bugün

zaman zaman kendisine ayar verilen sanatçı bozuntusu.
hülya avşar: hiç aynaya baktın mı ajdar, sende popstar olacak yüz varmı?
ajdar: aynaya değil ama size bakınca kendimi bayağı bir star gibi hissediyorum!
dün gece rüyamda saçını başını yolduğum kadın. artık ne kadar gıcık olduysam rüyalarıma girdi ya. sadece saçını başını yolmakla kalmadım, sakallarını ve bıyıklarını da yoldum tabii ki. * *
sevenler için: (bkz: nasıl hülya avşar olunur)
ya da dolaylı yoldan onun gibi olmak isterseniz:
(bkz: nasıl gıcık olunur)
(bkz: nasıl şımarık olunur)
(bkz: nasıl gitgide şişman olunur)
(bkz: nasıl şişman olunupta kendini zayıf göstermeye çalışınılır)
(bkz: nasıl kendini beğenmiş olunur)
(bkz: nasıl Türkiye'nin en güzel kadını benim diyen biri olunur) * * *
(bkz: hülya avşar ı tv de istemiyoruz kampanyası)
her ne kadar magazinle varolduğu; magazinin onu, onun magazini beslediği doğru olsa da türk sinemasına, 80 sonrasında imza atmış olduğu filmlerle yeni bir ses, yeni bir soluk getirdiği de doğrudur. keşke hiç müziğe bulaşmasaydı hep sinema da kalsaydı dedirten kişi. müzikte ne kadar başarısızsa sinemada o denli başarılı bir isim bence.

sinema filmleri;

Sınavdan Sonra (2006)
Bir ihtimal Daha Var (2006)
Hababam Sınıfı Askerde (2004)
2 Genç Kız (2004)
Kalbin Zamanı (2004)
Muhteris Ruhlar (2002)
Yeşil Işık (2001)
Salkım Hanımın Taneleri (1999)
Bir Kadının Anatomisi (1995)
Berlin in Berlin (1993)
Hasan Boğuldu (1990)
Benim Sinemalarım (1990)
Fazilet (1989)
Fotoğraflar (1989)
Öğretmen Zeynep (1989)
Melodram (1988)
Hülya (1988)
Aşıksın (1988)
Ziyaret (1987)
Alamancının Karısı (1987)
Geri Dön (1987)
Çil Horoz (1987)
Yarın Yarın (1987)
Bir Kırık Bebek (1987)
Mavi Melek (1986)
Sevda Ateşi (1986)
Alın Yazım (1986)
Aşk Hikayemiz (1986)
Kısrak (1986)
Üç Halka 25 (1986)
Dağlı Güvercin (1986)
Uzun Bir Gece (1986)
Fatmagül'ün Suçu Ne (1986)
Paranın Esiri (1985)
Suçlu Gençlik (1985)
Tapılacak Kadın (1985)
Sekreter (1985)
Mavi Mavi (1985)
Ölüm Yolu (1985)
Tele Kızlar (1985)
Nefret (1984)
Ayşem (1984)
Güneş Doğarken (1984)
Yabancı (1984)
Ömrümün Tek Gecesi (1984)
Tutku (1984)
Karanfilli Naciye (1984)
Kaptan (1984)
Çelik Mezar (1983)
Haram (1983)
Kahır (1983)

televizyon dizileri;

Kadın Severse (2006)
Zümrüt (2004)
Kadın isterse (2004)
Savunma (2001)
Ah Bir Zengin Olsam (1998)
Süper Yıldız (1995)
Sevginin Gücü (1994)
Geceler karanlık
Kabuslar üzerimde
Yine dertlerimle ben başbaşayım
Gözlerin çağırmıyor
Sözlerin avutmuyor
Kadere kusmuş gönlüm
Yapayalnızım

Söyle bana sensizlik neden bu kadar zor
Günlerim çekilmiyor yaşamak çok zor
Senle dolu günlerimi kalbime gömdüm
içimde yanan sevgi seni düşlüyor

Sensiz kaldım inanki dünyama gün doğmuyor
Günahım neydi tanrım hasretin çekilmiyor
Yüzünü görmeden acılarım tükenmiyor
Vurdun gittin insafsız hiçmi için yanmıyor
----------------------------------------------
bu gece bir çok şarkı ile yukarıdaki eserini biraz basit gelmesine rağmen dinleyip, hayatı bir gün olsun sorgulamadan ve sıradan yaşamaya, basit ifadeler içinde basitliği keşfetmeye,aşkı aklı kullanmadan ve hesapsız kabullenmenin tadıyla sarhoş olmaya karar verdiğim eserin sahibi.
gelmiş geçmiş ve gelecek en büyük ...

