bugün

bırakın şu dandik telefonları. 7 gün içinde vestel'in akıllı telefonu çıkacak. hem yüzde yüz yerli hem de 4 yıl garanti veriyor adamlar. araştırdığım kadarıyla özelliklerini anlatayım.
cihazın 3500 megabayt rami bulunuyor. yani piyasadaki en büyük ram değerine sahip cep telefonu olacak. 29 megapiksellik kamerası olacağı söyleniyor. ekranı ise dört dört buçuk ve 5 inçlik olacak. son sürüm android ile gelecek olan telefonun 64 ve 128 cigabayt lık hafızası modelleri bulunuyor. asıl şimdi önemli olan burada fiyatı. en üst düzey cihazı olan yani 5 inc ekranı bulunan cihazın fiyatı 500 tl civarında olacak hemde 4 yıl garantisi ile. yani ben derimki kıytırık telefonlara 2 milyar para vereceğinize 500 liraya en iyisini alın.
telefonlara pek merakım yoktur. ilk çıktığında, daha memlekette kimsede yokken peder almanya'dan hediye olarak getirmişti. bana sorsaydı o paraya daha faydalı bir şeyler aldırırdım ama yani kızamazsın da... kullandığım ilk ve tek akıllı telefondur. şimdiye kadar sorun yaşamadım hamdolsun. ama ilk çıktığında milletin şahsıma karşı beliren ilgi alakası kalmadı ne yazık ki... hemen eskidi modası geçti. bu akıllı telefon piyasası da böyle orospu çocuğu...
appleın ürettiği en rezil iphone budur.

pili 100de 50 de bile kapanıyor. değişim programından seri nosunu kontrol ettim sorun yok gözüküyor.

sorun yaşayanların telefonu nasıl kim bilir.

amerikadan almıştık. üst tuş için değişime uygun deniyordu ama üst tuşta arıza yok amk. resmen bahtsız bedevi gibiyiz.

yine de özetle şunu rahatlıkla derim. piyasadaki her 10 iphone5in 8 i bozuk. rezil bir alet.
3 ay içinde kenarlarını soyulmayan, şarjı 2 saatte bitmeyen telefon. Siz bakmayın android alıp her sene yavaşladığı için telefon değiştirmek zorunda kalanlara. Alın, en az 3 sene kafanız rahat olsun. 2011 yılında alınan 4s e bile hala güncelleme geliyor malum.
şimdi bakınca apple ın nasıl keriz avına çıktığını gösteren telefon.

şimdi söyleyin bana, apple neden bu telefonu iphone 6 gibi büyük çıkarmadı?
teknoloji? hayır 5-5s ile 6 birbirine yakın.

neden adam gibi eninede büyütmedide böyle dikine büyütmek gibi bir saçmalığa imza attı?
ben söyleyeyim, yenilik diye bir sonraki sene büyük ekranlı iphone 6 yı itelemek için.
16 gb beyaz modeline sahip olduğum hiç bi sorun yaşamadan kullandığım apple ürünü.
iphone 6 çıktıktan sonra şarjı su gibi yiyen telefon.
Annem- telefona almışsın, Kaça aldın?
Lastras- ucuza aldım anne, 500 TL
A- 500 TL az mı? O sırada cebinden iphone5 ini çıkarır.
Arkadaş- oha iphone5 çekti teyzem.
Lastrasın kocası- siz anlamadınız, annem allah'ın garibanlari 500tllik telefon sizin neyinize diyor.
Sözlük yazarlarından lastras bacım olur bu arada.
2 seneyi bitirmek üzereyiz nazar değmesin daş gibi. hiç gerek görmüyorum şimdilik üst model yeni bişey almaya.
ha ama yakında bişeyler olmaya başlar belki diye hazır iyiyken satsam mı diye düşünmüyo da değilim.
ha bi sonraki telefonum iphone mu olur. valla 2 senedir hiç canımı sıkmadığı için olur belki.
arkadaşımın elinde bu icattan var ama adam mutsuz.
bende iphone 4 var telefon beni değiştir diye yalvarıyo değiştiriyim değiştiriyim diyorum iphone'dan mı devam etsem android'e mi geçsem çözemedim.
Buaralar beyazi aklimi celen telefon. Sozlugun guzel yazarlari 2. El bir iphone 5 gordum bugun 800tl. Arkasinda minnak bir nokta soyulmustu. Onun haricinde sorun yoktu. Sizce daha 5-6 aylik s4mini satilip 500 lira alinip ustune 300 tamamlayarak bu iphone 5 denen alet alinirmi? Vede alirken hangi hususlara dikkat edilir? Tecrubeli arkadaslari mesaj kutuma bekliyorum...
gereksiz telefon zımbırtısı. ne gerek var. norrmal bir akıllı telefonda işinizi görebilir. samsung, sony gibi. çok para veriyorsunuz böyle şeylere.
alınır mı alınmaz mı merak edilen telefon.
güzel telefon memnunum şuan bunu kullanıyorum ama wifi'de şarjda bazı problemlerim var. 6s'i bekliyorum.
batarya sorunu yaşayanların bataryasını ücretsiz olarak değiştirebileceği telefondur. ayrıca hala çok seri çalışmaktadır.
iphone kullanmıyorum ama tasarım olarak 6 dan daha iyi olan telefon.
büyük kapitalizmin büyük telefonu. her cepte olması kapitalizmin başarısıdır.
Kapalıyken* alarmI çalmayan telefon.

Sistemde saat işliyor, fakat alarmı tetikleyen bir mekanizma yok.

Neden yok sayın apple? Nokia 3310'da bile nerdeyse bataryasız alarm çalacak durumdayken, bu akıllı telefon bunu neden yapamıyor?
Ucuz Çin malına benzeyen iphone 6 bu tasarımın yanına bile yaklaşamaz.
ios mios eyvallah ama kullanıcısına saygı duymadığım tek epıl ürünü. 4 tamam, 4s kral, 5s 6 felan çok iyi telefonlar. ama bu telefonu alan adam sms atıp alo demekten başka hiç bir şey yapmıyordur. uygulamalar ekranın yarısına kadar gelmez bile.
Şu an Steve Jobs ın kemiklerini sızlatıyorum.

telefona zil sesi atacağım, ACC formatına çevirdim, m4r a çeviremedim.

Yeşillendirin :(
Daha yeni çıkmamış mıydı ya? Hatta okula bizim çocuklardan biri bu telefonla gelmişti, biz şok... Şimdi ise bizler çoktan mezun olduk, iPhone 6S çıkıyor ve bu lansmanda desteklenen en eski telefon olarak iPhone 5S geçiyor, 5 hiç yok o kadar eski. Zaman gerçekten acayip hızlı ve nankör.*
(bkz: google it)
artık beni değiştir diye ağlayan telefonum.
tuş kilit tuşu gitti, sessiz/sesli mod tuşu gitti. ekranda renk değişmeleri başladı.

dayanıklı bir telefon.