bugün

Desteği çekecekler yakın zamanda. Sonra ayfoncular ayfon yedi ye hücum edecekler. Yapmayın bu kadar gösteriş meraklısı olmayın enayi olmayın.
iphone 6 da önceki 2. Ve iphone 4s'ten sonra çıkan bir apple akıllı telefon modelidir.
3 yıldır kullandığım bir sonraki evrelerine bir türlü geçemediğim model.
sağlam telefon.
ortalama 2-2.5 senede bir bataryası biten iphone modeli. ben seviyorum. bir sene içinde power tuşu bozuldu. assistive touch ile idare etmeye alıştım. onun haricinde birçok kez düşme durumu yaşadım, hiçbir zaman teklemedi. hatta klozete düşürdüm, hemen elimi sokup aldım. kuruttum. yıkadım sildim. onu bile atlattı. şimdi üçüncü kez batarya alıp bir iki sene daha kullanmayı planlıyorum, bu arada muhteşem özelliklerde ürünler çıkmazsa. (bataryaları ebayden alıp kolaylıkla takarsınız, fazladan yetmiş seksen lira vermezsiniz.)
kendisi 32 bit işlemciye sahip son iphone modelidir, a6 işlemci ve 1gb ram barındırır, parmak izi okuyucusu yoktur ki bu nedenle ios10'un kilit açma ekranında ilginç bir duruma düşmüştür. sonraki model olan iphone 5s ise 64bit a7 işlemci ve m7 yardımcı işlemci kullanır.
satış rakamı 70 milyon olan akıllı telefon.
iphone'un bugüne kadar ürettiği ele bele cebe en iyi oturan aleti. fiziği mükemmel, al yanına yat uyu, hele o space grey renginin tonu muhteşemdi, modeller yenilendikçe space grey beyaza doğru yol aldı ve o ilk orjinal space grey'den geriye külleri kaldı.

eminim ki al hala çatır çatır çalışır.
uzay grisi versiyonu olmayan telefon.

ilk çıktığında "siyah" olan versiyonu çok hızlı bir şekilde çiziliyordu hatta kutudan çizik çıkıyordu. bu yüzdendir ki Apple taa iPhone 7ye kadar siyah iPhone çıkarmadı, onun yerine gittikçe rengi gümüşe dönen uzay grisini çıkardı.