bugün

iki erkegin ya da kadinin birbirine asik olma ihtimalinden korkan insancik
(bkz: homofobi)
kişinin tüm bu bahsedilen korkularının sebebi "ibne" diye dalga geçtiği eşcinselliği kötü olarak algılaması, yanlış ve hastalık sanmasıdır. oysa ki ufak bir ansiklopedi karıştırmayla ne kadar yanıldığını öğrenebilir. fakat... (bkz: araştırma üşengeçliği)

fakat çoğu (nerdeyse tüm) homofobilerin sebebi toplumun bu konudaki tutumu ve baskısı olduğundan kişiyi homofobik yapan yine toplum ve toplumun homofobisi ve cehaletidir. (bkz: cehalet)
içinde gizli bir gaylik bulunan kimselerdir. bu yüzden ölesiye korkarlar gaylerden. ama samimi ve delikanlı geçinen arkadaşlarıyla enseye şaplak göte parmak bir samimiyete girişirler. hiç de sorgulamazlar acaba ben en yakın arkadaşımın götüne niye pandik atıyorum, neden terli terli güreşen insanları seyretmekten zevk alıyorum diye. cevabının "içinde gizli bir gay var aslanım" olacağından korktuğu için düşünmezler, ya da düşünemezler. çoğu türk erkeğinin içinde gizli bir eşcinsel vardır bunu da buradan söylüyorum.
(bkz: ben escinsel miyim korkusu)
(bkz: obsesif kompulsif bozukluk)
çoktan olmuş ama bunu itiraf etmekten korkan insan.bu itiraf etme korkaklığı,bazı insanlarda, sözlüklerde yazarlık yöntemi ile bastırılmaya çalışılmaktadır.
çoktan eşcinsel olmuş insan bu durumdan zevk alır. hiç bir rahatsızlıkta hissetmez. Ayrıca eşcinsellik sonradan olunmaz, doğuştan itibaren hayatının tüm evrelerinde geçerli bir durumdur. Ama homofobi denilen aslında psikoloji'de okb olarak geçen bu hastalık çaresi bulunan bir hastalık olduğu için, "onlar çoktan olmuş kendilerine itiraf edemiyorlar" absürd, bilim dışı .ötten sallama ifadelerle kendisini tatmin eden insanların kavrayamıyacağı bir hastalıktır.
ingilizlerde hastalık derecesinde var olan durumdur. adamlarla el sıkışmak için elini uzatsan bile kıllanırlar. birde dostça sarılmak istersen arkalarına bile bakmadan kaçarlar. bu kadar olmasa bile amerikalılarda ve birçok batı ülkesinde de durum budur. doğu ülkerinde ise durum tam tersidir. oralarda adamlar sokakta el ele dolaşabiliyor ama kimse onlara ibne gözüyle bakmıyor. durum tamamen toplumlar arasındanki kültürel farklılıktan kaynaklanır. türkiye ise bu konuda iki arada bir derede kalmış gibidir. fobisi olan da vardır bağrına basanda.
flawless filminde robert de niro 'nun başarılı bir şekilde canlardığı karakterin hastalığı.
bizim ünlülerimizin çoğu. "eşcinsel rolü oynar mısınız?" sorusuna "ben bunu duymamış olayım" gibi abuk cevaplar verirler. *
dogrusu homofob olan, escinsellik ve escinsel korkusu anlamina gelen kelime.
sözlükte ibne muhabbeti yapanlara laf söylediğinizde, itham edileceğiniz hödö.
psikoloji geregi, her heteroseksuel insanin az ya da cok sahip oldugu dusunce. homoseksuellerde de heterofobi vardir. korkulacak bir sey yok gencler.
insanlarin yataklarina burnunu sokan insan. iyi ki "ayip yorganin altinda olur"du.bi de olmasa bunlar gidip, florasanla yatakta pozisyon tahmini yapip pozisyonona gore homofobi bile yaratabilirlerdi. birinin bunlari kollarindan sarsip sana ne ulan milletin yatakta ne yaptigindan donde kendi kicina bak falan demesi lazim.
dilimize "ibnelik alerjisi" olarak çevirebileceğimiz kavram.
homofobik olmak kötü birşeydir ve kimseye de saygı duymak zorunda değilim.
yurdum semalarında bu sıfata haiz olma başarısını göstermiş erkekler; gılmanlı cennet peşinde koşturduğunda ve hatta hayatını bu amaca vakfettiğinde yüzüme burusvilisimtrak bir gülümseme oturuyor.
homofobik olup da insan hakları savunuculuğu yapanların hayatın ironisinde başrol oynadıkları görülmüştür. komiktir.
genelde bir eşcinseli reddettiğinizde size söylenen söz öbeği.
hergün düzenli olarak konuşulan ,her sırrını anlattığın bi arkadaşın vardır. bi süre sonra çeşitli sebeperden dolayı bu adamla görüşmez olursun ve eksikliğini hissetmeye başlarsın. hassiktir noluyo lan bana dersin . homofobik olmuşsundur bile çoktan. allah şifa versin. böyle bişeydir herhalde.
(bkz: buyrun benim)

