1. 1.
  ingiltere de hertarafta her an konusmacılar gorulebılecek buyuk park.Guzel konserlerde olur burada.Ayrıca bisiklet kiralayıpta gezilebiliyor.
  2 ... hendrix
 2. 2.
  bizde böyle bir park olduğunu düşünmek bile insanda panik havası oluşturuyor. zira ortalama her türk anlamadığı her sözden provoke olduğu için maazallah her konuşanın linç edilmesi işten bile değildir.
  5 ... registerlater
 3. 3.
  (bkz: speakers corner)
  ... ms.viking
 4. 4.
  pink floyd efsanesinin 20 küsür yılın ardından ilk ve belki de son defa biraraya geldiği live 8'e ev sahipliği yapmıştır.
  1 ... louis cyphre
 5. 5.
  (bkz: yabancilarin korumaya özen gösterdigi alanlar)
  ... lucky strike
 6. 6.
  medeniyetin göstergesi güzel park. londra gibi bir şehir ve şehirin ortasında dev bir yeşil alan. kimisi yürüyüş yapıyor, kimi spor, kimi kaygayıyla takılıyor, kimi piknik yapıyor. ve tüm bunları şehrin tam göbeğinde yapıyorsunuz. sevgiliyle çimlere yayılıp gün boyu uyu, gürültü yok, rahatsız eden yok, trafik yok. eğer londra merkezi gezeceğim diyorsanız hemen parktan çıkın çünkü o an zaten londra merkezdesinizdir. veyahut parkın hemen yanındaki metroya ya da otobüse binin istediğiniz yere gidin. lokasyon olarak bizdeki ankara gençlik parkı na benzer. boyut ve kalite olarak karşılaştırmak bile mümkün değil. güzelim ülkemde de olsa keşke dedirten bir parktır.
  2 ... leblebi tozunun hastasiydim
 7. 7.
  londranın göbeğinde kurulu, yapay göletlerle süslenmiş, insanı şehirden uzaklaştıran, "bizde niye yok" diye kahreden, görülesi devasa parktır.
  ... disikartal
 8. 8.
  her sözlüğe lazım olan park. park adı altında bir ortam düşün. herkes kusuyor ne varsa. teneffüs vakti gibi. 40 dakika sıra üzerine oturan öğrencilerin beynine gitmesi gereken kanların götlerinde toplanması neticesinde huysuzlandıkları için verilen molalar var ya, adı teneffüs. suni de değil hafız, hakiki.

  ver coşkuyu bu kanı götünde toplanmış yazarlara, bak sözlük formatına tecavüzler nasıl azalıyor.
  3 ... cemsbg
 9. 9.
  sidney'de de bulunan park. uzerinde her daim guneslenen veya yemek yiyen birileri olur. ayrica icinde bir de st mary katedrali bulunur.
  -1 ... ben hep 17 yasindayim
 10. 10.
  (bkz: yıldız parkı)
  ... eryres