bugün

alkol aldığı için fikirlerine "malca, aptalca, saçmalık" yaftaları yapıştırılabilen küstah insanların katlanamadığı sözdür. evet belki biraz mübalağadır ama haklılık payı fazladır. dindar geçinenlerin, dindarlar demiyorum, geçinenlerin milleti uyutup keyiflerine baktıkları gün gibi ortadadır. atatürk düşmanlığı almış yürümüş. kısaca ilyas salman hem durumun vahameti hem de sinirlerinin etkisiyle en uç noktadan gerekli bir laf etmiştir.

ayrıca hz.muhammed in atatürkü sevmesi kadar doğru bi şey olamaz. yine kaybeden sensin tayyipcim.
hz muhammed kalksa ve "evet ben 9 yaşındaki kız çocuğuyla evlendim" dese, "hayır yok öyle bişey yaşı 9 değildi birkere" diyecek denyoları kızdıran söylev...
ya bi sus lan bi sus diye cevaplanması gereken
cümle. orada ne zıkkım için bulunuyorsan hallet ve git. sanane be sen kimsin? diplomat değilsin, akademisyen değilsin, filozof ya da aydın hiç değilsin. sana mı kaldı atatürk? sana mı kaldı hz. muhammed? bunlar gibi dikkat çekmek ve prim yapmak isteyen ciğersizler yüzünden hayatını islam dini ekseninde yaşayan insanları atatürk'ten soğuttular. eğer bu cümleyi benim yanımda söyleseydi kendisine zırlama lan diye cevap verirdim.
Peygamberimiz için kullanılan sözlere dikkat edilmesi gerektiği öyle her sözü sıradan bir insana kullanılıyormuş gibi onun için de kullanmak Kuran-ı Kerim'de bizzat Allah tarafından yasaklanmıştır. Daha dikkatli olmak lazım bence...
gözlerimin turgay şeren'i aradığı konuşma.

--spoiler--
ilyas salman- turgay abi bak sana birşey söyleyim mi?
turgay şeren- tabii söyle.
is- hz muhammed kalksa atatürkçüyüm dese...
tş- kim?
is- adam silivrideydi ya
tş- aaaa yok ebesinin amı ilyas!
is- valla billa ya hahahaha
tş- öyle şey olmaz, olur mu öyle şey ya, bırak ya...
--spoiler--
çok ciddiye alınmaması gereken beyanat.

ilyas salman neden böyle oldu anlamak güç. sevilen saygı duyulan biriydi ama kendini bokun içine soktu. birkaç yıl önce alkollü araç kullanırken yakalanmış ve polis ehliyetine el koymuştu. kameralar gelip de ne olduğunu sorunca "bu ülkede atatürkçü olmak en büyük suç" demişti. ve o gün benim için, ilyas salman diye biri yaşamıyordu artık. oysaki ne kadar güzel türkü söylerdi. bu kadar saçmalamanın alemi neydi? sarhoş araç kullanmanın atatürkle ne ilgisi vardı? yazık. insan üzülüyor. bizi büyüten filmlerin ve içimize işleyen türkülerin adamını bu halde görmek utanç verici.
Teşbihte hata olmaz derler. bazıları bu sözü "benzetmedir kızmamak gerekir" gibi anlarlar. oysa bu söz teşbihin iyi olması gerektiğine, hatasız olmasının elzem olmasını anlatır. sonuçta bu teşbihte hata vardır. anlatmak istediğine az çok katılıyorum ama örnek seçimi hoş durmamıştır.
(bkz: ağır saçmalamak)

yada gençlerin değişiyle:
(bkz: mala bağlamak)
Din üzerinden insan çekmeye çalışan insanlardan bıktıran örneklerden biri. Siktirin gidin artık.
kişisel fikirdir saygı duymak gereken açıklamadır.

