bugün

bugün milli takıma gökhan zan tercih edildiği için adam gibi adam ilan edilmiş futbolcu. peki nasıl bir adam gibi adam bu ibrahim toraman?
şu anda takımdaki 9. senesinde kendisi. bu süre zarfında pek çok mevkide oynadı; asli mevkisi olan stoperlikten tutun old trafford'daki manchester galibiyetinde ileri üçlünün sağına kadar pek çok mevkide gördük. istikrarsız bir oyuncuydu, sık sık da mevki seçerdi. mesela kendisi sağ bek oynamayı sevmediği için üç sezondur hiç sağ bek oynamadı. bu akıllarda bulunsun. onun dışında kariyerinin en iyi sezonu bu sezondur. başarılı olmak için biraz geç kaldı sanki.
savaşçı ruhlu olduğu söylenir ki stoperdir kendisi, mevkii icabı öyle olmak zorunda. hırslı bir oyuncu olduğu doğrudur ancak her maçta ağzından çıkan küfürün haddi hesabı yoktur. ben yeni açıktan bu küfürleri işitirken de hiçbir hakem işitmez bunları.
peki beşiktaş sevgisi? bu adamın beşiktaş sevgisini görmek isteyen deli ibrahim'i takımdan kovduruşuna bakabilir. deli normal değildi belki ama iki büyük olay yaşandı aralarında. artık ne dokunulmazlığı varsa?
dokunulmazlık demişken... bu adam schuster kendisini sağ bek oynattığı dönemlerde çok içerlendi. hatta oynamak istemediği için hilbert beke devşirildi, iyi de oldu. sonra defansın göbeğinde ersan iyi işler yapıp formayı kapınca da kaptanımız schuster'in altını oymaya başladı. schuster'in gidişinde çok da büyük etkisi yoktur, ancak göndermek için elinden geleni ardına koymadı.
bir sonraki sezon takımın başına carvalhal geldi. sene başında toraman'a forma verse de bir süre sonra egemen sivok istikrarı yakaladı. carvalhal veli'yi de takıma monte edince toraman'a yine kontenjan kalmadı. ancak schuster olayından ziyade carvalhal'ın gidişinde toraman'ın payı büyüktür.
bu sezon iyi bir performans gösteriyor denebilir. samet aybaba ile arasının iyi olduğu belli, ancak zaten 11i hak ediyor. hatta milli takımı da hak ediyor. ancak bu adamın milli takımda oynamamasına ben şu kadarcık üzülmüyorum. neden mi? yetmez mi bu kadar sebep.
ha evet kendisi alevidir, fatih terim milli takımında bu yüzden kendisine sırt çevrilmiş, zamanında kulüpsüz olan alpay gibi emre aşık gibi kendisinden formsuz adamlara formayı kaptırmıştır. karakterle ilgisi var mıdır, onu ben bilemem.
milli takıma gitmemesi gereken adam. oğlum sakatlığı var adam sakat sakat oynuyor bize lazım.
kendi takımında bile stoper oynamayan oyuncu. daha önce bir kaç kez oynadığı milli takımda işi yok...
maç sırasında geçici körlük yaşasa bile gökhan zan'dan daha iyi stoper oynayacak olan futbolcu. ama beşiktaş'lı olması kendisine milli takımın kapılarını çoktan kapatmıştır.
herşeye itirazı olan beşiktaşlı futbolcu.
olm bi de şu açıdan bakın; saçları çok güzel.
yanında zıplayan adamın kendi kalesine gol atmasına neden olan futbolcu, o da böyle bir yeteneğine sahip.
sezonu kapatmış sakatlığından ötürü..
boş mukavele ye imza atan futbolcudur.
iyi bi beşiktaşlı olup olmadığını tartışmam ama süper ligdeki en overrated 2-3 oyuncudan biridir.

Defans bilgisinin 3 büyüklerde oynayamayacak kadar kötü olmasının yanı sıra,fiziki olara da ağırdır.

Bu adamı bir de milli takıma alınmadı diye eleştirenler vardı,her maç beşiktaş sırf ibrahim yüzünden 2-3 tehlike atlatıyor,çıkacak önemli maçlarda 1-2 kornerden kafa golü atıcak diye bu kadar ısrar edilmez.
Aynisindan ptt super ligde 50 tane var.belki daha iyileri bile...
haber 1903 e yapmış olduğu açıklamada abdullah avcı efendiye gereken kapağı takmıştır. bravo toraman!
Abdullah avciya verdigi cevap ile yaran kaptan.

