bugün

entry'ler (127)

türkiye nin dünyada yaşanılan en rahat yer olması

Benzin 5 lira oldugunda olsun ben hep 50 liralık alıyorum diyebilene rahat olan ülkedir. Merinos cinsi insanın giderek arttığı güzel Ulkemdir.

sevgilisinin çalışmasına izin veren godoş

Godoslugun ne olduğunu bilmeyen bir yazarın aÇtığı entrydir. Eminim eşi dogum yapacagı zaman aynı şahıs kadın doktor arayan kisidir.

günün tek cümlelik özeti

7 yıllık ilişkiyi yazdığım zaman defterinin son yaprağını çevirdim ve kapattım. hayatın anlamını yitirdiği gündür bugün. şimdi sıra hakim beyde...

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

19 mayıs üniversitesi

büyük ekmek arası küçük ekmek

öğrenci modeli yarımdır. maliyetine göre daha çok tok tutan sandviçtir.

kukusu görülmemiş sevgilinin jinekoloğa gitmesi

kadın için çok zor durumdur. psikolojisi etkileyen bir sorundur.

iddaa daki 1 85 oranı

direk 1.85 i seçsen olmayan, 1v0 versen hiç olmayan abuk bir orandır. insanı kararsızlığa iten ganyandır.

neden beni seçtin diye soru soran kız

kendini aslında yetersiz gören, seçeni kendisine fazla gören veya duymak istediği onun diğerlerinden daha güzel daha akıllığı olduğu yanıtını almak isteyen ama bunun soruyla değil de seçenin kendisi hissettiği zaman söylediğinde daha anlamlı olacağını asla bilemeyecek olan kız tipidir.

3210 a titreşim taktırmak

+abi o 3210 mu?
-evet ama bu titreşimli..
+nasıl yaa?

gibi abuk muhabbetler doğuran fiyakalı,artistik harekettir.

muhabbetin hep bir kişi üstünde geçmesi

cem yılmaz'ın gösterilerinde sıkça kullandığı durumdur.

-pınar ne oldu?
-ışık gören kadın gibi örnekleri mevcuttur.

meğer

meğer.. arkasından hayırlı bir cümle kurulması pek mümkün olmayan kelimedir.

22 eylül 2012 istanbul da gökyüzünün parlaması

görmeyenlerin bu anlatımlar ile merak ettiği olaydır.

sen de mi brütüs sorusuna alternatif cevaplar

-sende mi brütüs?
+hala mı konuşuyorsun amk?

sevgiliyi anlatan sözler

en büyük silahı çenesi olan dişidir. iç kurutma makinesidir.

krem rengi bir renkse krem ne renk

kahverengi bir renk ise kahve ne renk başlığından yola çıkılarak akla gelen bir düşüncedir.

devamında kavuniçi bir renk ise kavun içi ne renktir gibi 3. bölümünü de okuyabiliriz.

iphone 5

iphone candır. iphone 5 daha candır. iphone 3g,3gs,4,4s,5 sayıldığı ile yazıldığı aynıdır. hepsi aynı işletim sistemini kullanabilir. bu yüzden stabillik konusunda üzerine yoktur. 2 günde 2 milyon satan satış rekorları kıran başka marka ve model yoktur. samsung yazın liste çarşaf gibidir. bir dünya ara modeli var. stabil olmasını beklemek çok saçmadır. iphone kullanan birisinin bir sonra alacağı telefon yine iphonedur. samsung kullanan bir kişi bir gün mutlaka iphonelu olacaktır.

anadolu şehirlerinde yaşayanları küçük görmek

anadolunun her şehrinin ayrı bir güzelliği olduğunu kabul etmeyen gereksiz bir tespittir. edirne'den ardahan'a anadolumun heryeri başka güzeldir. insanı kendine özgü,şivesi ayrı güzeldir.

piç algısı yaratan erkek isimleri

sezer ve emrah..

bakkal amca, bakkal amca sana baba diyebilir miyim?

benim hiç babam olmadı abi.

kaju

16. yy başlarında Portekizliler Brezilya'yı istila ettiklerinde kaju ağacını da keşfetmisler. Portekizli denizciler kaju tohumlarını Brezilya'dan batı Afrika kıyılarına taşıyarak bu topraklara ilk yerleşen Portekizlilerin orada yetiştirmelerini sağlamışlar. Kajunun batı Afrika'yla tanışması ve yayılış hikayesi böyle başlıyor. Kaju ağacının yayılımı için yağışlı ve nemli ekvator iklimi çok elverişli. iklimi dolayısıyla kaju ağacı batı Afrika kıyılarına kolayca adapte olup hızla yayılmaya başlamış. Afrika'nın batı kıyısında Gabon, Angola ve Namibya gibi ülkelerden de doğu Afrika'daki ülkelere, Mozambik, Kenya ve Tanzanya'ya da yayılmış.

Kaju ağacı Brezilya ve Afrika dışında Hindistan'da da yetiştiriliyor. Günümüzde dünyanın en büyük kaju üreticisi ve ihracatçısı Hindistan'da Kerala Kaju Birliği. Brezilya ise kaju üretimi ve ihracatında dünya ikincisi. Afrika ise bu sıralamada üçüncü. Hindistan'ın hasat zamanı Mayıs, Brezilya'nın ise Ekim ayı, yani bu sayede dünya kaju fıstıksız kalmıyor . Kaju meyvesi çabuk çürüdüğünden ekonomik değere sahip değil, bu nedenle sadece bir ben, bir de yerli halk tarafından tüketilmekte. Kaju fıstığının diğer fıstık çesitlerinden daha pahalı olma nedenlerinden biri her iklimde yetiştirilememesi ve her kaju elmasından ancak bir adet kaju fıstığı üretilebilmesi. Toplanan kaju elmalarından çekirdekleri ayrılarak üzerlerindeki kabuk çıkartılıp kavrularak evlerimize ulaşacak şeklini alıyor.

göbekli kız

balık etli kız modelinden bir kademe yukarıdaki kız tipidir. Seveni vardır.