bugün

Çıplak gezme özgürlüğüne sahip olduğunu iddia edip başkalarının istediğine bakabilme özgürlüğünü kısıtlayan kız deyimidir.
Giyilen dar elbisenin amacını akla getirir.
Mesela giyilen tayt ın amacı nedir.

Klasik yalan rahat etmek.
Doğrusu ilgi çekmektir.
O koca popona zorla geçirdiğin kot pantolonu rahat etmek için giydiğin yalanı hiç inandırıcı değil.
senin ciplak gezme hakkın varsa benimde sana bakma hakkım var kusura bakmayacaksin.
ahh ahh penisi olmayan bilemez. o yüzden ahkam kesiyorlar yok kalkmasın etmesin.
Orada bir duracaksın arkadaşım.

"istersem" diye başladığın bir cümlede söylediğin her şey senin özgürlük sınırların içinde olduğuna göre, bakmak "isteyen"de istediği gibi bakabilir. O da onun özgürlük sınırları içinde.

Ayrıca kadına şiddetin ve kadın cinayetlerinin fazla olduğu ülkemizde bu lafı söylemek; Kibarlığı bir kenara bırakarak söylüyorum, aptallıktır. Hatta daha fazlasıdır.
- Victoria secret sütyen-kulot aldım

sadece baktı,

- elbise aldım, yüzüme boş boş baktı.

- kızım böyle çıplak gezemezsin dediğimde, çıplak olarak yanıma yattı.
görsel
Bakarım, ışık alırsam bakmakla da kalmam.
aynı şeyi bir erkek yapsa acaba ne derler.
Bugüne kadar dedikleri ne kadar kaale alınmış acaba kendi küçük minicik dünyasında.
çok sorun ederse bakmam tabi. bana fark etmez bak diyene bakarım. bu konuda ısrarcı olmam. sokaklar hepimizin, ben de dal daşak gezmek istiyorum ama toplumsal normlar buna engel oluyor.
Ben de çıplak yazarım deyip kenara çekilmek istediğim başlık.
(bkz: hem ayranım dökülmesin hem götüm sikilmesin)
haklıdır. istediğini giymekte/giymemekte özgürdür.
alakası yok abi uçkurla. Durduk yere kimse kimseye bakmaz bizimde vücudumuzun çalışma şekli var ve bunu tetikleyen etkenler var. Kız beni tetikliycek şeyler yapıyorsa bende bir yere kadar söz geçiririm yani.
Bir gün Nasreddin Hoca'nın eşeği çalınmış. Can sıkıntısı içinde durumu komşularına anlatınca her kafadan bir ses çıkmaya başlamış. Birisi :
- Hocam demiş niye ahırın kapısına iyi bir kilit takmadın sanki ?
Bir başkası :
- Evine hırsız giriyor da senin nasıl haberin olmuyor ? diye konuşmuş.
Bir diğeri de :
- Hocam demiş, kusura bakma ama eşeğin çalınmasına en büyük sebep yine sensin. Çünkü doğru dürüst bir ahırın bile yok. Nerden baksan dökülüyor. Hoca kızmış :
- Yahu demiş, iyi, güzel de kabahatin hepsi benim mi ? Hırsızın hiç mi suçu yok ?
imdi...
çıplak veya tahrik edici giyinen hoca; bakan, tecavüzcü hırsız...
__ Tecavüzcünün hiç mi suçu yok!
kadın istediğini giymekte özgür ve erkeğe izin vermedikçe erkek ona bakamaz.

nasıl bir beyin yetmezliğinden muzdarip sabi ortaya attıysa bu iddiayı öncelikle ironi ve komedi kelimelerini öğrenmesini tavsiye ederim.

kadın çıplak gezme hürriyetine sahiptir evet.

erkek de istediği yere bakma hürriyetine sahiptir.

hem ayranım dökülmesin hem de özgürce teşhircilik yapabileyim. yok ya.

erkek bu, ince belli çay bardağı görünce aklı giden organizma. bunun hastalıkla, abazalıkla, psikolojik rahatsızlıkla uzaktan yakından alakası yok. fıtrat bu. mal bu amk.

sabah bizimle birlikte ayağa dikilip, gece uyuyana kadar muhtelif zamanlarda hazır ola geçen bi varlıkla yaşıyoruz.

görüntüyle, sesle, dokunmayla hatta kokuyla uyarılan hormonlardan bahsediyoruz.

yoksa ben çok mu meraklıyım; olur olmadık yerde hazır olda selam veren arkadaşı insanlara çaktırmamaya çalışmaya?

biraz beyninizle düşünün canını yediklerim.

