1. 1.
  Şu sıralar kafasının içinde sekiz yüz tanesi bir arada dolaşan kalıp. Acaba tutup çıkartabilecek mi yoksa kabul edip sindirecek mi? Zaman gösterecek.
  ... yasakani
 2. 2.
  super bir iphone oyunu.
  ... totiman
 3. 3.
  high noon 1952 yapımı başrollerinde gary cooper , Grace Kelly nin oynadığı efsanevi western filmi. türkiyede kahraman şerif adıyla bilinir. Senaryosu Carl Foreman'a ait. John W. Cunningham'ın kısa öyküsü The Tin Star (Teneke Yıldız)'dan uyarlayıp yazdığı filmi, Fred Zinnemann yönetmiştir.

  Şerif Kane (Gary Cooper), öğlen treniyle gelecek olan ve kendisinden intikam almaya yeminli bir haydut çetesiyle karşı karışıya gelecektir. Aslında o gün Şerif Kane'nin görevinin son günü ve aynı zamanda düğün günüdür. tüm ısrarlara rağmen o şerefi için bu eski düşmanıyla yüzleşmeyi tercih edecektir...

  7 dalda aday gösterildiği Oscar ödüllerinden en iyi aktör, en iyi kurgu, en iyi müzik ve en iyi orijinal şarkı dallarında 4 tanesini kazanmıştır. Ayrıca filme aralarında Altın Küre ve Bodil ödüllerinin de olduğu 11 ödül daha verilmiştir. Film, 1989'da ABD'de kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli filmler arasına seçilerek Kongre Kütüphanesi'nin Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir.

  ünlü film müziği için (bkz: do not forsake me)
  2 ... drygt
 4. 4.
  (bkz: kahraman şerif)
  ... drygt
 5. 5.
  1952 yapımı western filmi.

  --spoiler--

  erif kane (gary cooper), öğlen treniyle gelecek olan ve kendisinden intikam almaya yeminli bir haydut çetesiyle karşı karışıya gelecektir. aslında şerif kane'nin görevi sona ermiştir. ama o kalmayı tencih eder.

  --spoiler--
  ... mendoza
 6. 6.
  --spoiler--
  1952 yapımı değişik bir western filmi. oldukça farklı bir western filmi, silahlı sahneler oldukça gerçekçi yani bu kadar da olmaz diyebileceğimiz abartılı sahneler yok. ama film bunların ötesinde kitle psikolojisinin nasıl bir olgu olduğuna dair bir film. kasaba halkının şerif kane destek vermemesi nasıl bir ruh halidir, onları koruyan birine köstek olma fikri nelere dayanır? gerçekte insanların korkak olduğu ve insanların korkak olma nedenleri anlatılıyor. bu durumda şerif kane birileri de bir şeyler yapmalı diye düşünen toplumsal duyarlılığa sahip olan insanları temsil ediyor. tam vazgeçmişken eski yardımcısının kaçıyorsun değil mi lafına irkilip tekrardan mücadeleye devam etmesinin nedeni de bu zaten, kısacası western alt başlığında oldukça dolu bir psikolojik film, ben beğendim.

  --spoiler--
  ... okuyom ben ya
 7. 7.
  Cecil b.dc mille's tarafından "the greatest show on earth" sıfatıyla tanıtımı yapılan, "james stewart"ı palyaco rolünde izledigimiz filmdir.
  ... hollthingpassed
 8. 8.
  Başlamasıyla bitmesi bir olan film. Hikayeyisi ve ele alınışıyla bir an olsun ilginizi kaybetmiyor olayın gerilimine kendinizi kaptırıyorsunuz. Klasik mertebesine erişmesi boşuna değil.
  50li yıllarda ne güzel filmler çekilmiş arkadaş..

  https://m.imdb.com/title/tt0044706/?ref=m_nv_sr_1
  -1 ... umutsuzlar parki
 9. 9.
  zamanın iyi kritik almış filmlerindendir. western klasikleri arasında sayılır.
  ... monk of monkmountain