bugün

ilerdeki yıllarda türkiye'de bir takımda oynamak için gelirse adı hazır olan futbolcu.

(bkz: ilker kasilyasoğlu)
Bugün tekrar göstermiştir ki, Madrid ya da farklı bi' takım fark etmez, tek başına bi' güven kaynağıdır. Kolay kolay gol yemez, yese de kendi hatasından olanları çok azdır.

Ve gözümüzün önünde büyümüştür. O yüzden candır.
julio cesar ile birlikte dünyanın en iyi kalecisidir.
berbat kaleci. o mevkiilere ulaşmak biraz da şans işi işte. örnekleri de oldukça çok. buyrun bakalım.

(bkz: pepe reina)
(bkz: victor valdez)
(bkz: heurelho gomez)
(bkz: iker casillas)
(bkz: andres palop)
(bkz: dida)
(bkz: tim wiese)
pes 2011'in en dandik kalecisidir. az maçımı katletmedi kendisi. bu yüzden siz siz olun ispanya alırsanız kaleye valdes'i koyun. real madrid'i de almayı verin. barça ve manu daha iyi.
aktif futbol oynayanlar arasında yeryüzündeki en iyi kalecidir.
lakabı 'aziz' olan kalecidir.
dün akşam ispanya ile kolombiya arasında oynanan dostluk maçının ardından en çok milli olan futbolcu ünvanını ele geçirmiştir. bu rekor, 157 maçla andoni zubizarreta'ya aitti. casillas ise dün 158. kez milli oldu. casillas'ın henüz 29 yaşında olduğunu da göz önünde bulundurunca bu rekoru geliştirmesi işten bile değil.
17-18 yaşında real madrid kalesine geçti o günden beri de asla kaptırmadı formasını kimselere. çok açık ifade edilebilir şu an dünyanın en iyi kalecisi.
not: eksi veren densiz izlesin.
http://www.youtube.com/watch?v=sE1T3b63cpg]
ne çektiyse barça'dan çekmiştir.
şu ana kadar maçın yıldızıdır.
ananemin babası gavur, annesi türk sandığı; oyunlarda kalede bir canavara dönüşebilen ilginç ispanyol kalecidir.
son üç yıldır aktif kaleciler arasında buffon ve van der sar ile birlikte dünyanın en iyisi. üç yıl önce ise aynı isimlerle birlikte "en iyi ikinciler" arasındaydı.

üç yıl önceki "en iyi" için;

(bkz: oliver kahn)
(bkz: yaran yanlış okumalar)
(bkz: ilker casillas)
edit: yanlış okudum lan ne eksiliyosunuz? biriniz de bi derdin mi var da yanlış okuyosun diye sormayın eksileyin amk.
bu akşam mourinho'yu onla çarptı, karesini aldı. ama kaleciliğin en nankör meslek olduğunu bir kez daha bana anımsattı bu arkadaş. sen gel takımının rezilleri oynadığı bir devrede o kadar top çıkar, maç sonu gitsin teknik direktör "futbol alimi" ilan edilsin. vay anasını...

definasyon: dünyanın en iyi kalecisi.
Bugün bir tanım daha yapmıştır.

Tanım: Dünya'nın en iyi kalecisi.
galatasaray süper kupayı aldığında beşiktaşlı olsamda herkes gibi bende havalardaydım ancak üzüldüğüm bi noktada vardı galatasaray realin elinden kupayı aldığında bu insanın o gencecik harika kalecinin o golleri yemesi ve kaybetmesiydi.
taa o zamanlardan hayrandım dünyanın en iyisi olarak görürdüm stilinden tut elindeki reebok eldivenlerine kadar hep örnek alırdım bugün düşünüyorumda hiçte yanlış insanı seçmemişim. şimdilerde beşiktaşımın kalesindeki olan cenk gönen'de bu adamı görüyorum evet olacak sanki.

evet herkes söylemiş bende söylemeliyim ki o dünyanın en iyi kalecisi. valdes onun bokunu yesin.

edit: imla.
real madrid'e kim gelirse gelsin en fazla ücreti alan sporcu. buna karşılık real madrid'le mukavelesi futbol hayatının sonuna kadardır. bir semboldür ve bir efsanedir. başarı abidesidir. kimse kusura bakmasın bu adam bir alex'tir.

not:alex aşığıyım yanlış olmasın.
dünkü kupa galibiyetini, real madrid ronaldo'ya değil bu adama borçludur. ayrıca bir barcelona taraftarı olarak rakipte imrendiğim tek oyuncu, dünyanın en iyi kalecisidir.
dünkü maçın yıldızıdır. o olmasaydı barça farka gidebilirdi. real madrid'in değerini bilmesi gereken en önemli oyuncu.

ayrıca : dünyanın en iyi kalecisi.
barca yı tek başına durdurmuştur dün akşam.Bunda artık barcelonayla o kadar sık maç yapıyorlar ki kimin nereye hangi köşeye atacağını tahmin etmesinin rol oynadığını düşünmekteyim.
sevmediğim takımın beğendiğim kalecisi.
mükemmel kalecidir.18 yaşından beri madrid'in kalesini koruması bunun en sağlam kanıtıdır.
real madridi sürekli ipten alan kalecidir.
geçen hafta lig maçında ıska geçip gole sebebiyet vermiştir. ama gerçekten iyi kalecidir.
şimdi la liga'da geçen hafta yenilen barça ve real diğer takımlara haksızlık yaptı mı yapmadı mı? normal olarak baktığında yapıldı. her iki takım da dün akşam oynanacak maçı düşünüp yedeklerle ve sıfır motivasyonla oynadılar lig maçlarını ve yenildiler.
bu konuyla ilgili bir söylem var mı ispanya'da! yok. işte futbola bakış açısı ne kadar farklı bir düşünün. bizde olsa 8,8 lik deprem olurdu kanallarda!