1. 1.
    idam! idam! diyen sözde müminlerin "allah ın verdiği canı allahtan başka kimse alamaz" ön bilgilerine karşılık neden böyle bir şeyi istediklerini araştırarak, var mı bunun bir dini dayanağı diye bakındım.
    kısas ilkesi var dinde. "ey iman edenler, öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı" diyor bakara da. ancak hüre hür, köleye köle, kadına kadın, cana can vs. isra ve maide de benzer ifadeler var. fakat haddinizi aşmayın zaten size yeterince kolaylık sağlandı diyor. okuduklarım karşısında kanım dondu.

bir hadiste de; "Cana karşı can, zina eden evli kişi ve dini terkedip cemaatten ayrılan kimse" nin kanının helal olduğu yazıyor. ne merhametli bir tanrı (!)
    -3 ... fridanin biyigi
  2. 2.
    inanmıyorsan inanma arkadaşım dünyada portakala bile tapan dinler var git ona inan ne bu sürekli islama çamur atıyorsunuz, hem boşuna ürpermemiş olursunuz ne dersiniz!
    ... seishiroukei
  3. 3.
    fransız ihtilâli sonrasında laiklik denen o melun illet dolayısıyla fransa'da yüzlerce rahibin giyotinle idam edilmesini akıllara getirmiştir.
    1 ... kazangap
  4. 4.
    cana karşı ya ne olacağdı arkadaşım? ki bu kuran hükmü de eğer biri birini kasten öldürmüşse uygulanır. buna rağmen bile geride kalan ana - baba vs birinci derecede akrabalar affederse idam edilmez de başka cezalar alır. ve her şeye rağmen affetmek tavsiye edilir kuranda. hüre hür, köleye köle.. ne demektir dersen, o da çok açık. birinin kölesi ya da karısı birisini kasten öldürürse o zamanlar kölenin sahibi ya da kadının kocası sorumlu tutalabilirmiş, kuran da gelmiş ve bunu kaldırmış. köleyse köle sorumludur demiş, kadınsa kadın. bugünkü mevcut yasalardan çok daha iyi ve adaletli olduğu kesin bu hükmün. zira bugün türkiye yasalarına göre ben ölürsem yok olup gidiyorum ama öldüren kişi ağırlaştırılmış müebbet alsa bile hiçbir indirimden, aftan yararlanmadan yatsa 25 sene sonra serbest. peki ölen kişi 25 sene sonra geri geliyor mu? hayır. bu mu adalet yoksa idam mı?
    ... ayipdenenbisey