özgürlükten bahsediyorsun da biz özgür olamıyoruz. her an arkadaşın baskısı ve etkisi altındayız, erkeğiz amk. vücut bu şekil çalışıyor.

ben istediğim kadar açılıp, saçılayım, dekolteler, pozlar havada uçuşsun ama kimse bana bakmasın mı istiyorsun?

daha çok beklersin.
Karşısındaki tecevüzcü ruh hastalarından ise her türlü bakar hatta o.ç. olduğundan dolayı ırzına da geçer fakat onurlu adam olsa ne işi olur.
e tamamen doğru zaten...taş devrinde uugghh diyip kadını saçlarından tutup zikmek için mağarasına götüren adamdan bi farkın varsa eğer, yoksa zaten hiçbi şansın yok, ama varsa, kadın istemediği sürece giyinik de olsa, çıplak da olsa, ona dokunmaman gerektiğini öğreneceksin... yoksa "beyaz adam " gelir, sen uugghh muugghh derken, tabancasını çıkarır, kafana iki tane saydırır-

sen de zikmek için "hurileri" beklemek zorunda kalırsın- varsalar eğer...yoksalar, zaten yazık sana...

kadını "zikilecek eşya" olarak gören tipler, almanya´da- burası almanya- büyük problem olmaya başladı- sanıyolar ki, alman kadınları açık saçık giyiniyolar diye, istedikleri gibi ellerler, taciz ederler....

aaaaa- bi bakıyolar yeşil giyinmiş polis amcalar- alman polisi yeşil giyinir- bunları polis arabasıyla direkt havaalanına götürüyo...

tv´de gösterdiler bu taş devri götlekleri o polis arabasında bi göt yalıyolar, bi göt yalıyolar iyice aşağılıyolar kendilerini- ama polis amcalar onlara, hadi bakiimmm taş devri götlekleri, ziikkttiiirrr afganistan´a , diyo... oç´leri uçağa çuval gibi taşıyolar...

bazıları...işte laftan anlamıyo, anca bu dilden anlıyo- ve insanlar da onlarla "anladıkları" dilde konuşuyolar. bi de pasaporta "kırmızı damga"....artık sadece o diil onunla ilintisi olan hiçkimse almanya´ya öyle elini kolunu sallayarak gelemez...

götlek, kadını "zikilecek eşya" olarak görmenin bedelini,kendi hayatını zikerek, kazandığı haklarını kaybederek ödüyo. hatta bu götlekler bi de terör saldırılarında "telef" olunca almanya´ yı suçluyolarmış... ulan kodumunun gerisi, sen almanya´ya geldin, hiçbi şeyin yoktu- sana gönüllü çalışan alman kadınına, mini giyiyo, demek ki zikmem lazım, dedin, tecavüze yeltendin, almanya sana "bunu yaparsan senin hayatını zikerim" diye kaat imzalatmıştı- ve hayatını zikertiverdi- var mı problem?- ziktir olacan, ve icabında telef olacan...

hic öyle ağlamayacan.
Kişi istediğini giyip giymemekte özgürdür lakin diğer kişi de bakmakta özgürdür.

Güzelse daha çok bakılır. Bakınız!
Bir insan neden çıplak gezmek ister ki? hem çıplak olmayı sorun yapmayan birisi ona bakanları mı sorun yapıcak. ilginç
Zaten böyle konuşan kızlarla çakma trollerin kafasını tokuştura tokuştura kendilerine getirsek bi herkes rahatlayacak ama yok işte hangi biriyle başedeceksin ki?
ne alaka canım ya.
Bakarsin ama sözlü veya fiziksel taciz edemezsin adamlik bunu gerektirir.
Ben kendime mukayet olamiyorum dersen siktir git kendini zincirle amk.
O istediği gibi gezerse bende bakarım ona istediğim gibi göz benim damar benim.
maldir. hele dogalliktan konusup, dogadan ornek veriyosa safi salaktir. kopekleri bi incelesin mesela, bak onlar da ciplak geziyo.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar