markete gittiğinde raftan aldığı her ürünü fiyatını baktıktan sonra alan, sepete arabaya koymadan toplama ekleyen, içtiği biranın yudumuna kadar kendisine ne kadara geldiğini düşünebilen, yarım ekmeğin içindeki eksik köftede ki kaloriyi dahi işleme sokabilen, "2x2 nedir hesap makinesi nedir?" insanları.

not: uktecinin isteiğini yerine getirememişlik duygusyla daha fazla yaşayamayacağım.
bakkala gidersin bir ekmek bir gazete alırsın,onu bile hesap makinesiyle toplarlar.600 birader 600 dersin inanmazlar.hesap makinesiyle doğmuşlardır.
(bkz: mühendis)
kimseye hesap sormayan kendi hesabını kendileri yapan muhterem insanlardır.
hayatta attığı her adımı elde edeceği çıkarları düşünerek atan adamdır. hesaplayarak aşık olur, hesaplayarak dost olur, hesaplayarak düşman olur vs.
yaptığı hesabın sonunda muhtemelen '' hımm bu iş'te iyi para varmış'' derler.
++ 24 tane masa var abi, her masada en az 4 sandalye, adam başı x ytl hesap gelse...
-- buzu uzatsana.
(bkz: #2740487) *
şöyle bir adamdır;

(bkz: #8730838)
dahil olduğum adam tipidir.

moralim iyiyse oturup excel de tablo yaparım hatta şu anda yapıyorum.

yıllarca matematikle uğraşmanın getirdiği bir takıntı olsa gerek.
devlet bahçeli gibi bir adamdır.
daha da iyisi için cefa çekmeyi göze alan adamdır... ama anlaşılamayıp bozuk para gibi harcanacak adamdır da aynı zamanda...
merkez bankası başkanıdır da bir nevi... birileri birşeyleri beceremesin kabak sana patlasın.
benim bu. şu içses en az günde bir kere peydahlanıverir içimde;

''bu bayii şimdi günde 1 araba satsa, tanesinden 3 binlira kalsa ayda 90, işletme giderleri reklam falan 10 bin olsa bunlar, 15 de çalışanlara verse kaldı 65. yarısı da inovasyondur vergidir buna gitsin, 30 bin temiz kalıyo ayda. ayda 20 bin kredi ödüyo olsan bankaya, hmm uu lan 3 senede kendini ödüyo dükkan güzelmiş..''
analitik düşünen adamlardır. kıt kaynakları etkin kullanmak isterler.
Michael Scofield bu adamlardan bir tanesidir.
her şeyin hesabını yapan insanlardır.
''her gün iki saat erken uyansam, bu günden itibaren 40 sene daha yaşasaaam....'' şeklinde hesap yaparlar. hem sıkıcıdırlar, hem de saf.
hoşlandığı kızın regl tarihlerini de hesaplayıp hayır cevabı yiyecekken bunu evete çevirmeye başarabiliyorsa saygımdan alnından öpeceğim adam olacaktır.
millet ne kadar kazanıyor, şu kadardan satsam karım ne olur diyen modelleri için online hizmet açılmış, ihtiyaca cevap olmuştur. http://hesaplayanadam.com
Biride benimdir.
kadinlar penisimde degil.
herkeş istanbul un kalabalık semtlerinde gezmeye çıkarken şahsım bugün bu adamlar gibiyim. acaip zevkli lan dünyanın sırrını keşfetmek üzereyim. açıl susam açıl misali bir şey bu. bunu çözersem dünyayı ele geçiricem lakin gecenin 2 sinden beri hesapladım hesapladım. sonra en son iş olan bütün verileri birleştirdiğimde sonuş sıfır çıktı.
böyle sır mı olur amg merserez.