bugün

bu yazar da is var yazari. dusunebilen bir yazar gibi duruyor. hos gelmis.

(bkz: #10832878)
(bkz: sekizinci nesil yazar/@inanna salome)
(#10843920)

yavrucum ota boka 3 nokta kullanılmaz. yapma bunu.
sözün bir yerde kesilerek geri kalan bölümünün okuyucunun hayal dünyasına bırakıldığını göstermek veya ifadeye güç katmak için, hayal gücü gerektiren yerlerde üç nokta kullanan yazar...
"her şeye küsmüş, talihsizliğime söve söve eve dönüyordum. sokağımın köşesinden döndüğümde kocamaaaan... bi pano gördüm. erkek arkadaşım, 'her şeyi unut ben varım ya' dercesine 'seni seviyorum' yazmıştı panoya. birden tüm kötülükleri unutup mutlu olduğumu hissettim."

paragrafında üç nokta kullanılarak okuyucunun hayal dünyasına pas yapılmıştır.

ancak sıradan bir entryde 28 kez (tamam lan abarttım) 3 nokta kullanılarak ifade güçlendirilmez, yazı okuyucu hayal gücüne teslim edilmez. yemeyelim birbirimizi, güzel kardeşim.*
(bkz: kırk yıldır yoğurtçuyum böyle kase görmedim)
(#10832878) ile düşüncelerimi aynen geçirmiş sekizinci nesil yazar.
hoş gelmiş diyen yazara, nezaketinden dolayı teşekkür eden, kendisine imla dersi veren yazarın ilk entry sine bile smile verebilen, o derece kendisiyle barışık, ama lafın altında da kalmayan; kadının hor görülüp, aşağılanmasına karşı duyarlı ve bu konuda aynı fikirde olduğu yazarları takdir eden, yolu sevgi ve kardeşlikten geçen bir yazar. sekizinci nesil yazar başlığı altına yazdıkları beğenilmemiş olmasına rağmen entrysini de silmeyecek, sözünün eri yazardır kendileri.
(#10861651)(#10861492) ile, kalemi sivri zekası kıvrak yazardır.o da hoşgelmiştir.
sümer mitolojisindeki aşk tanrıçası inanna'nın adını ve nietzche'nin famme fatal'i olan lou salome'nin soyadını nick olarak almış yazar. ne muhteşem bir kokteyl!

birinci kadından aşkı ve şefkati, ikinci kadından aklı ve gücü aldığını umuyorum.
hoş gelmiş, aydınlık getirmiştir.
şu ana kadar gördüğüm en mantıklı yazar. yüce yehova böylelerini sözlükten ayırmasın. ayrıca neslinin en iyi örneklerinden biridir. meaşallah efendim.
dolu konulara, dolu düşünceler yazıyor.
gerçi her düşünce değerlidir ama işlenmiş olanlar daha bir değerlidir sanki, değil mi?

sekizinci nesil hot prospect for the future.
çok mantıklı ve tutarlı konuşan, kendini okutan bir yazar. benim gözümde, sol framedeki saçma sapan ergen başlıklarının nötrleyicisidir, buranın henüz yozlaşmadığının kanıtıdır, sağolsundur.
başlığa benden önce yazmışsa, konuyla ilgili yazmak isteyeceğim şeyleri yazdığı için entry girme özgürlüğümü elimden alan ama okumaktan büyük keyif aldığım birçok entry'nin sahibi yazar. her ne kadar bazen okurken içimden "ya bir kasma kendini, içinden ne geliyorsa yalın, kısa ve net şekilde yaz" diyesim gelse de gerçekten o farklı bakış açısını, hikayeci anlatım tarzını seviyorum. o yüzden hakkında yazılan olumlu şeyleri sonuna kadar hak eden yazar.
sanat ruhlu değerli insandır.
(#11002522)bu entry ile tanımın kafasını gözünü dağıtmış sivri dil, sağlam jargonlu yazarmış.
yazıları hardcore, zirve ya da dip yapabilecek yazar.
o değilde sanki bir sözlük tozu yutmuşluğu da var gibi.
başarılarının devamı diyoruz...
o değil de mayakovsky i hatırlatması yok mu!
spasiba balcoe dostum.
bilgisi sağlam bir yazar olduğunu düşündüğüm...
bir entrysine rastlandığı zaman okunmadan geçilmemesi gereken nadir yazarlardan. öğretici kişilik.
calebrity midir nedir bence onlardan biridir. nicki ile de inanna'ya selam çakar.
hem inanna, hem salome olmasıyla ilk başta korktuğum yazar. sonra itü'de de rastladım kendisine ve burada değerli bilgiler paylaşmaya başladı bizimle. okuyoruz efenim, takip ediyoruz...
(#11015059) bir klişeci sözlükçü daha.
entryleri güzel, okunası. hoşgeldin denilmesi gerekenlerden. hoşgeldin o zaman.
şimdi niye nikaltı giriyorum diye sordurtan yazar.

aslında onlarca neden sayılabilir. ama okuttuğu içindir heralde en başta gelen neden. bir de demişler ya, ulan "şerefsizim benim aklımdan geçmişti" diye. vallahi söylediklerin benim aklımdan geçmişti be usta. ama söylenemeyeni bak üstüne basa basa tekrar ediyorum söy-le-ne-me-ye-ni layığıyla ifade eden bir yazar. hele hele son zamanlarda-gerçi hep vardı ya neyse-kutuplaşmanın tavana vurduğu bu mecrada aklı başında azıcık ta agresif -o kadar da olur be usta-şekilde yazan kaç kişi var?

üslubuna kuvvet. kolay gele.
william blake hayranı sanırım.

Gerçi geçmiş romantikleri seven herkese ayrı bir saygı beslerim. çevirilere de dikkat ettiğine göre tat için okuyanlardan olsa gerek.

ayrıca nickinde "salome" yi görünce nietzsche hayranı olarak aklıma "lou salome"yi getirmiyor değil.

inanna da aşk tanrıçası sümerlerde. lou salome ile birleşince çok tehlikeli geliyor kulağa. ama entellektüel bir birikim olduğu da belli. lillith'in söz konusu olmaması bu tehditkar duruşun nefretten değil de kalkan güdüsünden geldiğini düşündürüyor. ama emin değilim tabi.

velhasıl, hoşgelmiş.
sümerdeki inanna'dan mı esinlemiş diye merak ettiğim yazar. sanırım sormuştum da...

o değil de millet ne güzel nickler buluyor yahu. benimkine bakın bir de... apaçi nicki gibi. mc yakishikli falan alsam da pek bir şey fark etmezmiş sanırım.

neyse ben gideyim.