bugün

entry'ler (2956)

sözlük yazarlarının cennet tasviri

görsel

uludağ sözlük

cok acil yazar temizligi yapmasi gereken sozluktur. hic bu kadar kotu bir durumda olmamisti.

kedinin kuma insanın suya sçması

Ogretebilirseniz, kedi de suya sicacaktir. bunun icin egitim aparatlari mevcut. bu sekilde kotu dusuncelerden arinilmis guzel bir uyku cekebilirsiniz.

asyalı kızlar

son zamanlarda nedense ilgimi cekiyorlar. kore dizilerinin yan etkisi olabilir.

anın görüntüsü

yine cok heyecanli...
görsel

hoşlanılan kızın işyerine gitmek

(bkz: iş yeri)

edit : lehce klavye seysi.

adına bir çizik çektim

adina ozel logo tasarimi yapmaya calistigindandir.

sevgilisi olan kızın namusu

annenizinki kadardir yavrular. azicik mantikli olun.

yazarların sözlükte bulunma nedenleri

maasli is dediler? degil mi?

reddedilen erkek

sansi yaver gitmistir.

hic reddedilen erkegin hayata kustugunu falan dusunmeyin. gayet kendi yolunu bulur, yeni asklara yelken acar. siz de kacirdiginiza ah vah cekersiniz.

turk kizlarinda genelde reddetme olayi bir karizma, bir ovunc kaynagi olarak goruluyor. oysa goz acan, baska okyanuslarin da oldugunu kesfetmeye olanak saglayan bir yaklasim.

tesekkurler turk kizlari.

sinovac mı biontech mı

(bkz: sari taksi mi uber mi)

her daim güzel olan kadın

yine konu kadin... yine populist yaklasimlar.

avini kovalayan avcilar gibisiniz erkek yazar kisileri.

her daim guzel kadin yoktur.

sevdiginiz kadar guzeldir. ilgilendiginiz kadar da guzellesir. yoksa ilgisiz davranin, iki guzel soz soylemeyin, ufak surprizler yapmayin, insan gibi davranmayin... sana mi guzel olur o kadin?

siz yine de sabahlari makyaj fasli bitene kadar, uyku bantlarinizi gozunuzden cikarmayin.

windows screensaver

hala windows kullanmak... insan gercekten hayret ediyor.

tanim : ekran koruyucu gorevini ustlenmesi beklenen, yanardag isimleridir.

yazarların bu saate kadar uyanık olmasının nedeni

yetistirmem gereken bir proje var. ara vere vere bitirmeye calisiyorum. surekli ayni seyi yapinca uyuyakalirim endisesiyle sozluge dalmis bulunmaktayim.

(bkz: anne ben iskolik oldum)

20 yaşındaki zibidinin akp yi eleştirmesi

gelecek adina umut veren gelismedir.

hala o kadar az kisi olan biteni sorgularken, 21 yasinda genc bir arkadasimizin, hur bir sekilde cikip elestri yapmasi beni sevindirmistir.

son yillarda yapilan dogru ve yanlislarin, tarafsiz bir sekilde degerlendirilebildigi gunleri gormek adina umitlendirmistir.

akp destekcisi yazar kisilerin dahi at gozluklerini cikarip, biraz saga sola bakmalarini saglayacak, objektif olmalarina vesile olacak her turlu davranis nedense lince maruz kaliyor.

zaman makinası kullanan alzheimer hastası

gelecege gidip, tedavi olacaktir.

edit : imla.

sözlüğün gerizekalı kaynaması

dogru bir tespittir.
uzun zamandir giris yapmadigim sozluge gecerken ugramis bulundum. ne basliklarda, ne de entrylerde herhangi bir kalite kalmamis. iyi basliklar da zaten eksiden calinmis.
yazik olmus.

edit : imla.

mutluluğun iki sözcüklük tanımı

cikolatali waffle.

kısa boylu kızlar

cok klasik seyler bunlar...

mesela kisa boylu kizlarin karakteristik ozellikleri arasinda "gotu yere yakin olandan kork" tarzinda bir sey yoktur. tamamen uydurma. benim gordugum minik kizlar gayet akli basinda oturakli kisilerdi.

iyi sevisir yalani. yoo uzun boylu kizlar sevisirken daha basarilidir. kisa boylu kizlari oyle evirip cevirmek kolay diye guc gosterisi yapabileceginiz icin boyle dusunuyorsunuz.

sempatiktirler. sempatiyi boy degil yuz ifadesi verir arkadasim. uzun boylu, orta boylu ya da cuce diye tabir edilen kadin kisiler, yuzlerindeki ifade ile sempatik gorunup, hareketleriyle bu sifati kazanirlar.

kisa boylu kizlar kisa konusup boyun kac diyene 150 cm dermis. yavrum sana gore kisa boy 150 cm bana gore 170. nasil olacak? ben bir sey anlamadim senin esprinden?

yapmayin boyle seyler arkadaslar. asin olum biraz kendinizi. daha yaratici dikkat cekme sekilleri uretin.

diyanet kapatılmalıdır

hayir kapatilmamalidir.

zira nasil ateist, deist, hristiyan, musevi ve diger din mensuplarinin inanlarina saygi duyulmasi gerekiyorsa, islam dinine mensup kisilerin de inanc ve kurumlarina saygi duyulmalidir.

simdi bana birisi gelip "lan yanacaksiniz hepiniz. cehennemde atesler size 2x" diyerek girisse, "sanane" derim. birakin kim neye nasil istiyorsa inansin. ancak ve ancak bu sekilde mutlu oluruz.