bugün

aşk-ı memnu da iki lafından biri "hepiniz bir gün kapıma geleceksiniz" olan son bölümde şoföre işi bittiği için yol vererek en büyük yanlışı yapan, dizinin en iyi performanlarından birini veren oyuncunun canlandırdığı karakter. bu adam olmasaydı aşk-ı memnu izlenmezdi. süper kötü adam ya. mükemmel.
bihtere böyle koca lazımdı. böylesine varacaktı ki görecekti firdevsin örekesini. bilemedi dağğğ gibi ednanın kıymetini.
o artık bir markadır. dizideki herkes ona adı ve soyadıyla hitap eder. biz bugün sezen aksu'ya sezen, ajda pekkan'a ajda deriz çoğu zaman. ama hilmi önal'a hilmi demek biraz sıkar. evinize adam sokar maazallah.
(bkz: hilmi önal kim la)
karizmasıyla, adam gibi duruşuyla fenomen bir isim.

hayranıyız.

hilmi önal'la uğraşanın iş yerine kol gibi makbuz gelir, ona göre.
ednan beyin düşmanı görünümlü en yakın dostu. elinden geldiği kadarı ile ednan beye gerçekleri göstermeye çalışan şahıs.
dizinin ilk bölümünden beri favori karakterim. o milyonların sesi. hırsıyla, bitmek tükenmek bilmeyen kazanma arzusuyla kararlı bir isim o. oğlunu da, gelinini de, kaynını da karşısına alabilmiş bir insan. o hilmi önal.
adam kötü. adam hırslı. adam eş, dost, çoluk, çocuk tanımıyor tamam ama seviyorum, seviyoruz. çünkü adam kötü olmasına rağmen, aslında millete feci iyilikler yapıyor. hangi kötü karakterde bu var. bakın dizilere, filmlere. kötüler hep entrika dolu. bu adamda entrika yok. neyse onu söylüyor kardeşim.
dizinin fenomeni müthiş ve yüce insan. "iyilik yap denize at" öğretisinin koruyucusu şahsiyet.
velakin pekmezi aktıktan sonra bitmez tükenmez iyilik yapma aşkına gölge düşmesi muhtemeldir.
en çok bu adama üzülüyorum.
pekmezi aktıktan sonra eski micazından hiç birşey kaybetmediğini "şu talihsiz olay bile beni yıkamadı görüyorsuuz, üstelik daha da güçlenmiş olarak kalkıcam ayağa, artık daha güçlü, daha hırslı bir hilmi önal bulucaklar karşılarında." sözleriyle beyan etmiş müthiş zaat.
büyük adam vesselam.
kafaya vazoyu yedikten sonra hayata daha iyimser ve objektif yaklaşmaya başlamış kişidir.
demekki neymiş :
(bkz: şerefsizim bir cinnet her şeyi halleder)
ileriki bölümlerde ednan bey'e fena halde saracaktır. aklı başına geldi mi ne derken bugün gördük ki kafayı daha bir sıyırmış. aman dikkat et ednandan intikam alayım derken behlül'e bulaşma, bu aralar havada,karada,denizde... aman diyim tahtaya vur!
en sevdiğim ve desteklediğim aşk-ı memnu karakteri. yaşına göre de gayet hoş bir amca kendisi, hele ki ednan'la kıyaslanırsa.
boşanırken bile karizmasını koruyan muhteşem karakter.
(bkz: chucky hilmi)
pısırık bir evladı olan baba.

(bkz: hilmi beyin pısırık oğlu)
güneş gözlüğünü takıp bitterin cenazesine gidecek ve adnan tarafından parmakla gösterilip "adam haklı beyler" dedirtecek müthiş şahsiyet.
özü bir sözü bir, gerçeklerin koruyucusu yüce insan. hilmi önal.
aşk-ı memnu nun playboy kişiliklerden birisidir.Cool ve sakin birisidir.Parasıyla herşeyi satın alır.Hilmi önal budur dostum gibi şeyler söylenmesi beklenir.
nuri alço nun tahtını zorlayan, yakında eskinin küçüğü, şimdinin eşeği emrah ile film çevireceğini tahmin ettiğim mümtaz karakter.
adamlığını göstererek bihterin cenazesinde saf tutmuş adam. adamım.
her kötülükte bir iyilik vardır sözünün simgesi adam. aslında ednana en başından beri yol göstermek için çok uğraştı ama başarılı olamadı. en sonunda haklı olduğu ortada ama ne fayda?
aşk-ı memnunun hırs küpü, piskopat karakteri. ilginçtir, adı ve soyadı birlikte söylenilmeye o kadar alışılmış ki, ikisi direk adı gibi hissedilir olmuştur. hilmi önal karakteri, senaristlerin ne kadar başarılı olduğunu da ortaya koyar, nitekim kitapta böyle bir karakter yoktur. kendisi tamamen senaristlerin kaleminden çıkmadır ama diziye cuk diye oturmuştur.
melih bey takımı lafını literatüre sokmuş kötü karakter.
cümlelerinin sonu genelde, hepiniz bir gün kapıma döneceksiniz ile biter.
gerçek hayatta olmasını yaşamasını istediğim karakter.
ben oğlumu silmişim torunumu kim takar!