Eğer Taksim, Beyoğlu, Etiler civarında yaşıyorsanız istanbul da yaşıyorsunuz demektir. Onun dışındaki ilçelerin Ankara dan ya da Bayburttan pek bi farkı yok
Dolar‘ın 4 lira olmasına kederlenmiş şehir.
londraya dönmüş olan şehrimizdir. nisana geldik neredeyse güne soğuk ve yağmurlu hava ile başladık gene. şıpıdık şıpıdık yağıyor ya la..
Çok soğuk şu an.
Bugün de evde kaldık.
Bir süre yaşayıp sonra terk ettiğim ama dönmek zorunda kaldığım şehir. Sevmiyorum çünkü istanbulda yaşamanin bana bir katkısı yok. Sevdiğim insanlar olmadıkça, kendimi güvende ve huzurlu hissetmedikçe, istediğim gibi yaşayamadikça maddi olarak zar zor gecindikten sonra ne anlamı var bu şehrin! Ama gidemiyorum da öyle bir şey.
1981 senesinden, istanbul Boğazı'ndaki gemi kazalarıyla ilgili bir bbc belgeseli:

https://www.youtube.com/watch?v=y9X16cWGDK8
ayrılalı 2 yılı geçti. şimdi ne zaman gelsem yabancı hissediyorum. önceden özlüyordum artık özlemiyorum da. ama yine de güzel şehir.
Yılda 1 milyonun üzerinde inek ve 14 keban barajının ürettiği elektriği harcıyormuş. Vay anasını.
Esir şehrin insanları.
Marmara bölgesinde bulunan ve her dönem yoğun göç almış bir ilimiz. ayrıca Nezaman gitsem basıma bir iş geliyor bu şehre; O mu beni sevmiyor, insanlarımı çok çakal bilemiyorum. (bkz: Canım Ege m)

edit: uykusuzluk fena... bölgeyi il yazmısım; affola.
Bütün olumsuzluklarına rağmen yine de sevmeye devam edeceğim şehir sanırım. Seviyorum uleyn.
5 aydır sevilecek bir yanını bulamadığım şehir.
kalabalıgından nefret ettigim ama gitmeye mecbur oldugum mega kent.
görsel
sadece beşiktaş ilçesinin bile tüm tece illerine tek atacağı güzelim şehrim.
Bir arkadaşa bakıp çıkacagım şehridir.

Güzel şehir ama yaşanacak yer değildir.
elbet bir gün sana da geleceğim. sevdiğim insanla el ele. ve o galata kulesine çıkıp seni seyredeceğim.
Şimdilerde erguvan ve laleleriyle en güzel elbisesini giymiş, gerdanı bahar kokulu şehirdir.
Bugün Yoğun sisli elbisesini giymiş şehirdir.
Gidip görmek istediğim efsane şehir. Bayılıyorum. Hele kız kulesi yok mu...
gittiğimde sevmeme ve çok sevme duygularını bir anda yaşatan, evime, yurduma geri döndüğümde nedenini bilmediğim bir özlem duyduğum şehir.
5 yıllık beraberliğimizi yarın sonlandırıyorum. Bi yanım sevinirken bi yanım nasıl karalar bağlıyor gerçekten anlamadım. Seni çok seviyorum ama Allah belanı versin istanbul'un özeti tam olarak bu.

Nasıl alışıcam, nasıl aşıcam bunu ben? içime oturan öküz kalkıcak mı bir gün?

Doğal seleksiyona elendim, köyüme dönüyorum. Kalan sağlar sizlerindir.

Bu entryi gültepedeki evimin son akşamında cenin pozisyonunda giriyorum.
yaşamayı herkesin kaldıramayacağı şehir. ömür törpüsü.
Lanet olsun nerden geldim buraya diyorum kendi kendime şuan. Ah istanbul senden nefret ediyorum. inşallah yer yarılır yerin içine batarsın.
suriyeliler yetmezmiş gibi sivaslı, konyalı, kayserili, ankaralı köylü çomarların istilasına uğrayan güzelim şehir.

izmir'e gidin siz aq orada da deniz var hem kalabalık değilmiş. kordon sahiline çok güzel diyorlar bir gidin bence.