homofobik olmamın tek nedeni de bu sözlükteki gay yazarların üslubu, gay olmalarını gözümüze sokmak istercesine göstermeleri, daha ben lafı ağzıma almadan "sen homofobiksin!!" demeleri. lan bi dur bana 2 dk ver 2 dk!!

ben buraya gelmeden evvel saygılıydım bunlara.. cinsel tercih için değil, cidden doğuştan öyle bir bozukluk var ise tamam dersin. aman gayse gay 4 duvar arasında ne bok yerlerse yesinler dersin ama topumda da yaygınlaşmasına karşı çıkarsan hah o zaman olası yaftaların şunlardır:

yobaz, dinci, ırkçı*, faşist, homofobik, cahil, köylü.. gider bu...
ne laf anlatsan boş bunlara. bu nedenle evet dedim:

ben homofobikim!!
doğada birbirini tamamlayan kadın ve erkek varken, erkek-erkek ilişkisinden korkan kişi.

yok öyle efendim homofobikler gizli ibnedir falan. yok çoktan ibne olmuşlardır da söyleyemezler denir. lan adam senden iğreniyor lan, korkuyor ibnelerden. senin omzuna kolunu atmaya korkuyor bu adam.

buna rağmen deniyor ki homofobikler, gizli ibneler. de get allahını seversen!
homoseksüellerle dalga geçtiğinden kaldırımıştır 11833 reklamı. bunun dışında homofobikler insan gibi davranılmayı hak etmeyen çirkin mahluklardır.
küçüklükten beri sırf toplum istedi diye heteroseksüel olmuş bir insan, sırf toplum istedi diye vücudunun bir parçası kendisine sormadan kendisinden uzaklaştırılan bir insan (sünnetli bir insan), şimdi de sırf toplum istedi diye kimin neyi sevmesi gerektiğine karar verip, onu yargılayan bir insan: homofobik.

kulağa hiç de şaşırtıcı gelmiyor. okullarda şekilci, despot, düşündürmekten uzak bir eğitim verilmesinin meyveleri elbette ki böyle olacaktı. hiç öğretilmedi ki onlara; hayatları boyu beyinlerine doldurulan şeylerin kendi mantıklarından geçirmeleri, doğruluğunu tartışmaları. sonuç: doğru sandığı salt çıkarımlarıyla ona buna saldıran, herkesin kendi gibi olmasını bekleyen saygısız bir toplum bireyi.

şimdi gelelim homofobik ve insan sevmeyen insan olmaya da çalışmayan insansıların bazı çıkarımlarıyla ilgili problemlere:

-tıp dünyasında bu işle ilgilenen onca profesörün çıkarımlarıyla hastalık olmadığı belirlenmiş ve tüm dünyadaki uzmanlar tarafından da hastalık olmadığı onaylanmış bir şeye hala "hastalık" demekle ne yaptığınızı düşünüyorsunuz? gerçekten merak ediyorum. asıl uzman siz miydiniz de sizin düşüncelerinizi sormadılar mı bu karar tıp dünyasında alınırken. yoksa ne?

