bugün

yavuz özkan'ın yönettiği mehmet aslantuğ, hülya avşar, taner birsel, uğur polat gibi oyuncuların oynadığı entel film furyasından bir yapıt.
hümeyra'nın ve hülya avşar'ın oyunculuklarını konuşturduğu güzel film.
Aslında...

Evlenmek isterdim.süper bir düğünüm olsun,bembeyaz, sırtı açık bir gelinliğim olsun,
annem sevincinden ağlasın diye.Kıvırcık saçlı bir kız çocuğum olsun ve bana anneler gününde çarpık çurpuk yazısıyla okulda yaptıkları kartı getirsin diye.Geceleri gök gürleyip fırtına çıktığında,korkarak yastığıma sarılmayayım diye.sevdiğim erkek bana;
"canım karıcığım" desin diye.Artık yemek yapmayı öğreneyim,devamlı yumurta ve makarna pişirmeyeyim diye.

Ama
EVLENMIYORUM:

Sevdiğim erkeğin kirli çamaşırları,lavobodaki sakal artıkları,kaprisleri, küfürleri,
vurdumduymazlıkları ve yalanları arasında onu neden sevdiğimi unutmayayım diye.
işin içine para ve çıkar hesapları girdiği zaman büyük aşkların nasıl küçüldüğünü görmeyeyim diye.Aldatılmanın dayanılmaz hafifliği (!) ile tanışmayayım diye.
Canım babacığımdan kalan tek sahip olduğum şeyi,soyadımı verip,yerine bana soyadından başka verecek çok büyük birşeyi olmayan birininkini almayayım diye.
Gece kız arkadaşim ağlayarak bana telefon açtığı zaman kedime ertesi gün için mama koyup geceliğim ve diş fırçamla onun evine gidebileyim diye.Ben olgusunu daha yeni yeni öğrenmişken,bunu Biz olgusuna değişmeyeyim diye.

Hiç düşünmüyorum evlenmeyi.Bir gün beni çok üzer gereksiz şeylerle ve bir özür dilemeyi akıl bile edemez diye.

CAN DÜNDAR
gözle değil dudakla görülesi,tanınılasıdır. *