bugün

entry'ler (16)

1 mayıs işçi bayramı

Taş atanların değil ter dökenlerin, provokasyon peşinde olanların değil ekmek parası peşinde olanların işçi bayramı kutlu olsun.

kahvenizi nasıl alırsınız

Antin kuntin servislere konulmadan, Fransız şarap evinden şarap seçiyormuş gibi her el atıldığında özellikleri anlatılmadan, ekstra bir özelliğinden bahsedilmeden. Sade.

depresyon

Kendi kuruntularımız sonucu yakalandığımız, herkesten ve herşeyden uzaklaşma durumu. Depresyona girdim acilen bu durumdan kurtulmalıyız der, kurtulmak için hiçbir şey yapmayız.

sevmediğiniz insan tipi

Gevşeklik yapıp bunun samimiyet olduğunu düşünenler, insanların her gün aynı psikolojide olmayacağını düşünemeyip saçma sapan hareketlere başvuranlar, her konuda bir bilgisi yada bir yaşanmışlığını olduğunu iddia eden boş beleş insanlar sevmediğim insan tipleridir.

cahil biriyle tartışmak

hayatınızda yaşadığınız en aptalca tartışma olacaktır. bir profesörle, bir yüksekokul mezunuyla yada gündemden haberdar, okumayı seven, eleştiriye açık birisi ile yaşadığınız tartışmada ağır bir şekilde ezilseniz bile daha iyi hissedersiniz. çünkü karşınızdaki kişi hiçbirşey bilmese bile herşeyi bildiğini iddia edecek ve konu bütünlüğü ile alakası olmasa bile daldan dala atlayıp sizi sinir etmeyi başaracaktır. önerim bu tarz insanlardan uzak durmanız mümkünse selam bile vermemeniz yönündedir.

aptallarla tartışmayın, görenler aranızdaki farkı anlayamayabilir.

sahaflara gideceklere tavsiyeler

öncelikle sahaf kültürünün çok farklı olduğunu, nt veya mephisto tarzı mekanlarda çalışan reyon görevlilerine çektiğiniz köpeği hiç bir sahafa çekemeyeceğinizi bildirmek isterim. sahaflara gidenlere en büyük tavsiyem çok özel bir kitap aramadığınız sürece tek bir kitabın peşine düşmemenizdir. kapağını beğendiğiniz, ismi dikkatinizi çeken herhangi bir kitabı elinize alın ve rastgele bir sayfasından herhangi bir paragraf okuyun. belki de adını bile bugüne kadar duymadığınız bir yazar sizin baş ucu kitaplarınızın arasında kendine de bir yer açacaktır.

gazapizm

Pusula adlı çalışmada yer alması ile hayatıma giren rapçi. pusula şarkısını dinledikten sonra merak uyandırdı ve bugüne kadar bu adamı nasıl dinlemedim lan ben deyip biraz şarkılarıını kurcaladım. adeta beni büyülemişti, hemen arşivimde bir yer açıp kendisine hatrı sayılır bir yer ayırdım. şarkılarında anlattıkları bize yabancı gelen şeyler değildi; o da bizim gibi kirliydi ve sokak kokuyordu. zaman biraz geçti ve yine bilgisayar karşısında bir şeyler ile uğraşırken diğer odadan kulağıma bir ses ilişti; içerden gelen beat tanıdıktı, bağırarak sesi biraz açar mısınız dedim. evet yanılmıyordum hemen youtube' den şarkıyı açıp izlenme oranındaki artışı takip ettim. bu kez gerçekten hak ettiği yerdeydi. sokakları, yani bu hayatın gerçeklerini anlatmaya devam ettiği sürece başarılarının devamının geleceğinden eminim.

duvarlarda sözlerim bak: " gazapizm sokaktır"

yalnızlık

yalnızlık tek bir kişinin hayatımızdan çıkışıdır çoğu zaman işte aslında bu yalnızlık değildir; bizim kendimizi yalnızlaştırmamızdır, kendimizi eksik hissetmemizdir. asıl yalnızlık çevremizdeki kimsenin bizi anlamadığı, anlamlandıramadığı ve bizimle aynı duyguları ve fikirleri paylaşmama veya ortak paydada buluşamaması durumudur. yalnızlığın belki de en elle tutulan ve insana bir şeyler kazandıranıda budur. insan içine döner, çevresini sorgular, eşini sorgular, dostunu sorgular en önemlisi kendini sorgular. eksiklerini, hatalarını fark eder. kendine bir şeyler katmak için çırpınır. belkide bu yüzdendir bazı insanların birden kendi kabuklarına çekilip yalnız kalmak istiyorum demeleri.

