bugün

gün itibariyle yakalandığıma kanaat ettiğim hastalık.
abicim saat 2 de yatmak için yatağa girdim daha uyuyamadım kalkıp doktora gidiyorum.
teşekkürler makina.
4 gündür maksimum 6 saat uyumuş birisi olarak, yakalandığımı düşündüğüm hastalık.
Uyuma sorunu. Ayrıca Gececi tayfa arasında popüler olan hastalık.
bir mtv programı.

birde uykusuzluk teriminin karizmatik ingilizce karşılığı.
Kısa sürede yakalanmanın zor oldugunu düşündüğüm hastalık.
(bkz: hastalık hastası olmak)
ismi çok şekil ama kendisi kaka gibi.
Faithless parcasi. Efsanedir. Elektronik muzik ustadlarindan olan faithless bu parcayi kendi icin yapmis. Tam o kopma noktasina girerken 'I can't get no sleep' diyerek costurur.

Bi de hastalik olani var ki sozlukteki butun ergenlerin kapilmak istedigi 'ya bende insomnia var.' Demek icin gece yarilarini bekledikleri durumdur. Insomnia sadece uyuyamama degildir. Buna bagli yorgunluk, kusma, halusunasyon gibi etkileri de vardir.
şahsımda bulunan lanet olası hastalık. uyuma uyuyamazsın** uyudunmu da kalkamazsın *
uyku sorunudur.
son 56 saatin sadece 2 saatini uykuyla geçirdiğim için, bende de bulunabileceğini düşündüğüm uyku bozukluğu.
gsmobile 3g modem ve dizüstü bilgisayarımdan dolayı başgöstermiş durumdur. ulan 11'de kalkıp işe gidip eşek gibi çalışacağım, ben hala sözlük, facebook, twitter derdindeyim.
muhteşem bir megadeth şarkısı. birkaç saattir kargo'nun ilk albümlerini falan dinleyip tribe giriyodum. sonra uyuyamayışımın verdiği baş ağısını fark ettim. uykusuzluğa tıpta ne deniyordu derken şarkıyı açtım. 'ay' deyişine kurban olduğum ya. sözlerine bakiim dedim, göremedim. bulunsun buralarda. hala bilgi içerikli entry girmekteki sözlük inancım da ayrıca üzücü.

i'm running in quicksand
something's haunting me
the guilty past i've buried
my mind won't let me sleep

i'll do anything for peace - i keep waking up
a solemn oath i make
cross my heart please let me sleep - i keep waking up
how much more do i take

my head is talking to me
i don't know what it needs
but the loudest voice
is the one i heed

insomnia, my swollen bloodshot eyes
insomnia, awake till morning light
insomnia, stirring deep inside
insomnia, somebody turn out the lights
i can't sleep - insomnia

i'm twisting and turning - i keep waking up
the madness i must tame
my candle is burning - i keep waking up
both ends again today

the whole house is creaking
i know they're out there
the things kept from sight
i beg to the shadows
i can't sleep

insomnia, footsteps on the walk
insomnia, i hear someone knock
insomnia, i wish it was a dream
insomnia, can you hear me scream
Bir kaç aydır içine girip çıktığım uyku bozukluğu.
Şuanda içinde olduğum durum. Sayesinde bu hesabı açtım.
popülerdir. işi gereği az uyuyan bir arkadaşım vardı. durmadan çalışıyordu ve insomnia olduğunu söylüyordu herkese oysa biz biliyorduk ki insomnia falan değil işi yoğun. nedense var böyle insanlar. hastalık popüler olunca faydalanmak lazım tabii.
vasat bir film denebilir. en büyük eksisi filme adını da veren insomnia'nın filmde kullanılmaması. yani adam uykusuzluk çekiyor tamam ama bunun filmin gidişatına etkisi olmuyor. filmde insomnia işlenmiyor yani. olaylar ayrı işliyor uykusuzluk ayrı. bir bağlantı kurulmamış. o yüzden biraz havada kalmış. insomniadan ayrı akan olaylar ise sıradan bir polisiye filmdir. lakin kadroya bakınca da insan filmi şaheser zannediyo. cristopher nolanın filmi olacak başroller al pacino ve robin williams olacak. ve o film de kötü olacak. malesef olmuş.
insana gündüz düşü (bkz: daydream) gördürür.
http://www.youtube.com/watch?v=k2K-hP7kbyY
Internet en büyük nedeni bunun. Ayrıca başağrısı yapıyor.
bir megadeth şarkısı.
bir faithless şarkısı. sen o kadar uyuşturucuyu çek, ondan sonra ay kant get no silip. uyuyamazsın tabi sikik.
Uykusuzluk hastalığı diye bildiğim ve sonuçlarını arkadaşımda gördüğüm kadarıyla insan hayatını zorlayan bir durum.
onca açıklamalar, yazılanları okuyup da bir türlü anlayamadığım eşsiz kelimedir. nedendir bilmem birçok yerde de karşıma çıkar.
300 mglik seroquelden sonra eser kalmayacak hastaliktir.. devi yıkar devi..
aynı zamanda hoşça bi magadeth şarkısıdır.
"fizyolojik ve psikolojik baskı altında, kazaen işlediği cinayetle çıldırır vaziyete gelen bir adam" nasıl oynanır? al pacino'ya sorun. müthiş bir film!
al pacino'nun 1990 sonrası filmlerinin en kötüsü. robin williams daha kötülerini de çekti.

christopher nolan abimiz, nasılsa iki büyük oyuncumuz bi de tatlı kızımız var diyerek pek sallamamış sanırım filmi. zira kendisinden soğutan bir film. uzunluğu da cabası.

şahsen bu filmi 3 sene büyük beklentiler içinde aradım. buldum, izledim. gayet sıkıcı, gayet tahmin edilebilir. ne senaryo iyi ne oyunculuk.

(bkz: hayal kırıklığı)