1. 1.
  hewlett packard firmasının bir dizüstü serisinin adı.
  ... bahdeniz
 2. 2.
  HP markasının dizüstü bilgisayar serisi. alıması kesinlikle tavsiye olunmayan, başınıza büyük dert açacak, verdiğiniz parayı boşa götürecek makinedir. bir* yıl içerisinde dağılabilecek kadar uyduruk bilgisayar serisidir.

  (bkz: hp al dert al)
  1 -1 ... hataliysam ara
 3. 3.
  hayal kırıklığı yaşatan bilgisayar.

  alırsınız üç ay içinde bozulur, servise verirsiniz bilgisayarın hiçbir şeyi olmadığı iddia edilir ve 5-6 gün sonra laf olsun diye yapılan tamirle geri alırsınız. aynı hatayı yine tekrarlar *, yine servise verirsiniz bir aya yakın serviste parça beklersiniz ve bu süreçte bilgisayarsız kalırsınız, kimse umursamaz. karşınızda muhattap bulamazsınız. yetkili birini aradığınızda telefonunuzu alırlar ve sizi 3 gün içinde arayacağını söylerler, yetkilinin geniş yetkileri altında ezildiğini düşünürsünüz. yaklaşık 25 günün sonunda bilgisayarınıza kavuşursunuz. ee kolay değildir hp sahibi olmak(!)

  sözün özü: tavsiye edilmez!!!
  2 -1 ... yasak merve
 4. 4.
  50 cm yükseklikten üstelik cantasının içindeyken düşüp ekranını karartan cihaz.teknik servisiyle alakalı edinilen kabus gibi duyumlarda cabası.
  ... no tengo lugar
 5. 5.
  2 yıl içerisinde verdiği 12 arıza ve kesinlikle ilgisiz teknik sevisiyle canıma kast etmiş dizüstü bilgisayar serisidir.
  ... hataliysam ara
 6. 6.
  bunca olumsuz görüşe rağmen 1,5 yıldır hiç sorun çıkarmadan kullandığım laptop serisi, bir kez bile restart atmak zorunda kalmadım. yalnız ufak bir ısınma problemi var bir de üzerindeki mavi ışıklı tuşlar biraz göz yormakta. teknik servisine yolum düşmediği için yorum yapamayacağım.
  -1 ... hayaser
 7. 7.
  amerika'da turkiye'den yaklasik 1-1.5 sene once piyasaya sunulmus olan seri.

  o 1-1.5 senelik sure icinde anerika'dan turkiye'ye geldigimde, seri burada piyasada olmadigi icin eknik servis yardimi alamamistim. *
  ayrica bu seri laptoplarin cogunun adaptorlerinde ve jack lerinde sorun ciktigi icin tamirine yuklu para harcayan cok kisi olmus. (turkiyedeki teknik servisin yalancisiyim.)
  -1 ... limon cicegi kolonyasi
 8. 8.
  2 yil icerisinde verdigi 12 arizadan sonra talep etmeme ragmen makineyi degistirmeyerek, surekli problem cikaran yetkililerinden bunalarak, dava acmam ile ankara 3. tuketici mahkemesi tarafindan ayipli urun sayilan bilgisayar serisi. parami yasal faizi ile birlikte alacak olmanin gururu icerisindeyim a dostlar.
  1 ... hataliysam ara
 9. 9.
  HP Firmasının stratejileri.
  1)Hiç bir zaman (kullanıcı istemezse) işletim sistemi CD sini kullanıcıya paketi dahilinde olmasada verme !
  2)"Backup and recovery manager" diye bişi uydurun bizden baska kimse kolayıyla pc yi onaramasın.(internete bilgi sızdırılmasın kullanımı hakkında)
  3)Uydurduğunuz bu sistemin çalışması için bi takım CD ler yapın onlarıda hiçbirzaman (1. maddedeki gibi) kullanıcıya vermeyin.
  4)Bu uydurduğumuz sistem için HDD de 7,5 GB lık bir alanı kullanıcıya sormadan gasp edin üstüne üstlük utanmadan bu alana koruma koyun yazıla bilsin ama silinemesin (nasıl becerdiysem bu alana veri yazdım ama silemdim)
  5)Yaptığımız makina(burda makinadan kastım laptopları) için bir takım driverlar koyalım internet sitemize ama çalışmasınlarki geri bize dönsünler.
  6) Unutmadan ekliyim Driver CDlerinide sakın vermeyin müşteriye (1. Maddedeki gibi)
  4 ... maskot
 10. 10.
  Yurtdışından hp pavilion aldıysanız, türkiye için dünya çapında garantinin işlemediği ülkedir. (212) 444 0307 no'lu telefonu ararsanız bilgisayarı türkiyede dahi parasıyla yaptıramayacağınızı söylerler ve üstüne üstük bilgisayarınız ölmüştür diyecek kadar net olan hayırsız teknoloji firmasıdır. Şikayet edecek ve en önemlisi sizi dinleyecek birinin olmadığı belli olan amatör markadır(türkiye için) *
  ... tristar