bugün

entry'ler (92)

yaran rüyalar

Saksıyla birlikte koyu bir muhabbete daldığımı biliyorum. bildiğin saksıyla dertleştik. o ne biçim rüyaydı lan.

klasik berber yalanları

Berber koltuğuna daha ilk oturduğunuzdan itibaren başlayan kalkmanıza kadar geçen vakitte berberlerin klasikleşmiş yalanlarıdır. Örneğin, daha ilk saçlarınıza bakışlarında size "kim kesti bu saçı çok kötü olmuş saçların ya oğlum, başka berbere gidersen böyle olur işte". Halbuki geçen de saçınızı o kesmiştir ama farkında değildir.

kurban:abi sanki burasi uzun kaldi.
berber:yikaninca gecer.

berber:jole sureyim mi parfum ister misin?

kurban:abi sanki burasi uzun kaldi
berber:orayi da kesersem asker kacagina doneceksin.

berber:kardesim cok yakisikli oldun valla.

süpermarket poşetleriyle bakkalın önünden geçmek

Yeni kesilmiş saçla eski berberin önünden geçmek gibidir. Bakkalın sert bakışlarına maruz kalırsın eve girene kadar. Ancak yolu uzatıp bakkalın göremeyeceği taraftan eve gidersen bir sıkıntı yaşamazsın.

sözlükte açılacak son başlık

Adım gibi eminim bunlar olur; (bkz: kıyamet selfiesi) veya (bkz: Meteor selfiesi).

yazarların hayatları kısa film olsa koyacakları ad

Hata.
(bkz: fatal error)

sabahın köründe enerjik arkadaş

Ağzina yüzüne girisilesi arkadaşlardır. Ben ayni enerjiye ancak akşam altı sularında ulaşabiliyorum. Bu tip arkadaşlar tavuklarla beraber yatıp, horozlarla birlikte uyanmaktadır.

lafta kalan muhabbetler

Yolda bir arkadaşınızı gördüğünüz zaman; bir ara görüşelim kanka dedikten sonra unutulan ve asla gerçekleşmeyen görüşmeler bu başlığın en net örneğidir.

yurtdışına çıkma harcı

devletin gereksiz para kaynağı. 7/24 niye şöyle salakça bir şey ödendiğini anlatsanız yine anlamam.

nerelisin sorusuna ilçe ile cevap veren embesil

Bunların sayısı memleketin nüfusundan fazla çıkacak neredeyse. o kadar çoklar ki. niye böyle yaparlar hiç anlamıyorum. bağlı olduğu şehri sevmiyor mu? ilçesinin artık şehir olması için bir protesto şekli mi bu? bir husumet mi yaşamış şehriyle? Genellikle oflu insanların verdiği cevaplardır. hatta of onlara göre bir ilçe bile değil, ayrı bir cumhuriyettir.

+nerelesisin kanka?
-Ofluyum!!

+nerelisin panpa?
-Karşıyaka!!!

geç gelen açlık

Akşam yemeğiyle yatma saati arasındaki süre uzadıysa başımıza gelecek olan durumdur. Çok ibne birşey bu. tüm gün canın birşey istemez, yiyemezsin, ne güzel kilo da veririm diye düşünürsün. ama gel gör ki bu şerefsiz açlık yüzünden gecenin şu saatinde kıtlıktan çıkmış gibi buzdolabına koşturursun. Ama karşı koyup, bir şeyler yemek yerine uyku ile giderildiğinde kilo vermeyi sağlar. Hatta bir yıla kalmadan istediğiniz kiloya ulaşabiliyorsunuz spor, diyet falan uğraşmaya gerek kalmıyor.

ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası

Her zaman ve herkes için idamdan beter olduğu söylenemez. bazıları için öyle olabilir. bazıları için ise ödül bile olabilir. Devletin canileri ömür boyu beslemesinin kibarca soylenis bicimidir.

yazarların cüzdanındaki en değerli şey

Dostlarımın vesikalıkları.

erkeklerden kızlara tavsiyeler

Bıyık bırakmayın, kolunuzdaki kılları fazla uzatmayın, sigara asla içmeyin, 87 cm. topuklu giymeyin ve suratınıza boya badana yapmaktan vazgeçin. Azcık doğal güzel olmaya çalışın.

para üstü olarak verilen sakız

Mahallemizde ki bakkalların başvurduğu sistemdir. Küçükken hiç sakız çiğnemediğim halde, bir ara evde 48 tane sakız biriktirmiştim.

iphone almama sebepleri

Şarjının hemen bitmesi, radyosunun olmaması, üstteki tuşunun sürekli bozulması, arada kendi kendine sistem hatası vermesi, herkes de olması.

nargile dumanı

Nargileyi nargile yapan özelliktir. Aslında nargile dumanı çıkmazsa kimse nargile içmezdi herhalde. Yazın 40 derecede, sırf nargile dumanı yoğun çıksın diye cafenin iç kısmında oturan insanlar gördü bu gözler, mis gibi bahçe gölgelik varken.

oyuna girer girmez pres yapan futbolcu

ispanya'da yapılan boğa güreşi festivallerinde ki boğalarla aynı özelliği taşımaktadırlar. kırmızı görünce çıldıran boğa gibidirler. ayrıca işin ucunda antrenörün gözüne girmekte vardır onlar için.

babayla yapılan en uzun telefon konuşması

Süre tuttum cidden bunun için. Tam 12 saniye sürdü. Adam o kadar katlanabildi yani bana. "Bir yaramazlık yoktur inşallah". Sormadan edemez ama o sorudan başka bir soru da sormaz, huyu değildir.

metrobüslerin en iyi yeri

Bu başlık metrobüste ayakta giden yazarlarımız içindir. Eğer metrobüste ayakta kaldıysanız nereye tutunmayıi nereye srtınızı dayamayı tercih ederdiniz?

sözlük yazarlarının iç çamaşırı tercihleri

Şahinleri tek geçerim.