bugün

entry'ler (735)

avukatların yalanları

Avukatlar yalan söylemez kanun çerçevesinde savunma yapar.

sikerim böyle hayatı deyip yapılacak şeyler

Hayata karşı d*malmak. Çünkü bu daha realist bir tavır olur.

arapları dünyanın yüzde 95 i sevmiyor

Kişiyi taşıyamayacağı gömleği verirsen içinde kaybolur. Araplar dünyanın en zengin kaynaklarına sahipler ancak bunu idare edemiyorlar dolayısıyla bu durum da diğer milletlerde kin doğuruyor.

harran üniversitesi

Kesinlikle okunulmaması gereken üniversitedir. Yüksek lisans yapan biri olarak tavsiye etmiyorum. Merkeze çok uzak ayrıca eğitim noktasında da noksanlıklar mevcut.

yazarların tv açınca ilk baktıkları kanal

Kesinlikle Dmax’tir. Belgesel ve bilime ilişkin programlar yapması da bundaki en önemli etkendir.

seks yaptığı kadını sürekli anlatmaya çalışmak

Kansızlıktır. Kiminle ne yaşarsan yaşa, yaşadığın şey odadan çıkana kadar olmalıdır.

kısa boyun erkeği güçsüz göstermesi

Boyu kısa olan erkeğin yarısı da yerin altında olur derler.

jean seberg

jean seberg...sinema tarihinin yok saydığı, kırılgan güzelliğini sigara dumanının arkasına saklamaya çalışan kadın... bir holywood starı olmasına rağmen, ırkçılığın tavan yaptığı 1950’ler amerika’sında siyahların mücadelesine açık destek verdiği için fbı takibine uğrar...hakkında öyle bir karalama kampanyası başlatılır ki, gebelik sancılarıyla hastaneye kaldırıldığı gün, doğacak çocuğun babasının siyahların hakları için mücadele eden “kara panterler” örgütünün lideri olduğu iddiası ortaya atılır...bebek ölü doğar...jean seberg, taburcu olduğunda, küçük kızının cenazesini almak için morga gider...ölü bebeği kucağında dışarı çıktığında, aç kurt gibi bekleyen gazetecilere dönüp, bebeği havaya kaldırır ve bağırır: “bakın bebek beyaz”...ve sonra... her yıl...bebeğinin ölü doğduğu tarihte...intihar teşebbüsünde bulunur...tam 8 kez...9. denemesinde ölmeyi başarır...arkasında...bizlere gülümseyen bir çift göz bırakır...dicle nehri gibi...hüzünlenince kahverengi...gülümseyince yeşil....

görsel

geceye bir söz bırak

Sabah gözlerimi sana açarım
Akşam, uykularımı senden alırım.
Nereye, ne yana dönsem karşımda mutluluğun o harikulade başdönmesini bulurum.

#ahmetarifleylaerbilaşkı.

ahmet arif leyla erbil aşkı

Ahmet Arif Leylasına göndereceği mektup için gerekli olan 25 kuruşluk pul için Diyarbakırda 2 saat boyunca çalışmıştır.

Ahmet Arif ile Leyla Erbil aşkının mısralara dökülmüş hali;

Kaderimiz bir tuhafsa, ömrümüzü dolu bir kadeh gibi sindire sindire içemediysek, günahı boynumuza değil
Bu kara günlerin de bir sonu var. Ne sonu, dibini bulduk be!

Dişine zar, boynuna ter olasım geliyor
Gün yirmi dört saat seni düşünmek.
Ne yüce, ne sonsuz bir duygu bu, bilir misin ki?

Sabah gözlerimi sana açarım
Akşam, uykularımı senden alırım. Nereye, ne yana dönsem karşımda mutluluğun o harikulade başdönmesini bulurum.

pablo neruda

“Senin için yapraklarını kopardığım papatyalardan özür diledim dün gece. Haklısınız dedim, ne sevdiği belli ne sevmediği.”

Pablo Neruda
görsel

geceye şiir bırak

görsel
Didem Madak.

gülden karaböcek

Dinlerken efkar ile huzuru aynı anda yaşatan hislere tercüman olan sanatçımızdır. Saygı ve özlemle...

yüzyılın problemleri

Kin, nefret, düşüncesizlik, çekememezlik, tembellik, erotizmin herşeyin önüne geçmesi vb.

didem madak

Bayım; Bu gidişleriniz beni şair, sizi şiir yapar.

inanma pencerelere bayım, Geceleri hepsi ayna oluyor.

Şiir icabı bunlar hep, gerçek hayatta olmuyor.

yazarların ilişki durumu

iki ucu boklu değnek gibi.

eve maymun aldım insan olmasını bekliyorum

insan olmasını bekleme yani en çok sana benzer.

toplu taşımada kitap okumanın şov olması

Şov değil de güzel bir alışkanlık olduğunu anlamayacak yazar itemidir.

ölüm

Zulüm görenlerin umudu olduğu kadar zulmedenlerin kâbusudur.

lezbiyen

intizar ile Sinem Gedik arasında iddia edilen ilişkinin ardından gündeme gelmiş kavramdır. Kim kiminle ne şekilde isterse birlikte olmakta özgürdür. Kadınlar erkeklerden hoşlanmak zorunda değildir. Bu zihniyete sahip olan kişilerin toplumun ahlaki durumunun bozulacağından bahsetmesi ayrıca gülünç bir durumdur. Kapalı kapılar ardında yaşananların toplumda ön plana çıkarılması eşcinsel ilişkinin topluma verdiği zarardan fazladır. O yüzden kimsenin cinsel tercihi üzerinden goygoy yapılmaması gerektiği kanaatindeyim.

Edit: Encinsel değilim.