(bkz: işte ben oraya üç noktayı koyuyorum)
(bkz: tayyip erdoğan gafları)
herşeyi ben biliyormuşum gibi imajından artık kendisinin de iticilik buluduğu belli olan, gündemde kalmak için türlü türlü şaklabanlıklar yapsa da, artık çoğunlukla miadının dolduğunu, artık oynadığı dizilerin ya da programların tepetaklak gitmesinden anlaması gereken, 1963 burhaniye doğumlu olup, kökeni kürt olan gereksiz şahsiyet. belki de güzeldir, 1983 senesinden beri birçok kişinin diline pelesenk olmuştur, bir sürü film çevirmiş, yeri gelmiş arabesk amcaların sevgilisi olmuş, kimi zaman yeri geldiğinde de, kendi kendisine orgazm olan ev hanımı ablayı (bkz: berlin in berlin) da kusursuz oynamış olabilir, bir dönem yaptığı ''show programı'' da çokm tutmuş, ki bu program ona onun bunun kıçını tartma yetkisini de vermiş olabilir, kendisinin iki numara büyüğü bir gıcık şahsiyet olan eski kocası kaya çilingiroğlu gibi konuşmaktan uzak vatandaşı da, gidip de film gibi gibi bir programa sunucu yaptıracak kadar ''torpilgül'' bünyeye de sahip olabilir, ama son zamanlarda zaten çıkmadığı magazin programlarından düşmemesi, onlarla yatıp kalkması, gideceği yerlere, gitmeden önce magazin programlarını çağırttığının kek olmayan türk milleti tarafından bilinmesi de, kendisinin hanesine eksi puan olarak işlenmiş, tv'ye çıkma ehliyetine de, birçok kişi tarafından süresiz olmak suretiyle el konulmuştur...
cismani bütünlüğü ile kar$ıla$anlardan biri olarak rahatlıkla diyebilirim ki bu kadın darwin'in bahsettiği o muzunu kaybetmi$ maymunun medyaya sıçramı$ formasyonu. kıyı restaurant'da garsona "haydari istiyorum, üzerine de zeytinyağlı sos" diye buyur eyleyen kadınla, kendini monica seles ile bir tutan cinsel ve tinsel ya$amı karmakarı$ık olan kadın arasındaki tek fark bir tanesinin her $eyden daha çok istemesi, diğerinin ise elde edemeyeceklerini isteyecek kadar hayâlbaz olması. hülya av$ar faktörü diye bir $ey var ki bir de siz evde oturup cipslenmi$ parmaklarınızı yalarkene âniden televizyonda beliren bir bug.

ama berlin in berlin iyiydi. film yani.
(bkz: 40 ından sonra azanı teneşir paylar)
sinemada nadiren de olsa başarılı işlere imza attığı görülse de müzik alanında ticari açıdan başarılı olmakla birlikte müzikalite açısından oldukça başarısız albümlere sahip ama öyle ya da böyle her daim adından söz ettirebilmeyi başaran kadın.

albümleri;

Kişiye Özel (2009)
Aşıklar Delidir (2002)
Hayat Böyle (1998)
Yarası Saklım (1995)
Dost Musun Düşman mı (1993)
Hülya Gibi (1991)
Hatırlar mısın (1990)
Herşey Gönlünce Olsun (1988)

single'ları;

