bugün

kuruçeşme de bulunan cihan kamer in kanatları altında varlığını sürdüren mekân. her şeyiyle farklı olduğunu belirtmeliyim. ortalamanın biraz üstünde kalitesiyle misafir ağırlanabilir yer. asla bir chilai değildir.
12 milyon tl ye mal olan lüks yer.
alkol satışı yoktur.
keşke isim üzerine biraz daha düşünülseydi diyilebileceğimiz mekan.
Kuruçeşmede, çok güzel müzikler çalan, inanılmaz bi' ışıklandırması olan, alkol satışı olmayan sakin ve hoş bir mekan.

Nam-ı diğer "muhafazakar reina" Hiçbi' gidişimde Tesettürlü kızlar görmedim ama öyle abartı kıyafetler giyenler de yok, bence iyi olmuş. Tam arkadaşı alıp başbaşa sohbet etmelik.

Anlamadığım şey, neden damsız girilmediği.

görsel

görsel

görsel
Nargilesi tartışmasız en iyisi istanbul un. Ayrıca yazın dostlarınızla sevgilinizle çok güzel vakit geçirebileceğiniz bir mekan.
Ancak fiyatlar tuzludur.
Cumartesi günleri hariç damsız almaz.

Rahatlık açısından süper mekandır. Sahlep'i çok güzel ve nargilesi.
nargilesi pek meşhur olan muhafazakar mekanı.
adı bana hep bizim kampüsteki hokkanın çakması gibi gelen mekan.
Dehset hatunlardan tutun da varos kesime ait olup sosyete gorunmeye calisanlara varincaya kadar her turden insanin bulundugu nezih bir mekan. Menu (ya da mönu) tablet halinde falan. Ayda 1 ya da birkac ayda 1 ancak ziyaret etmelidir orta kesime mensup benim gibi vatandaslar.
akreina olma yolundaki ezik mekan. istanbulda yaşadığım dönemde bebek tarafına gittiğim bi akşam görmüştüm yeri, ulan dedim ne saçma isimli yerler açtılar, havası da yok bu ismin bu zevksizlik niye. neyse geldi günler geçti günler benim akboy akkız tanıdıklarım checkler bi piyasacılıklar falan burda. ulan reinada masalara cıkıp eteklerini açıyolar, memeler meydanda diye adam avında dediginiz kızlardan farksız bi ortam olmuş orası da, erkek her yerde erkek, yani akboymuş, dindarmış falan tirişka, mal varsa götürüyolar, kızlar da yeni dönem sıkmabaşların dönemi, uzun etegimizi giyeriz ama ten rengi çorap ve burnu bileği açık yüksek topuklu ayakkabı giymekte bi sakınca görmeyiz diyen kızlar, e onlar da bi hermes edinme derdinde elmalı nargile kalitesindeki akboylara "muta"istik orospuluk yapıyolar, dedim tencere tava yani. sonra dedim ki ulan reina chilai daha iyi en azından samimi, kalktım çıktım.

edit: nargile bile 40tl, şaka mısınız gerizekalılar.
Kesinlikle bir Erzurumlu ile gidilmeyecek mekandir. 400 tl çay parası öder çıkarsınız.
nargilesi mükemmel yer. fiyatları gayet uygun.
''bu kadar zengin islamcı parayı nerede harcayacak bir yer lazım.'' sorunu sora sora açılmış islamcıların hizmetine sunulmuş yeni nesil zenginlik göstergesi kafelerdendir.
saçma sapan insanların saçma sapan fiyatlara yiyp içtikleri islamcı mekanı.
komşusu aç yatarken bir nargileye 50 tl veren müslüman kardeşlerimizin mekanı.
fiyatları normaldir yani tabi bir meyvesuyu 10 lira 20 lira etmez ama oraya gelen bunu kabullenerek geliyor yani . yoksa gider bimden alır içer.

neyse fiyat bir kenara ilk zamanlar nargilesine bayıldığım, sonra sonra sıradan bulduğum, son gidişimde içemediğim mekan.