anında buralar din konularına dönmüş sakin olun gençler.
Hal böyleyse niye bi Mhp' nin Devlet Bahçeli'si girmiyo neresine koyum.
atatürkçü olunabilir. saygı duyarım.. hz. muhammed yolunda ölünebilir. yine saygı duyarım.. ama sen gelip böyle sikimdirik açıklama yaparsan benim için gerizekalısındır. hz. muhammed islam dinini, atatürk ise türk milletini temsil eder. bu açıklamayı atatürk duysaydı diyeceği şey ''ben bu yüzden laikliği getirdim'' olurdu. din ve devleti ayırmak için. şimdi sen atatürk'e kıyasla bir peygamber ile benzetme yapıyorsun. bunun adı atatürkçülük değil. veya şu an da din adına yapılanlar din için yapılmıyor. din yobazlaştırılıyor. ilyas salman'da kendince bir açıklama yapmış. ama sadece konuşmak için.
silivri de var 300-500 kişi. atatürkçülüğün ve atatürkçülerin bu kadar olduğunu iddia etmek en başta atatürkçülüğe yapılmış bir ihanettir.
şakirtler diz çöker secde eder. benim şakirtim avrupalı şakirtten bile farklı bakıyor.

(bkz: nihat doğan)
uludağ sözlük'ün şakirt yuvası olduğunu bir kez daha kanıtlamış beyanattır.

(bkz: uludağ sözlük bir şakirt yuvasıdır)
önemli bir sanat insanına yakışmayan beyanattır. üzmüştür.
dinci turnusolu olmuş önermedir. adama küfret ondan sonra müslümanım müslümanlık hoşgörü dini yuppi de. ne güzel.
bu beyanatı sonrası ya hapse atılır ya da hoşgörü dini müminleri tarafından katli vaciptir fetvası çıkarılır..

not: bu başlık altında muhammed için "peygamberimiz, güzeller güzeli" gibi sözler diyenlerin tamamının hemen arkasından "sikerimli, yarrağımlı" konuşmaları da bu arkadaşların inancının halini gösteriyor.
aldığı ödülün hakkını vermektir, bu yalan dünyada her maddi ölçütün bir karşılığı var aldığı ödülün karşılığı da bu beyanatıdır. altın portakal ödülleri hülya avşarla popülarite kazanıp ulusalcı beyanatlarla dinamiklerini çalıştırmıştır haber olmak yada haber kalmak başarıdır mustafa akaydın ve altın portakal pr ekibi zaten gaf beklentisi içindeydi.
referandumlar öncesi tüm dinleri tanımadığını beyan eden birinden saçma ötesi sözler. beyni oksijen yetmezliğine maruz kalmış hava almalı artık bu insan.
oldukça saçma bir o kadar da terbiyesizce sadece gündemde kalmak amacı ile yapılan ilyas salman beyanatıdır.

--spoiler--
Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında düzenlenen Halkın Portakalı Kısa Film Atölyesi yarışması ödül gecesinde konuşan ünlü oyuncu ilyas Salman zehir zemberek açıklamalar yaptı.

Salman, Bu ülkede normal olmak anormal diyerek söze başladı ve Bazen bana derler ki bu ülke nasıl düzelecek. Derim ki bu ülke kadar bir kepçe bulun, altına takın, ters çevirin ayaklar baş başlar ayak olsun. Hazreti Muhammet kalksa Atatürkçüyüm dese şimdi Silivrideydi dedi.
--spoiler--

http://www.muhalifgazete....se-simdi-Silivrideydi.htm
ilyas salman'ın beyanatı.

bu adam vakti zamanında çalıştığım bara elaman yollatıp votka istetmişti.
çocuğun elinde plastik bi bardak vardı. abi dedi şuna vodka doldurur musun? dedim dışarıya satış yapmıyoruz genç, git büfeden al. çocuk devam etti, abi dedi bu ilyas salman'a gidecek, kendisi buraya düğüne geldi, düğünde şu an dedi. dedim ilyas salman olsa da o vodkayı dışarıya salmam olim dedim. ahaha dedi çocuk. gülme tipini siktiğmin boduru dedim, sustu.

böyle biridir bu adam. alkoliktir. fazla kaileye almamak gerek.
yorumlara baktım da dinci liboş takım burayı basmış. ulan videoyu izleyin bir adam ne demek istiyor diye anlamadan dinlemeden yorum yapmayın.
saçma sapan örnekler ve karsilastirmalar yaparak halki ataturk'e karsi sogutmaktan oteye gitmeyen bos sözlerden biridir.
eleştri yapmak adına ortalığın içine etmektir.