bugün

destek verilmemesi gereken eylem. burada kalın, güzelleştiriyorsunuz *

edit: alevi arkadaşlara yapılan bir çağrıydı bir zamanlar.
o değilde tam ben de bunu düşünüyordum o kadar yazıyoruz çiziyoruz buralarda, zall 2 reklam veriyor alıyor parayı yoluna devam, biz ise hala alevi diyelim, ygs diyelim, agm diyelim..

ohoo..

bağırsam duyar mısın sesimi ?
katılacağim eylem , adam haklı beyler başlıklarını silen modlar alevilere küfür edince siklemez bir tavır göstermesinden sıkıldık artık.
dolaylı olarak islam'a ve haliyle alevilere saldırmaya ara vererek, doğrudan alevilere saldıran, kemalist ve ateist tayfaya protesto olarak başlatılan eylemdir. ben alevi değilim. eyleme katılmıyorum ama katılan kardeşlerimin kararına saygı duyuyor ve yürekten destekliyorum.
kaçan taraf olursak kaybeden taraf oluruz.
sözlüğün herkese ve her görüşe açık olduğu , buradaki görüşlerin halkın görüşleri olduğu göz önüne alındığında biraz abartılı bulduğum eylemdir.

(bkz: başlık nick entry uyumu)
sadece alevilik değildir konu. alevi sunni akp chp mhp bu ne ya, konu yok sanki. herkes birbirine hakaret edip duruyor...
eleştriyle hakareti birbirinden ayıramayan cahiller oldukça hiçbir sonuca varamayacak eylem.
gereksiz eylemdir. sadece alevilere değil müslümanlara ateistlere ona buna herkese hakaret ediliyor burda. bu da sözlüğün en itici yanı sanırım. hesaplarınızı kapatıp gideceksiniz de bu hakaret durumu düzelecek mi sanki? başkaları devam edecek. çok da kafaya takmamak lazım.
haklı üzüntünüzü anlıyorum ama bence hiçbir kardeşim hesabını silmesin.

1- gayet temiz entrylerim düzenli aralıklarla silindiği için uzun süredir sözlükten kayıt alıyorum. moderasyonu birkaç kez uyardım, zamanı geldiğinde delil olarak kullanılacak.

2- sözlükte yazmamdaki temel amaç sözlüğe zenginlik katmak, bilgilendirmek bazen de eğlenmek.

3- elimdeki sayısız belgeyi en kısa zamanda yayınlamak şart oldu.
sünni müslümanlara her gün şakirt, yobaz....... diye hakaret edilen bir ortamda bulunmak istemiyoruz ve hesaplarımızı siliyoruz diye bir eylem de olursa herhalde sözlükte kimse kalmaz sevgili alevi kardeşlerim..( yok siz alevi değilseniz alevi haklarını savunuyorsanız aynı kıyağı neden her gün binlerce hakarete maruz kalan sünnilere yapmıyorsunuz..)

ayıp, yazık yani.. insaf, izan arkadaş.. her gün söv söv alay et, aşağıla ama en ufak olayda bile hemen aleviler eziliyor.. zalimin mazlum ayağına yatması bu; kurdun koyun postu giymesi yani.. yazık yaa..
yahu durun, nereye? ben daha yeni geldim. bu tepkilerden sonra durum düzelecek o yüzden böylesi bir eyleme gerek olmadığını düşündüğüm eylem.
katılıncaksa, tartışmalardan değil formatsızlıktan katılınması gereken eylem.

bi' bakın lan. tanım yapan kaç tane yazar var şurda? ahah.
kapitalist kafa ile düşünenlerin anlayamayacağı eylemdir. inanç kutsaldır. küfür etme hakkı kimsede olamaz.
ayrımcılık yaptılar diye ülkeyi terketmeyen insanların basitçe sözlük platformunda kendini savunma şansı olmasına rağmen direk ortamı terketme eylemi, pes edişi, kaçışı.