galiba seriye bağlayınca onlar da tırtlattı nargileleri.
gördüğüm kadarı ile su fiyatının bile 9 lira olduğu mekan, markası neydi unuttum. bildiğin trişka limonata 15 lira. yav tamam kazıklayın ama kardeşim biraz usturuplu yapın bunu da. zaten elit falan değilsiniz, ha sıradan bir kafe ha siz. tek fark sizin soktuğunuz biraz zor çıkıyor.
güzel mekan, giderim arada.

reina gibi deel tabiki.
çok ilginç mekandır. bir kere gittik. böyle mekanlar nedense bizim salak türk milletinde çok büyütülür. gariptir.

bazı dangalaklarda arkadaşlarınız ve sevgilinizle çok güzel vakit geçirebileceğiniz bir yer demişler. insan nasıl da komik durumlara düşüyor hakikaten ilginç.

bir mekan beni nasıl güzel vakit geçirtebilir. ben orada güzel vakit geçirebilirim kuş beyinli. sırf burası ünlü bir mekan diye çok güzel vakit geçireceksiniz diye tv reklamı gibi entry giriyor dalyaraklar.

komik olan şey bu mekanda alkol satışı yoktur. ama aynı yer damsız almaz. damsız almayıp alkol satmayan belki de dünyadaki en sikik yerdir.

south park'ın son bölümünde kasabaya yeni mekanlar açılıyor. ilk başta herkes bundan memnun oluyor. ama sonra oradan alışveriş yapabilmek için evi ipotek eden stan'ın sikik babası "ne yapalım sharon kalitemiz düşüyor" demesi bile insanoğlunun kendisi için değil başkası için yaşadığının ne kadar aptalca olduğunu bir türlü kabul etmemesi durumudur.

ancak öte yandan şunu idrak etmek herkesin hayrına olacaktır ki, bu ülkenin ömrü bir cumhuriyet kadar değildir. bugün cumhuriyetin 100. yılını kutlayan güruh, merak etmesin 200. yılı kutlayamayacak.

çünkü bir ülke savaşla değil, hakikaten batman begins'ta ra's al ghul'un dediği gibi yozlaşma ile yok olur.
zengin koca avlamak üzere muhafazakar ablalarımızın ilgi odağı olmuş mekandır.
An itibariyle kalitesini bozmuştur artık tercih edilmeyen mekandır bir ay aç kalıp buraya abazalık veya checkin yapmaya gelen tipler vardır ankaradaki için söylüyorum bakın big chefs şubeleri ve la gioa bundan bin kat iyidir.
Başında enes diye biri vardır o da maranta gusto'dan geçmiştir oraya.
Muhafazakarlara çalışırlar genelde.
iç dizaynı ve tasarımları çok lüks olsada kalite, hizmet ve kitle olarak vasat bir mekan. Sırf oraya gitmiş olmak için giden tipler vardır oysa ki aynı paraya hatta belki dahada uyguna çok daha kaliteli mekanlar mevcut. Ayrıca altınızda lüks bir araç yoksa gitmeyin, şirketten birkaç arkadaş özellikle gidelim diye ısrar edince kendi arabalarımızı otoparkta bırakıp hep beraber şirket aracına binip gittik ve otoparkta az yer kaldığı için almadılar, sebebi ise zaten az yerin kalmış olması ve gelecek kişilerin en azından lüks araçlarla gelmesi hem zaten daha fazla hesap ve bahşiş getirecektir. Bunu yapan normal takılan ve görüşü belli olmayan bir mekan olsa yine doğru değil ama hadi yine anlarız, ama sağcı ve muhafazakar kitleye hitap eden sözde müslüman bir mekanın bu tarz köylü hesapları yapması çok vahim.
Bir sürü zengin ama kalitesiz, kof insanı günün belirli saatlerinde bünyesinde bulunduran cafe.

Edit: eksileyen arkadaşlar bir ay yemeyip içmeyip aç kalıp bu hayranlık duydukları kafeye gitme deneyimini bir kezde olsa yaşamış olmanın verdiği gazla hareket ediyorlar üzülüyorum gerçekten üzülüyorum tiyatro salonları boş kütüphaneler boş ibadethaneler boş insanların tek amacı akşama kadar bir mekanda oturup çene yormak olmamalı.