bugün

efsane faithless parçası. ayrıca;

http://www.youtube.com/watch?v=TgXP88KMJe4

canlı performasında, 2.34 dakikadaki ortam, yeryüzünün görüp görebileceği en etkileyici manzaralardan biri olsa gerek.

edit:gene izledim bütün uykum kaçtı amk.
okan bayülgenin hastalığı.

adamım hafanın kaç günü gece yayın yaptığı göz önüne alınırsa doğruluğu farkedilecek durumdur.
bir kaç yıl önce bütün yaz çektiğim uykusuzluğu buna bağlıyorum. ha sonra geçti gerçi.
uyuyamama hastalığı. yoğun stres duygusal ve fiziksel sorunların neden olduğu hede.*
trazodon denilen antidepresan ilaçla tedavi edilebilir durum.
ağırlıklı olarak sebebi duygusal sorunlara dayanmaktadır. öyle ki siz depresyonda olmadığınızı vedugusal bir sıkıntınız olmadığını söyleseniz bile, eskiden bilinç altına itilen depresif kırılmalar siz farkında olmadan bugün pek çok psikolojik ve psikosomatik anomalinin nedeni olmaktadır.

eğer kronikse çok fena bir durumdur. sabah dörtte yatıp yedide kalkmak, yediye kadar da 10 defa uyanmak. gün içerisinde sersemce dalıp gitmeler vs. Allahtan benim dalıp gitmelerim yok. üç saat uykuyla anca mor göz altlarıyla yırtıyorum işten.
kişinin sosyal hayatını mahveden rahatsızlık.

2 senelik kabusum benim. neden bilinmez ama sabahlara kadar uyuyamamak uyumak için her yolu denemek ama başaramamak. sabah işe gittiğinizde ne uyanık olmak nede uyuyor olmak. alğılarınızın yavaşlaması, hatalarınızın artması, unutkanlık ve dikkat eksikliğinin artması. kısacası hayatınızın piç eden durum. karşınızdakinle ik kelime edememek. halsizlikten elınızı kolunuzu kaldıramayacak duruma gelirsinizde hala neden uyuyamamzsınız. git zıbar uyu ama yok. o sersem seberek beyin yatağın içine girmenzle aslan kesilir. hiç olmayacak fikirler aklınıza gelir, yıllar öncesındeki anılar dirilir ve sabaha kadar gözler faltaşı gibi açılır.

bunların hepsinden kurtulmak isterseniz imovane alırsınız, yarım saat sonra uyursunuz.
Cok nalet bi hastalik.
al pacino'nun müthiş bir oyunculuk sergilediği etkileyici film.alaska, filmde öyle güzel açılardan alınmış ki,ben buraya gitmeliyim dedirtir insana.
belçikalı yazar annelies verbeke'nin slaap!(=uyu!) adlı romanda ele aldığı konudur. insanın düşmanına bile dilemeyeceği uyuyamama sendromu.
dengenizi bozan hastalıktır. dünyanın en güzel şeyi ; uyumayı beceremiyorsunuz.
Faithless'in mukemmel sarkisi.
--spoiler--
uyuyamamanın adını insomnia'dan höllübük'e çevirseler, hepiniz saat 8'de yatağa girersiniz yemin ediyorum.
--spoiler--

sosyal medyada çok görülen ve ayar yiyen uykusuzluk hastalığı.
olmayan sözlükçü yoktur hee.
kafayı yastığın altına koyarsın. ya uyursun, ya uyumazsın.
Kural bir: bir filmi izlemeden önce asla ekşi sözlük yorumlarını okumayın.
Kurgusunu eleştiriyor yüz kez yüzüklerin efendisi izleyip kendini film eleştirmeni zanneden ibneye de bak. Ulan neredeyse izlemiyordum filmi. Yine de bu entel götoşlara güvenmeyip izledim. Tamam kült film değildi ama yine de gideri her türlü var.
gececi tayfasının müptale olduğu dert.
daha yeni izledim bu filmi. Filme fana değil ancak süresi biraz daha kısa olsa daha iyi olabilirdi.
çekilir dert değildir maalesef. bir zamanlar çekmiştim bu illeti. bu konudan müzdarip yazarlarımıza bir mesaj kadar yakınım.
çok seviliyo lan bu hastalık. böyle bakıyorum millete kendilerine bi hastalık bulunca bi acayip mutlu oluyorlar.

sabahlara kadar sözlükte takılan bazı dingiller 'uyku prblmim vr ya .s' diye mızmızlanıyor. insomnia'ı öğrenince de geçiriyolar kılıfı.
hiçbir zaman sahip olamadığım hastalık. öküz gibi uyurum. keşke şu hastalığa sahip olsam da, ömrümün bir kısmını uyuyarak boşa harcamasam.

peki bu saatte neden buradayım? gündüz uyudum lanet olsun...
allah düşmanımın başına vermesin böyle bi hastalığı. uyku kadar güzel bi şey var mı ya? çift kişilik yatağa geçicen, gerine gerine osura osura horul horul uyucan baboli. bi esniceksin yer gök inlicek, ağzın yarılacak. salyaların akacak böyle uyurken, o kadar derin uyuyacaksın. uyandığında da gözlerin şiş kalkacaksın yarım saat kendine gelemeyeceksin, sersem gibi olacaksın. ohhh uykum geldi lan. uyuyamıyodum aq.
sanırım yıllardır sahip olup, inkar ettiğin hastalık!
-normal insanlar gibi normal saatlerde uyumak nasıl bir şeydi!!!-
gece oturup gündüz uyuyan insanların kendilerinde olduğunu düşündükleri hastalık. öyle bişey yok sen gündüz hayvan gibi yatarkende uyanık bu hastalar.
kulağa çok havalı geldiği için insanlarca sahip olmak için sıraya girilen hastalık.
olm yapmayın etmeyin, bi bokunuz yok ne insomnisı?
internet bağımlılığı sebebiyle Insomnia artık hastalık değil genel durum haline gelmedi mi?
güncel Önemli Başlıklar