bugün

diğer yorumlardan farklı olarak, ısınma sorunu olan laptop. daha önce nasıl kimse bunu yazmamış anlamadım arkadaş.
alalı 2 hafta oldu gayet memnunum ayrıca 1 yıl sigortası var.
kışın ısınma giderlerinde önemli bir düşüş saylayan laptop.
30 iş gününde tamir edilemeyen bilgisayarlara karşılık yeni ürün veya para iadesi yapan bilgisayar markasının bir serisi..
üzerinde yumurta pişirilebilen bilgisayar markası serisi.
touchpad'inin üzerine çaydanlık koymamızla bize çay demleme imkanı sağlayan bilgisayardır.
2008 eylülde aldığım pavilion dv5 1020 2010 haziranda; şarj adaptörü bitmiş, bios pili bitmiş, lcd ekranı elektrik alamamış şekilde servise gitti. 1 ay içinde yapamadılar. 10 gün önce para iadesi aldım. şu anda asus x42jk pc yle entry giriyorum.

tek iyi yanı para iadesi olmasıdır...
(bkz: hp pavilion dm3/#7552908)
bir yıl önce 2.000 lira bayılıp aldığım takoz alet.

kesinlikle hp ismine kanılıp alınmaması gereken aletlerdir.
delirten bilgisayarlar ayrıca daha çok ısınan bir dizüstü modeli görülmemiştir.
her kapatıp açtığımda hard disc alanı dolabilen notebook. Nereye gidiyor anlayabilmiş değilim bilen beri gelsin.
çok ısınır. soğutucu fan falan hikayedir, en güzel fan kalınca bir kitaptır.

(bkz: kpss soru bankası)

masamızda duran kalın kitabımızın üstüne hp marka bilgisayarımız, sol alttaki fan kısmı masaya ve kitaba temas etmeyecek şekilde itinayla yerleştirilir. böylece bilgisayarımız daha az ısınmış olur, ki bu hali bile normal bir dizüstünden kat kat sıcaktır!
(bkz: lanet gelsin senin gibi bilgisayara)
yeni dv6 serisinde ısınma problemi çözülmüş gibi olan seri. aralık ayında 15 gün kadar kullandığım dv6-3113st modelinde ısınma adına tek problem görmedim. ayrıca alüminyum kasası da şahane idi, belirtmeden geçmek olmaz.

dv6 serisinde ısınma yaşayanlar da, bildiğin osmanlı metodu ile elektrikli süpürgeyi alıp, bilgisayarın hava giriş ve çıkışlarına dayayarak tozları çektirmek suretiyle sıcaklık probleminden kurtulabilirler. zira bu serideki ısınma problemleri, eski pavilion serilerinde görülen kronik ısınma problemleri ile aynı sebepten kaynaklanmıyor.
Herkesin aynı sorundan şikayetci olduğunu görünce şaşırmadım çok ısınıyor altında yumurta pişirilebilir seviyeye geldiğini bilirim.
kimse yazmamış, dv6000 modeli çok ısınıyor.
ısınmasının yanında ekranı ve bataryası da sorunlu. almayın.
teknik servisiyle insanı katil edebilecek potansiyele sahiptir hp'nin. ayrıca kışın soğuk gecelerde ısınmasıyla soba görevi görür. kesinlikle tavsiye edilmez.
elimdeki 2170et modeli ile ısınma sorunu olmayan ancak pil sorunu baş gösteren makine . aleti alalı daha 1 yıl bile olmadan pil testi sonucu " pilinizin ömrü dolmuş , değiştirin " oldu .

hemen teknik servise durumu ilettim sonucun resmi ile beraber , adamlar hemen cevapladı ve yeni pil göndereceklerini iletti . bakalım yeni pil sorunsuz olacak mı .

aldığıma pişman oldum mu : evet hem de çok .
fanından çıkan ısıyı akıllıca kullanmayı öğrenebilirseniz doğalgaz faturasını yarıya indirebilirsiniz bence. özellikle dv5 te elimi bile koyamıyorum anasını satıyım.
satın alınmaması için bir tek sebep söylüyorum: çok deli ısınıyor öyle böyle değil.
alışveriş merkezlerinde multimedya yerine ev ısıtma sistemleri reyonunda satılan notebook.
çok alıngan bir cihazdır bi küstümmü bidaha sesi çıkmaz,
kimse hp dv serisine bakmadığı için, bu serisinden çok para kazandığım mübarek cihaz, yetersiz fan nedeni ile ekran ve bga çipi ısınmakta ve belli bir süre sonra görüntü vermemekte ısrarlı ama taarfımızca ikna edilebilen cihazdır. tasarım ödülü almıştır ancak anakartı çok ince ve dayanıksızdır. intel işlemcililer, trion işlemcililere göre daha uzun vadeli çalışır, power buton ve multimedia filmleri dandiktir sökülünce kopar bidaha da çalışmaz, değişmesi gerekir, sağlamlarında wireless kartı bir görür bir görmez ve fanları çok yüksük rpm de çalışır, genellikle geforce 6200, 7200, 7400 ekran çipi kullanmaktadır. ancak kasa ve menteşe sorunu yoktur, diski ve dvd si çabuk bozulmaz, performansı iyidir.
performansından çok şikayetçi olmasamda ısınma problemi artık ayrılmaz parçası olmuş laptopum.
laptoplar arasında en fazla ısınma problemi olan makinedir. bu problem gerekçesi ile servise yolladığınızda işletim sistemi sorunu var derler ve format atıp geri gönderirler.
şu an masadaki çalışmaz vaziyetteki fanın üstünden elektrik süpürgesi tarzında çıkardığı sesler yüzünden kucağıma aldığım laptop.
eğer evinizi ısıtacak pek paranız yoksa kesinlikle önerilir. bu kış hanım çocuklar kalorifer yakmadık yeminilen.

ama yine de güzel be.