ülkenin durumu

Türk halkının en büyük sorunlarından biri yakınmaktır. Ekonomiden yakınır, iktidardan yakınır, eğitimden yakınır, kalkar kocasından yakınır bir şekilde yakınır. Sorarlar insana peki sen ülken için yakınmak dışında ne yaptın? Yakınmak dışında koca bir hiç. Arkadaşlar okuyalım; kendimizden sonra gelenleri; yeğenlerimizi, kardeşlerimizi, kuzenlerimizi bilinçli geliştirmek için çabalayalım. Tarihimizi araştıralım, birşeyleri desteklerken körü körüne bakmayalım, genel bakalım ufacık bir detaya saplanıp kalmayalım. Bize baktırmak istenileni değil asıl görmemiz gerekeni görelim. Ülkenin durumundan yakınmayı bırakalım, ülkenin durumunu iyi bir yere getirmek için biz ne yapabiliriz onun peşine düşelim.

oğuzhan uğur

Takip ettiğim tek youtuber diyebilirim. işini hakkı ile yapan, beni sıkmadan bilgisayar karşısında tutabilen Ender adamlardan. Bildiği konu hakkında ki emin tutumu, insanları sorgulamaya iten tavrı, bilgiyi verip ama hazırcılığa da alıştırmadan bir kısmına da siz bakın pinçler tarzı yaklaşımı beni benden alıyor. Muazzam.

istanbul

doğduğumdan beri yaşadığım, hiçbir şekilde sevemediğim ne gariptir ki onsuz da yapamadığım şehir. değerin senden ayrı kalınca anlaşılıyor fakat senle yaşamaya da tahammülüm yok.

andres iniesta

koskoca bir nesle futbolun sadece gol atmak olmadığını, ince ve zarif paslarla ve al da at dercesine yapılan asistlerlede yeterince keyif alınılabilecek bir spor olduğunu bizlere öğreten pas zanaatkarı. kariyerine devam edeceği çin klübünde kendisine başarılar dilerim.

kitap boş zaman etkinliği midir

kitapların insanlar üzerinde dizilerden ve filmlerden daha çok etki yarattığını düşünüyorum. fakat kitabın kapağını bile açmaya vaktinin olmadığını iddia ediyor bir çoğumuz. yapmayın arkadaşlar, dizi izlemeye vakti olanın kitap okumaya vakti olmaz mı? dizi zaman ayırılacak bir aktivitedir de kitap boş zaman aktivitesi midir?

pkk ile mücadele

pkk' ya vurulacak ilk darbe kesinlikle ekonomik açıdan olmalıdır. terör örgütüne yardım eden, semapitazanlık besleyen ne kadar işletme varsa en ufak olanıda dahil olmak üzere hepsi kapatılmalıdır. Daha sonrasında öğrencilik adı altında özellikle üniversitelerimizde bulunanların eğitim hayatına son verilmelidir. Kısacası temizlik dağda yapıldığı gibi şehirlerde de yapılmalıdır.

idam cezası geri getirilmeli mi

idam cezası teröristler, çocuk istismarcıları, tecavüzcüler ve pedofili sapkınlığını besleyen kişiler
için kesinlikle getirilmelidir.

toplu taşımada sinir bozan tipler

Toplu taşıma aracında nasıl davranacağını, nasıl konuşması gerektiğini bilmeyen tiplerdir. otobüs içindeki direğe stiriptiz yapacakmış gibi dolanıp durak kaçırmama mani olanlar mı dersiniz, kocası ile olan sorunlarını yanındaki arkadaşına anlatmak yerine sesinin tonunu ayarlayamayıp tüm otobüs ahalisi ile paylaşan ablalarımız mı dersiniz ne ararsanız mevcut. adı üzerinde toplu taşıma aracı, topluluğun kullanımına ait kimsenin özel taşıtı değil, lütfen hareketlerimize dikkat edelim.