1. 1.
  Gouldian ispinozları renklere karşı hassastırlar. Yavruların ağızlarının her iki köşesinde de büyük yumrular vardır. Bu yumrular yanardöner yeşil ve mavi renklerdedir. Bu renkler yuvadaki yavrulardan hangisinin besine ihtiyacı olduğunu gösterir. ispinozlardan başka genç Linnetler'in de (güzel öten ve ketenkuşuna benzeyen küçük bir kuş) ağızları, boğazlarının hemen yanından geçen kan damarları nedeniyle kırmızıdır. Fakat yavrulara besin verildiği zaman bu kanın büyük kısmı, sindirilen besinleri toplamak için midelerine gider. Hala aç olan yavruların ağızları en fazla kırmızı olanlardır ve deneysel olarak annelerin hangi yavruya besin vermeleri gerektiğini bu renklerin farklılığından ayırt ettikleri bulunmuştur.
  ... nirvana
 2. 2.
  siyah beyaz renkli olan bir çeşit kuş türüdür.
  ... ispinoz
 3. 3.
  dördüncü nesil yazar... *
  1 ... dolayli zarf tumleci
 4. 4.
  yazarlığa terfi etmiş eski çaylaktır kendileri, hoşgelmiştir aramıza, güzel insan, can kişi..

  edit: yazdığı şiirsel yazılarla beni benden almıştır, helal olsundur..
  1 ... exclusion
 5. 5.
  dev kaplumbağaların kenelerini de temizlzeyen, kuş.
  ... unique270
 6. 6.
  Yazın ormanlardaki, kışın açık arazilerdeki en yaygın ve en bol ispinozdur. Beyaz kanat lekesi ile diğer ötücülerden ayrılır. Erkeğin tepesi ve ensesi gri-mavi, sırtı kestane kızılı, göğsü kirli pembe ve kuyuk sokumu yeşildir. Dişisi ve gencinin kanat lekesi daha küçüktür.
  ... muroyimte illeb imakez
 7. 7.
  resmi aşağıdaki linkte görülebilecek bir kuştur.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0spinoz
  ... liberalisticcommunist
 8. 8.
  Charles Darwin' in evrim teorisine ilham veren ve bu tezini kanıtlamak için, Galapagos adaları' nda çok yakından incelediği kuş türü.
  2 ... linka
 9. 9.
  geospiza fortis isimli türünün ismine bittiğim evrimsel hayvan. kuştur kendileri. ha bunun anlamı ne lan diye sorarsan, orta boy yer ispinozu de yeter be sözlük.
  ... crazymafya
 10. 10.
  sözlüğe tekrar gelmiş olan yazar, hayatı-sağlığı sorunlu olan bünye...
  ... ispinoz