bugün

uykusuzluktan öldüğünüz halde uyuyamayıp uykusuzluktan ölmektir. ne uyanık kalabilmek ne uyuyabilmek, arafta yıllarca bekleme hissi...
bu saatte ayakta olan çoğu yazarın çektiği durumdur. uyuyamıyor insan zira.
uykusuzluk hastalığı.
insomnianız var ise bu saatler sizin için henüz hava kararmamış gibidir.
Malesef son bir haftadır izdirabini cektigim lanet bir disorderdir.
klibi lsd etkisi şarkıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=LuqEbRzy_t8
bana neden layık görüldüğünü bilmediğim şey ama lanet girsin yani.
uyuyamama hastalığı. Bende uyuyamıyorum ama insomnia değilim, galiba. Sanırım.
dj tiesto yaptığı zamanında olay olan parça.
makinist filmindede geçer adam insomnia hastasıdır.
(bkz: makinist)
Hayatını düzene soktuğun zaman öyle güzel uyuyosun ki canım benim. Aslında ihtiyacın olan tek şey huzur amk!!
hayatı allak bullak eden bir illetir bu, sinir algı falan bırakmaz insanda doğru düzgün. hayatı başka bir boyutta yaşıyormuş hissine kapılır insan bir süre sonra.
moda oldu sanırım bir de bu bir iki gece uyuyamayan her genç/ergen bünye anında kendine insomnia teşhisi koyuyor ya komik.
2 gündür uyuyamıyorum eğer bu uyuyamama bir hafta daha devam ederse bende olduğunu düşüneceğim uyku bozukluğu.
uykusuzluk. etkili ilaçlarından biri insomindir.bir tane, yatmadan bir saat kadar önce içilir. mışıl mışıl uyunur. hatta iki tane içerseniz akşamdan ertesi öğlene kadar uyuyabilirsiniz. yalnız sakın üstüste üç tane içmeyin. bir daha uyanamayabilirsiniz.
sonuna c ekledigimizde olusacak olan bir enrique iglesias albumudur.
sen sen ol yoldan çıkma aslanım, bi daha geri dönemezsin temalı filmdir.
zamanında mozole mirach ile düet yapan türk mc.
berlin deki tuhaf bi gece kulübü.
Yunus Emre & Frekans'ın pek sevdiğim parçasıdır.
sözlük yazarlarıyla paylaşmak istenilesi durumdur.
çağan ırmağa ait babam ve oğlum filmini bilirsiniz. yaklaşık 2sene öncesinde bu filmin dvdsini alıp izlemeye başlarken, yine çağan ırmak' ın yönetmenliğini üstlendiği, çetin tekindor, okan yalabık ve bilge şen' in başrolünü paylaştığı, kabuslar evi(3.hikaye: hayal-i cihan) filminin fragmanı dikkatimi çok çekmişti. kabuslar evi ni izlemeyi çok istemiştim. nasip bugüneymiş... neyse lafı hiç uzatmayayım. sizinle paylaşmak istediğim nokta filmin içeriği değil tabi ki. yani ben filmi niye anlatayım canım isteyen izler. *
ben bu filmden insomnia diye bir hastalığın var oluşunu öğrendim. hemen açıklıyorum:

insomnia ya da uyuyamama hastalığı, bir uyku sorunudur. Uykuya dalamama ya da gece boyunca sürekli uyuyamama sorunlarını barındırır. Hastalar genel olarak, gözlerini birkaç dakikadan fazla kapalı tutamamaktan ya da yatakta bir o yana bir bu yana dönerek uyuyamamaktan yakınırlar.

insomnia birkaç gece sürerse geçici, 1 hafta ile 3 hafta arasında sürerse kısa süreli, 3 haftadan fazla sürerse kronik insomnia olur. Kronik bir hastalığa dönüşerek uyuma eksikliği doğrultusunda oldukça zararlı olabilir.

insomnia doğal uyuma dengesini bozar ve tamiri oldukça zor olabilir. insomnia hastaları genel olarak öğleden sonra ya da akşama doğru kısa süreli uyudukları için, geceleri de uyumakta zorluk çekerler. Bazıları da vücutlarını sınırlarında kullanmaya çalışırlar. Bu da çok mühim fiziksel ve zihinsel sorunlara yol açar.

insomnia ayrıca birçok ilacın yan etkisi olarak, stres sebebiyle ya da duygusal, fiziksel ve zihinsel sorunlar doğrultusunda da oluşabilir.

diyeceğim o ki şu saate kadar uyuyamayan sevgili sözlük yazarları; acaba biz niye uyuyamıyoruz???
asla yolundan vazgeçme repliğiyle biten nolan filmi.
ne yapsanız uyuyamazsınız. uykusuzluk hali kısacası verimli uyku alamama hali eğer uzar ve uzar giderse, günlerce haftalarca uyumazsanız, gece görmeniz gereken düşleri, gündüz düşleri halinde görmeye başlarsınız. işte bu tedavi zamanı geldi geçiyor demektir. beynin kimyası alt üst olmuştur. hemen önce nöroloji daha sonra uyku bozuklukları laboratuvarının yolunu tutup bir eeg çektirmeniz gerekecektir.
(bkz: narkolepsi)yle zıt gibi dursalar da iç içedirler.
uzun bir süredir başımda olan hastalık. bi Çözümü olan varsa özelden yardımcı olabilir mi?
Iki buçuk sene önce sahip olduğum rahatsızlıktır. Tuhaf bir şekilde telaffuzu da güzel hastalık.
görsel
Deyince fight club gelir aklıma.