1. 1.
  huzur halinin olmaması durumu. içten yükselen sıkıntı, yaşama dair kuşanılan hoşnutsuz tavırlar, için daralması, ruhun içten çıkıp özgürlüğe kavuşmak isteği.
  3 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  insanın içine sinen en sinsi ve en kavruk hislerden birisidir. kimileri huzursuzluk nedeniyle oturup koca koca, sayfa dolusu yazı yazarken (ki şüphesiz ki tolstoy'un, oğuz atay'ın ve daha nice kişinin yolda olmasını sağlayan da huzursuzluktu) , kimisi ise kendini sokaklara atmayı tercih eder. huzursuzluğun belli bir başı ya da sonu yoktur. belirsiz bir şekilde başlar ve yine belirsiz bir şekilde sona erer. geriye ise kimi zaman, birkaç tütün dumanı kalır; birkaç entry ve hiç çekilemeyecek olan kısa filmlere replikler. huzursuzluk eli ayağı düğüm eder, yorar.
  1 ... mikserde yuzen balik
 3. 3.
  kurulan hayallerin gerçeğe akmamasından ileri gelen derin endişe.
  1 ... legend of the stranger
 4. 4.
  endişe,hüzün,karamsarlık karışımı bir duygudur.
  -1 ... aglasevgiliyurdumagla
 5. 5.
  insanı dalga dalga kaplayan, geldiği yön, varacağı istikamet belli bile olsa, yine de bir belirsizlik taşıyan duygu.

  katlanılabilirliği anatomik değil ruhsal dengeyle alakalı olup genellikle insanda ne denge bırakır ne de sağlıklı düşünme yeteneği. huzur gibi işlevsel değildir terstir çünkü huzura. denk düşmez hiç bi işlem sonunda paydalar aynı olsa da.
  1 ... epru
 6. 6.
  türlü oyunları da var..

  huysuz eder insanı misal,

  elektrik yüklü gitar teli gibi de hem,

  küçük bir dokunuş, uzayan müzik.. yoksa gürültümü..?
  1 -2 ... havada panik
 7. 7.
  Yaratıldığında hemen belli olan şeydir.
  ... stennlord
 8. 8.
  içinden çıkılmaz hale getirdiği hayatı, belli bi zamandan sonra anlamlandırandır. nasıl mı. orasını tam çözemedim henüz, çözersem söylerim. bi de, huzurluysan huzurlusundur huzursuzsan da huzursuz...gerisi oyalanmalar. fazla da yorma koç...durul..dalgalan malgalan ama durul yani siktiret...prezervatifin de varsa koya mına gitsin..yak bi de sigara.
  ... nickless cage
 9. 9.
  (bkz: huzursuzluğun kitabı)
  ... vakur
 10. 10.
  sabahın köründe gün bitsin, gece olsun bir an önce diye insanı kemirebilendir.
  2 ... terso