1. 1.
  iki erkegin ya da kadinin birbirine asik olma ihtimalinden korkan insancik
  13 -11 ... knighty
 2. 1.
  (bkz: homofobi)
  2 ... posion
 3. 2.
  kişinin tüm bu bahsedilen korkularının sebebi "ibne" diye dalga geçtiği eşcinselliği kötü olarak algılaması, yanlış ve hastalık sanmasıdır. oysa ki ufak bir ansiklopedi karıştırmayla ne kadar yanıldığını öğrenebilir. fakat... (bkz: araştırma üşengeçliği)

  fakat çoğu (nerdeyse tüm) homofobilerin sebebi toplumun bu konudaki tutumu ve baskısı olduğundan kişiyi homofobik yapan yine toplum ve toplumun homofobisi ve cehaletidir. (bkz: cehalet)
  5 -1 ... nightspirit
 4. 3.
  içinde gizli bir gaylik bulunan kimselerdir. bu yüzden ölesiye korkarlar gaylerden. ama samimi ve delikanlı geçinen arkadaşlarıyla enseye şaplak göte parmak bir samimiyete girişirler. hiç de sorgulamazlar acaba ben en yakın arkadaşımın götüne niye pandik atıyorum, neden terli terli güreşen insanları seyretmekten zevk alıyorum diye. cevabının "içinde gizli bir gay var aslanım" olacağından korktuğu için düşünmezler, ya da düşünemezler. çoğu türk erkeğinin içinde gizli bir eşcinsel vardır bunu da buradan söylüyorum.
  10 -9 ... laz pacino
 5. 4.
  (bkz: ben escinsel miyim korkusu)
  (bkz: obsesif kompulsif bozukluk)
  1 ... secretcode
 6. 5.
  çoktan olmuş ama bunu itiraf etmekten korkan insan.bu itiraf etme korkaklığı,bazı insanlarda, sözlüklerde yazarlık yöntemi ile bastırılmaya çalışılmaktadır.
  3 ... imhotep
 7. 6.
  çoktan eşcinsel olmuş insan bu durumdan zevk alır. hiç bir rahatsızlıkta hissetmez. Ayrıca eşcinsellik sonradan olunmaz, doğuştan itibaren hayatının tüm evrelerinde geçerli bir durumdur. Ama homofobi denilen aslında psikoloji'de okb olarak geçen bu hastalık çaresi bulunan bir hastalık olduğu için, "onlar çoktan olmuş kendilerine itiraf edemiyorlar" absürd, bilim dışı .ötten sallama ifadelerle kendisini tatmin eden insanların kavrayamıyacağı bir hastalıktır.
  4 ... secretcode
 8. 7.
  ingilizlerde hastalık derecesinde var olan durumdur. adamlarla el sıkışmak için elini uzatsan bile kıllanırlar. birde dostça sarılmak istersen arkalarına bile bakmadan kaçarlar. bu kadar olmasa bile amerikalılarda ve birçok batı ülkesinde de durum budur. doğu ülkerinde ise durum tam tersidir. oralarda adamlar sokakta el ele dolaşabiliyor ama kimse onlara ibne gözüyle bakmıyor. durum tamamen toplumlar arasındanki kültürel farklılıktan kaynaklanır. türkiye ise bu konuda iki arada bir derede kalmış gibidir. fobisi olan da vardır bağrına basanda.
  2 -1 ... geras
 9. 8.
  flawless filminde robert de niro 'nun başarılı bir şekilde canlardığı karakterin hastalığı.
  1 ... alone with everybody
 10. 9.
  bizim ünlülerimizin çoğu. "eşcinsel rolü oynar mısınız?" sorusuna "ben bunu duymamış olayım" gibi abuk cevaplar verirler. *
  1 ... oneqeno