yapmadım.

size tavsiyem. az mantıklı olun ve sizi öldürebilecek şeylere kalkışmayın tamam mı çiçeklerim?
3 gündür içinde olduğum an itibariyle 4 kilo kaybettiğim ve nedense bir türlü bana açlık hissettiremeyen diyettir.
yarından itibaren baslayacagım diyettir. yemek yemeyi çok seven ben 67den 57 ye dusebilecek miyim tartışılır.

edit: diyet kilo aldırdı gençler zamanla 60a indik buna da sukur.
Yarın başlayacak olduğum diyettir.
5. gününe girmiş bulunduğum, açlıktan öldüren diyet. 8. günüde yapar bırakırım bu ne be yeter!
Dün itibariyle başladığım 12 saatte 500 gr verdiren diyet. Sakın yapmayın sonra 6 gün çıkış yok. Ama güzel kilo verdiriyor *
yapanların nasıl yaşadığını merak ettiğim diyettir. zira kahvaltıda sadece 1 fincan kahve öğlende 200 gram löp et ve bazı akşamlar hiç yemek yemeyip aç yatıran zalım diyettir.
en fazla 3 gün yapılmalı yoksa böbrekleri, karaciğeri maaf eder bu diyet. hele mideyi var ya deler geçer.
hayatmda yaptiğim ilk ve son diyet. 8 kilo aldim sağolsun(!)
Verdirdiği kiloları kısa sürede aldırır.
bir arkadaşımın bu diyeti harfi harfine uygulayarak 30 kilo verdiğine bizzat şahit oldum.
Bugün başladığım diyettir. Hiç bana sağlıklı kilo ver vs demeyin, 1 sene boyunca yiyerek kilo vereceğim diye diye 10 kilo aldım. Benim olayım yememek olmalı. Yoksa ah bundan da yiyeyim, ekmek yemem makarna yerim diyorum hoop gelıyor kılolar. Ustune bir de alkol.

Bugün başladım bakalım sözlük. Geri dönüşü yapacağım. Hadi inşallah
Kahve ve ıspanaktan oluşan diyet. Yeni duydum bunu da. Ikisini de cok sevsem de o ne be bissuru gun ayni sey yenir mi cok sagliksiz dedigim diyet.
Bu sabah itibariyle farkında olmadan başladığım diyet..son 6 ayda aldığım 9 kiloyu nasıl verebilirm derken kendi kendime sabah sadece nescafe içsem acıkmam heralde dedim..çünkü kahveyi severim ve zaten sabahları bir şey yiyesm olmuyor..öğlen iki haşlanmış yumurta götürseem iş yerine? çok makul buldum bu fikri.akşam da et yanına salata ya da yoğrt salata hem hazırlaması kolay hem de etçil bi varlığım kolay olur diye nette bakınırken isveç diyetine rastladım..e benimki de bi nevi isveç diyeti olaca sanırım..spor yapmayı düşünmüyorum çünkü bu kadar düşük kaloriyle spor yaarken geberip gitme ihtimalim yüksek..bi hafta sonunda 3 kilo vermiş olursam ikinci haftaya devam edeceğim..
yaz gelirken yapılabilitesi olan, orospu çocuğu diyet. hayır, 3. gününde olduğum için sinirli değilim. ama öğlenki haşlanmış ıspanak biraz geriyor. ibne haşlanmış ıspanak.
arkadaşlar, bunu excel formatında yazıp ss aldım. böylece bastırıp dolabınıza asabilirsiniz.

görsel
bunları yemekten önce mi yiyeceğiz sonra mı?
içinde kesme şeker ve ekmek barındıran diyet. kilo vereceğine aldırır azizim.
Totonok bey bikini için geç kaldınız.
inceleyeceğim diyettir.