Tebrikler kaptan. Siktiret almasinlar seni. Gelen cok durmuyor zaten hep beraber goruyoruz adaletsiz futbolcu secimlerini.
ben çok iyi bir joker yada yedek olduğunu söylerken futboldan iyi anlayan bir arkadaşım " her mevkide idarelik performans sergileyip o bölgenin hakkını verecek adamın transferini engelliyor " demişti..
herkese renkli günler
çok özendiğim ve en sevdiğim futbolcu olan büyük kaptandır. her yerde oynayabilme yeteneğinin yanı sıra çıkıp çıkıp gol atan bir stoper olmayı başabiliyor. sivok da aynı şekilde, nazar değmesin, ikisini de çok seviyorum hep beşiktaş'ta kalırlar inşallah.
bu akşamki simurq maçından sonra takım kaptanlığını bıraktığını açıklamış futbolcu.
bazen bi takımdaki oyuncuları yetenekleri ölçüsünde değil takıma bağlılığı ile değerlendirmek gerekir. toraman onlardan birisi. önder özen gibi iki tane afili cümle kurunca kendisini futbol sosyoloğu sanan insanların toramanın üzerine oynaması hele ki bunu yapanın fenerbahçeli olması insanı işkillendiriyor. toraman özenden daha kıymetlidir. böyle adamları bu takıma direktör yapanlar utansın. evet.
yıllardır beşiktaş gibi bir kulüpte nasıl oynayabildiği bilinmeyen topçu. adam yanındaki adama pas atmaktan âciz lan!
artık gitmesi gereken..
besiktastan sevdiğim futbolculardan biriydi. ibrahim uzulmezle kavgasinda gozumde toraman bitti. o zamanki yonetimin de yaptigi yanlıştı. iki futbolcu kavga ettiğinde suclu sucsuz aramak sözkonusu olamaz. ikisi de ceza alır. gonderilecekse ikisi de gönderilir. o zaman gitmesi gerekirdi.
paranın ve karizmanın afedersiniz amına koyan futbolcu, bir insanda hem para hem karizma olur mu işte bu adamda var, yemin ediyorum kız olsam babam klüp başkanı olsa, ben bu adamı ayarlar verirdim.

not: peki ben kız olup neden babam klüp başkanı olsun, söyleyeyim babam bir futbol takımında klüp başkanı olmazsa bu adama ulaşamayız.
gitse de kurtulsak olandır. deli ibo'nun başını yiyendir. sevmem efendim.
ibrahim üzülmez kalacağına toramanın kalması hayırlı olmuştur.
ibrahim üzülmez'in beşiktaş'tan gitmesine neden olduğu için gönüllerdeki sevgisini azaltmış olsa da, bu forma için çok emek vermiştir. güvendiğimiz bir çok isim en ufak zorlukta o formadan kaçarken hem de. ayrıca türk statüsündeki bir oyuncu için vasatın üstünde sayılır. bu adam gönderilse yerine kim alınabilir mesela sorarım? bu adam kalitesindeki bir yerli beşiktaş'a kaça patlar? ayrıca kaça patlamasını geçelim, büyük formanın altında ezilen nice topçular gördük. bu adam en azından bu forma altında oynamanın ne demek olduğunu çok iyi bilen ve bunu yıllardır yapan bir adam.

neden gitsin arkadaş? biri de çıksın anlatsın bana. klavyenin başından adam harcamak ne kadar kolay amk. artık gitmesi gereken. gitse de kurtulsak denilen. bunları yaz yolla değil mi ? ne kadar kolay. o adam geldiğinden beri o forma için nelerini vermiş, sen 3 saniyede satıyorsun. bu nasıl bir vefasızlık örneği.
bu performansı sergileyebildiği süre boyunca (33-34 yaş veya her neyse) beşiktaş'ta kalmalı daha sonra da uygun bir şekilde jübilesi yapılmalıdır. net.
yanındaki adama pas atmaktan âciz futbolcu. ehem pardon ya! futbolcu dedim pardon. futbolcu yanındaki adama pas atabilendi di mi?