bugün

yalnızlık bir ilaç mıdır?yoksa hastalığın kendisi midir?
''sen kurbanlarından korkan kanlı zalim bıçak'' hastalığını yaşayan bir bireyden sevgilerle ne kadar orjinal bir söz olduğunun belirtilmesi gerekilen übersonik zakkum şarkısı.
toplumda hastalık hastası olarak anılan doktorların tedavi olarak vitamin yazıp yolladıkları ya da daha mantıklı olarak bir psiyatrist tavsiye ettikleri hasta grubudur.
ayrıca zakkumun 1-2-3-4-5-6- 7.. falan diye sayarak girdiği güzel bir şarkısıdır *
hayat keşke bu kadar et obur olmasaydı... zakkumun sözleri ayrı güzel klibi ayrı güzel olan şarkısıdır.
bir tür somatoform bozukluktur. küçük belirtileri abartarak ciddi bir hastalığın belirtileri olarak yorumlarlar.
zakkum'un arkadan 333'e kadar saydığı şarkıdır.

falzaca garip, fazlaca alışılmadık fakat fazlaca iyidir.

her sözü birbirinden iyi olan, bir kenara not edilmesi gereken sözlere sahip şarkıdır.

ayrıca; (bkz: adamın amına koyan şarkılar)
şarkı mı? değil. tiyatral bir senfoni. dinlemeyeni pişman eden bir şarkı.
her dinlememde tekrar tekrar tüylerimi diken diken ediyor bu şarkı.

'yalnız kalmak bir ilaç mıdır; yoksa hastalığın ta kendisi mi?'

yıllardır bulamadım cevabını.
belki de bu denli haklı olduğu için, sözlerine bağıra çağıra eşlik edilebilecek zakkum şaheseri.

ayrıca hayat felsefemi belirlemiştir:
"Bazen hiç başlamaması... bir gün bitmesinden iyidir!!!"
zehr-i zakkum albümünün 4. şarkısı. sözler de klipte rahatsız bir şekilde insanı içinden bir yerlerden yakalıyor.
hiç klip olmasa bile, gözler kapalı dinlendiğinde anılardan bir klip yaratılabiliyor bu şarkıya. zakkumun yapıp yapabileceği en iyi şey galiba.
yalnızlık bir ilaç mı yoksa hastalığın ta kendisi mi? zakkum keşke devam etse böyle şarkılara...
bazıları için asla ezberlenemeyen şarkıdır. hep arka fondaki sayıları takip ediyorum elimde değil.
(bkz: dinlenilen şarkıyı sol framede görmek)
--spoiler--

cunku beraberlik yaslanirken, bir terkediş genclesir.
seni hic terketmediler mi?

--spoiler--

--spoiler--

yalniz kalmak bir ilac midir? yoksa hastaligin ta kendisi mi?

--spoiler--

fazla söze gerek bırakmamış, yıllar sonra kendini tekrar dinlettiren bir zehr-i zakkumdur.. öyle bir zehirdir ki bu hep kendini aynı şekilde hiç değiştirmeden hatırlatmakta ve maalesef buna rağmen her seferinde zehirlemektedir..

ulan hayatımızdaki zehirlerini zerk etmek için en zayıf anımızı bekleyen sevdiceklerimiz değişiyor ama zehirleri hep aynı hep tanıdık.
insanı etkileyen her dinlendiğinde bir daha sevilen şarkı.
Güzel bir Zakkum şarkısıdır. Kederleniyor insan be.
333 saniye süren şarkı.
zakkum'un ne kadar sıkı bir grup olduğunu gösteren şarkılardan biri
Zakkum grubunun en sevdiğim şarkısıdır. Saatlerce dinlediğim oldu, her dinlediğimde de başka diyarlara götürüyor beni.
Zakkum grubunun güzel bir parçasıdır .
Hastalık hastası. Zakkum adlı grubun çok sevilen bir şarkısı.
dehşet güzellikte zakkum şarkısı.

here we go!
1,2,3,4,5...
devamında gelen ses, komadaki bir hastanın, kalp atışları durduğunda, monitöründen gelen sese benzer...
akabinde ise piyano tuşlarından gelen o... o bi çeşit ölüm rapsodisi gibi ses...
"bazen hiç başlamaması bi gün bitmesinden iyidir...
senden hiç vazgeçmediler mi ?
seni hiç terketmediler mi" dediği an sen de kendinden vazgeçersin ve sen bile kendini terkedersin...
94, 95, 96...
say say doymazsın yukardakinin sana sayıyla mı verdiğini düşündüğün şeyleri...sana kıyak geçip fazladan verdiğini anlarsın...
"teşekkürler tanrım, beni seviyorsun biliyorum, daha da güçlü olayım diye yapıyorsun bunları..."
ama yine de "keşke hayat bu kadar etobur olmasaydı"...
hasta olduğuna inanma ve ya hastalık hastası da diyebiliriz. genellikle 20 yaşların da başlar ve gittikçe görülme riski artar.
Bana gore yapilmis en iyi turkce sarkilardan biri. cogu zaman bu sarkiya sigindigim dogrudur. cunku sarki, butun ruh hallerinin adeta bir yansimasi.
kadınları çok enfes tanımlamıştır:
iste sen! kurbanlarindan korkan kanli zalim bicak...