-pedofili, zoofili gibi şeyleri oturup da homofiliyle birlikte tutabilen insanlar, gerçekten düşünebilmek için hangi reseptörleri oradan oraya boşaltıp, hangi sinapsları, hangi enzimleri çalıştırdığınızı merak ediyorum. hakkınızda tez yazmayı düşünebilirim. incelenmek üzere lütfen birinizi bana veriniz.
birisi ağzı dili olmayan, insanlar nasıl isterse öyle yaşamak zorunda olan hayvanı cinsel obje olarak gören bir insan; diğeri de daha beyni ve seks karakterleri gelişmemiş, kendi kendine karar almasının devletçe bile yasak olan küçük bir insanı seks objesi olarak görüp onunla seks yapabilme cüretini gösterebilen bir insan... karşılaştırılan mı? karşılaştırılan şu: 18 yaşını doldurmuş, devlet tarafından da kendi kararlarını kendi verebileceği onaylanmış, beyin gelişimi de tamamlanmış iki aynı cins bireyin birbirilerinden hoşlanması sonucu aşk yaşamaya karar vermeleri.
elma ile armutu aynı kefeye koyup tartma derdinde olanlar, küçüklükte şu şekil bulmaca oyunlarını baya az oynamış sanıyorsam. olsun vakit geç değil, hala alıp çalışabilirler şekil bulmaca-takmaca oyunlarını. onlara nacizane tavsiyem bu olacaktır.

-eşcinsel insanlardan kim şu güne kadar ne gibi bir zarar görmüştür bunu merak ediyorum. herkes bu kadar nefret kustuğuna göre bunun mantıkla açıklanması gereken bir tarafı olması lazım değil mi sizce de? mantık diyorum bak, din filan değil. allah'ın kendi yarattığı eşcinselleri lanetlediğini falan söylediğine şıp diye inanmaktan bahsetmiyorum.

-"çocuklarımız gey olacak, tanrımmm!" diye haykıran anne-babalar, çocuğunuz eşcinsel olunca ne oluyor tam olarak, bunu merak ediyorum? toplum tarafından kınanmaktan mı korkuyorsun? çok mu utanacaksın kendi doğurduğun şeyden? eşcinsellik kötü mü diyor toplumun? sen de buna inanıp, istemiyorsun öyle mi? o zaman törelerle yaşayan bir doğu kentinde kadınsın diyelim. kocan ölünce seni kocanın kardeşine versinler mesela. toplum uygun görüyor ne de olsa, bence gayet mantıklı bir şey. niye yanlış diyorsun ki? toplum öyle uygun görüyor işte orada da. o zaman onu de hemen kabul et. neden mantıklı düşünmeye kasıyorsun ki kendini? homoseksüellik söz konusu olduğunda bunu gayet iyi yapabiliyorsan, olur bence.
haaa, kuran'da yazmıyor. o zaman kadının kocasının ağabeyiyle evlendirilmesi çok yanlış mı diyorsun? peki, kocan senin yanına 3 tane daha kadın alsın o zaman. bak bu kuran'da da izin verilen bir şey. mantıksız mı? kabul edemiyorsun, öyle mi?

hangi mantıkla bir insanın sizin gibi olmamasını yargılayabiliyorsunuz, asıl ben buna şaşıyorum. hem de ortada illegalite, toplum huzurunu bozma, birini rahatsız etme gibi bir durum bile yokken. bir erişkin erkek veya kadın hemcinsini seviyor diye mi tüm bu yaygara? gerçekten anlayamıyorum, kusura bakmayın.
komik diyaloglarına şahit olunabilen hede.

1'i kız 2'si erkek 3 kişi oturmaktadır..

kız erkeğe ;

k: sen homofobik misin lan?
e1: homo mu dedin ?
k: yok homofobik dedim, yani homolardan korkan.
e1:ha, o zaman iyi
e2: ulan o zaman bana homo dedin sen.
k: asfkla ( random gülüş )