1. 1.
  yunanli bir muzisyen. new age fln aykalarinda takilan bi insan. kitaro var bi de bunun japon kardesi.
  3 ... child
 2. 2.
  New Age müziği denilince akla gelen isimlerin başında yer alan Yanni Chrysomallis, 14 Kasım 1954’te Yunanistan'da doğmuştur. Küçük yaşlarda dinleyerek büyüdüğü Beethoven, Mozart, Chopin, Stravinsky, Debussy gibi klasik müzik bestecilerinin etkisinde kalan Yanni ileriki yaşlarında yaptığı bestelerinde, gene kendi deyişiyle; Müziklerinde tek bir kelime dahi etmeden insanlarla iletişim kurmayı başarabilen bu müzisyenlerin yapabildiğini başarmayı amaçlamıştır. Ona göre, bir sözün vermek istediği mesaj en iyi şekilde, harflerin birleşmesinden çıkan anlamdan ziyade, sesler, ritm ve melodiyle ortaya konabilir. Yanni'nin müzikal kariyerinin gelişimi de hayli ilginçtir. Üniversitede Psikoloji bölümününü bitirdikten sonra çalışmaya başladığı şirkette geçen bir günün ardından, işini bırakan ve çocukluğundan beri ilgi duyduğu alana, müziğe, yönelen Yanni, bu dönemden itibaren kimi zaman kendi kurduğu, kimi zaman da sonradan katıldığı müzik gruplarıyla bir süre elektronik ve rock müzikle uğraşmıştır. Ardından kişisel olarak yöneldiği New Age alanında, zaman içinde ürettiği enstrumantal müziklerle, dünya çapında tanınan ve sevilen bir müzisyen olmayı başarmıştır. Yanni'nin müzisyen ve besteci kimliğiyle ilgili enteresan ve şaşırtıcı olan bir başka noktaysa, profesyonel üretimlerine rağmen müzikal anlamda nota ve solfej yazma/okuma bilgisinin olmamasıdır. Gençliğinde geliştirdiği, kendi üretimi olan notasyon sistemiyle, ürettiği melodileri kağıda döken Yanni, bu işaretlerden yararlanarak yaratılarını klavye, piyano ve synthesizer gibi enstrümanlar vasıtasıyla çalmaktadır.

  kimkimdir.gen.tr
  3 ... in flames
 3. 3.
  müzikal dehası ve yaratı gücüyle biz bestecileri kıskandıran bi kardeşimizdir.* new age ile klasiği mükemmel harmanlayan bir insandır. piyano yazısı chopin ve debussy'e fazlasıyla benzer. içgüdüsel bir şekilde batı müziği modlarını doğu ritmleriyle kullanmış ve müthiş eserler ortaya çıkarmıştır. elektronik olarak sayabileceğimiz parçaları da vardır. synthesizer kullandığı parçalar bile klasik anlamda değer taşımaktadır. eserlerini genellikle jenerik müziği olarak duymak mümkündür.

  synthesizer ile kaydettiği parçaları daha sora orkestralanmış ve orkestralanan eserlerin canlı olarak çalındığı iki konser dvdsi mevcuttur.**izlemeniz ve dinlemeniz şiddetle tavsiye edilir.
  2 ... shyer
 4. 4.
  Uyku öncesi ve yoğun bir iş sonrası dinlemek için oldukça güzel müzikleri olan yunanlı sanatçı.
  2 -1 ... dreamylife
 5. 5.
  one man's dream, so long my firend, adagio c minor, felitsa, reflections of passion ve nostalgia defalarca bıkmadan dinlenebilir.
  3 ... jassemine
 6. 6.
  within attraction isimli eseri türk halkında kusma isteği uyandırmaktadır.yıllardır güzellik yarışmalarının vazgeçemediği müziktir;halbuki türk halkı çoktan vazgeçmiştir.
  1 -1 ... disco inferno
 7. 7.
  güzellik yarışmalarında çalınan parçası bilinenin aksine acroyali/standing in motion'dur.
  2 ... shyer
 8. 8.
  eski türk filmlerinden çıkma bir tipi vardır bu amcamın. bıyık, enseden uzun saç falan. altın kolyesi eksiktir, sanırım onuda tamamlamıştır.
  1 ... istanbul icin efkar vakti
 9. 9.
  her gün eve gelindiğinde yarım saat izlenerek tüm günün yorgunluğunu boşaltmaya vakıf olan live at the acropolis gibi baba bir konseri gerçekleştirmiş sevilen müzik adamı.*
  1 ... koko
 10. 10.
  orjinal halinin, "giannis" seklinde yaziliyor oldugunu bilmemem zamaninda bana epey birseylere mal olmustu.* siz bilin canlar, gun olur lazim olur. **
  2 ... confusedy