Geçmiş Olsun (2011)
Sevdim (2000)
para için herşeyi yapan bir kadın. kademe kademe ilerliyor ve şu anda varabileceği son noktada bu son nokta sadettin saran değil birde chelsea'nin başkanı var onu unutmuşuz. kaya , ibo , tanju artık küçük gelmeye başlamıştır ablamıza bir ara ali güven'i denedi onun yeterli mirası olmadığı için vazgeçti sanırım.
yaptığı her işte başarılı olduğu söylenen aslında pek de bişey yapmayan, sürekli birileriyle polemik halinde olan şımarık meşhur bayan.
tugba ekinci ve benzerlerine örnek teskil eden yakın zamanda anıra anıra aglamıs*(!) fıs sönen kadın.*
(bkz: cin fikirlerine akıl diyen insan)
güzel kadın derdim, kabul ederdim falan. ta ki bu gece bir filmine denk gelene dek. mavi melek adlı filmden bahsediyorum. senaryo klişeydi, oyunculuklar berbattı falan filan. lakin hülya hanımın bu kadar güzel olduğunu daha önce hiç farketmemiştim. tabii ki güzel kadındı ama belki de en güzeli diyememiştim. artık diyorum ama inanın filmdeki halinin beni iki yıldır süründürmüş eski sevgilime benzemesiyle alakası yok.
dul kalmanın ne denli zor olduğunun örneği.. eşinden ayrılmasıyla birlikte sözlü tacize uğrayan ünlü isim.. son günlerde tenis oynarkan çekilmiş fotoğraflarla gündeme geldi.. nasıl bir tenis oyuncusu olduğundan çok eteğin altına bakılmasına söylenecek söz bulamıyorum..
o da artık miadını dolduranlardan.
gelmiş gecmiş en büyük sanatcılarımızdan.
çevirdiği filmler ve el attığı bir kaç iş sayesinde kendisini ilah sanan,sesi belli bir noktadan sonra detone omaya başlayan kadındır. beyaz'ın geçen yılki programında ortaya bir laf atıyorum,bakalım kaç kişi atlayıp cevap verecek diye arkadaşlarla iddiaya giriyoruz ve izliyoruz,ortalık fena karışıyor diyebilen basit düşünceli,ortalık karıştırıcı insandır.helin avşar'ın yeteneksizliğini nerden aldığı belli olmuştur. polemik ustası insandır. sürekli insanlara birşeyleri ispat etmeye çalışır. ya bir bırakta insanlar senin ne olduğunu görsün söylesin. 1. benim 2. kim diyebilen ukala şahıstır. gülben ergen her şekilde kendisine bin basar.ayrıca yaşlı hülya hanıma gelene kadar çok daha güzel insanlar vardır ülkemizde.kendi yaşlarındada daha güzel insanlar vardır. mesela ayşegül aldinç diriliği ve gençliği karizması dolayısıyla hülya avşar insanının yaşlarındadır ve hülya hanımdan kat kat daha güzel insandır. ayrıca hülya hanım sempatik değil iticidir.
an itibari ile sadri alışık ödül töreninde canlı performans için sahne almş sanatcımsı..

kendisi emre aydın ın bir şarkısını okumaya çalışarak bana sinir krizleri geçirtmiştir..bir insan bu kadar detone bu kadar ses den uzak nasıl olabilir, hadi oldu bi şekilde, bunu nasıl farketmez, hadi etti neden halen şarkı söyleyecem diye milleti kendisine güldürür anlıyamıyorum...

edit: an itibari ile kötü oylanmış enrtydir..kötü oylayan arkadaşın müzik beğenisine en içten saygılarımı iletirim..
şampiyon belli ikinci kim diyip hala daha belli olan birinciyi açıklamamış olan kimse..
(bkz: kendini kastetmek)
(bkz: yok artık o kadar da olmaz)
ulan güzel desen güzel değil, yaptıgı iyi bir iş var desen, ne müzik ne sinema ne dizi hiç biri yok, yanlışlıkla bir güzellik yarışmasında birinci olmuş sonra yedikleri boku anlayıp tacınıda geri almışlar ama...

bundan 15 yıl önce filandı trt de rahmetli cenk koray hülya avşarı programına çağırmışdı, hayata küsmüs biri ile cenk koray arasında çok soğuk bir muhabbet geçmekteydi, cenk koray sordu avşar kızı hayatından memnunmu? bir dokun bir ah işit, intihar edebileceği sinyalini bile vermişdi bu kişi, bir de şimdi bakıyorumda her daim kafası güzel bir kardeş, ota boka cevap veren bir anne, ülkenin en önemli insanları ile birliktelik, buradan magazin gazetecilerine sesleniyorum, hepimiz hülya avşarız, hatta hepimiz hülya avşarı cebimizden çıkarırız.

elimzden tutup uçan kuşa çıkaran yokki, konuşsak da yer yerinden oynasa...
Hülya Avşar, magazin basınının ne halde olduğunu bilip onlara istediklerini vererek ve bu yolla gündemde kalmasını bilerek zeki bir kadın olduğunu ispatlamıştır.
Çekemeyenler kendileri bilir.
güzellik yarışmasında dereceye giren mavi gözlü kadın, ibrahim tatlısesin sevgilisi, oyunculukta şansını denemiş ama becerememiş bir yeteneksiz, şarkı söylemeyi bilmeyen mizakilatesi çok düşüt bir şarkıcı, cümle kurmayı bilmeyen tv programcısı, popüler medyanın ıkınması, zeki kadın diye kaskallanmaya çalışılan tatlı su kuranazı, raketi tutmayı yeni yeni öğrenen, açtığı yada kırdığı servisten daha çok poposu konuşulan tenisçi taklitçisi, bir magazin kahramanı.
etrafındaki kameramanlardan zeki olduğunu idda eden bir kadın.
magazin haberleri konusunda sıkıntıya düşülünce, akla ilk gelen zavallı kişiliklerden biri.