bugün

idiot 0-24
embesil 25-49
moron 50-69
düşük zekalı 70-79
tutuk zekalı 80-89
üstün zekalı 110-119
çok üstün zekalı 120-139
dahi 140+

şeklinde kategorize edilmiş seviyelerdir.
(bkz: 139 çıkan iq sonucuna s ktir lan diyen adam)*****
http://www.intelligentelite.com/ ölçülebilir. * *
lan 130 çıktım vay amk. diyen adam benim işte.
(bkz: icq seviyeleri)
135
(bkz: beş puanda sözlüden verse)

-liseli değilim istanbul üniversitesi hukuk fakültesinde okuyorum-
konsantre olan normal biri bütün soruları rahatlıkla en doğru şekilde cevaplayabilir. bir yandan cenk erdem dinleyerek, bir yandan fm oynayarak, diğer yandan msn'de ve internette takılarak 130 çıkabiliyor. aq ben böyle iq testinin.

edit: lan mına koyim vallahi çok zekiyim demeye getirmeye çalışmıyorum. internetteki iq testlerinin saçmalığından ve sapanlığından dem vuruyorum. gerçekte iq'm 130 olsa daha ne isterem?
yaşasın artık idiot olduğumu biliyorum..
(bkz: iq su 120 nin üzerinde olup idiota benzemek)
çok değişkendir. testten teste de farkeder.
yok einstein'ın ki 180'miş, yok bilmem kimin 230'muş gibi uydurmalar çoktur.
oinone nin verdiği linke göre 136 çıkandır. inandırıcı değildir.
90-109 - normal zeka seviyesinin atlandığı seviyelerdir. belki de o seviyelerde insan bulunmuyordur hiç.
(bkz: 123)
(bkz: 133)

konsantre olarak test çözmekten korkuyoruz biz onu anladım. çıkacak sonuçla yüzleşecek cesaretimiz bile yok. test çözerken başka işlerle uğraşmalar, aslında olası bir kötü sonuca karşı oluşturduğumuz savunma mekanızması. bir şeylerle uğraşırken testi çözüp yüksek puan almanız çoğunu atmış olduğunuz anlamına da gelebilir. testi çözerken aynı anda bir sürü şey yaptım buna rağmen yüksek çıktı, düşünün bir de konsantre olsam wuuuu... tarzı cümlelere gerek yok. samimi olun korkmayın. salaksanız salaksınız.
136 imiş benimki. daha bir numarasını göremedik.*
bugün internette yaptığım bir zeka testine göre iq'um 200. ya bu test uyduruk yada ben dahiyim. otuz iki yıllık yaşamım ve deneyimlerimden sonra testin uyduruk olma ihtimali daha ağır basıyor. (bkz: çekilin ulan zekamla döverim hepinizi)
(bkz: fazla zekadan mal olmak)
her iq ölçüm testinde 120'nin üzerinde gezen rakamlar acaba benim zekamın niceliksel karşkılığını hakkıyla verebilmekte midir merak etmekteyim doğrusu.
(bkz: 131)

burdan tüm akrabalarıma selamlar sevgiler.
psikolog'da yaptırdığım iq testim 112 çıkmıştı. bu da böyle bir anımdır. *
(bkz: ka fa 1500)
psikiyatri kliniğinde yaptırmıştım 120 civarıydı sanırım. ama sonra o klinik kapandı. lan yoksa..
doğruluğu pek de inandırıcı olmayan sitelerdir. eğer doğruysa benimki 142 çıktı... ayağa kalkın! kalk kalk kalk! selam dur!
benimkisi 142 imiş. çok inanasım gelmedi açıkçası.
144 ile ekşi sözlük yazarı olmanın hakkını verdiğim test. he birde uludağ'da yazıyoz. *