bahane: "x'lerin seviyesine inmemek".
teori ve düşünce bazında kesinlikle katıldığım ama uygulamanın doğru olacağı konusunda kararsız kaldığım eylemdir. uyuyan moderasyonun buna bir çözüm bulmasını bekliyorum.
not: sözlüğe gireli 6-7 ay oldu ilk zamanlar iyiydi, hoştu, faydalıydı ama özellikle son 1 ay çok sıkıldığım, din, dil, ırk, futbol, siyaset konularını tartışmasını bilmeyen bel altı vurmaya çalışan, ergen beyinlilerin dolup taştığı bir sözlük olduğunu görünce zaten çok az entry girmeye başladığım sözlük, bu duruma çare bul.
(bkz: her hıyarım var diyene tuz alıp koşmak)

Düdütt... Bu entryim alevi kardeşlerimizi iplemediğim manasına gelmemektedir. Eyleminizi sonuna kadar destekliyorum fakat hesabımı silmeyeceğim. Teşekkürler.
biranlık gafletle yapılacak; sonrasında üzülünecek eylemdir.

Dün ben de sözlükten gitmeye karar vermiştim.
iki gündür şakır şakır entry silmekteyim.

Erkek trollerin bayanlar üzerine yazdığı şeylere karşıyım.
Onların iki dklık zevki için patlak diye anılmamıza.
Namusun ağızda sadece sakız olarak gezinmesine karşıyım.

Kadının her ettiği günah kavramına karşıyım.
Oturmasının kalkmasının bile konu olmasına karşıyım.
Hemcinslerime karşı her lafa karşıyım işte.

Kadınların da istediklerini yapabileceklerini anlamayan kişilere karşıyım.
Onları halen erkek beyniyle yönetilen bir robot gibi görenlere karşıyım.

Karşıyım ve karşıyım; asla da gitmiyorum bir yere.
Siz de üyeliğini sildirip gitmeyin bence.
Meydanı hepten boş bırakacaksınız öyle mi.
sadece alevilere değil atatürk'e peygambere ve dine ayrıca düşüncelere de hakaretler mevcuttur. yani bir insan hem peygamberi hem atatürk'ü seviyorsa her türlü hakaret yemektedir.
biri bana açıklayabilir mi? kişilerin ülkesine, dinine, ırkına, inancına, siyasi duruşuna, tuttuğu takımına, oy vereceği partiye hakaret ederek, kafatasçılık yaparak, cinsel içerikli sözcükleri kullanarak neyi elde etmeye çalışıyorsun yada neyi elde ediyorsun? sözcük ve sözlük fetişisti misin, tatmin mi oluyorsun, boşalma hissini mi yaşıyorsun? ülkemin beyinlerinin böyle olduğunu görünce hayal kırıklığı yaşıyorum. sözlükte yazılan entry lerin çoğuna "sikimden aşşağı kasımpaşa" tavrı ile, umursamaz bir tavırla neyi kazanıyorsun?
moderasyon mudur artık kimse bu sorumun muhatabı, bu sözlüğün amacı, hedefi, kitlesi nedir? programlara çıkarak "uludağ sözlük ailesi olarak biz böyle böyle yapıyoruz, hedefliyoruz, amaçlıyoruz" deyip yapılan popülizmin mantığı nedir?
dini inancım: kendim seçmedim doğduğumda hazırdı, ergen beyin bunu kafana iyice sok. aynı senin ki gibi, aynı senin de böyle bir seçiminin olmadığı gibi.
tuttuğum takım: ailemin tuttuğu takımı tuttum. tıpkı senin ki gibi.
siyasi partim: artı-eksilerini ölçüp tarttığım kendime göre artı yönlerini daha çok gördüğüm partiyi destekliyorum yada desteklemiyorum. aynı senin ki gibi.
ve sen hangi mantık çerçevesinde beni aşağılamaya çalışıyorsun, aslında bu kendi kendini de aşağılamak olduğunu görmüyor musun?
müslümanların* ne kadar ikiyüzlü olduklarını bir kez daha ortaya koymalarıdır.

lan, her fırsatta mumsöndü muhabbeti yapan ateistler mi, kemalistler mi yoksa müslümanlar, yobazlar, şakirtler mi? pekiyi, cemevini tapınaktan saymayanlar? aleviler'e sövenler?

kendini gizleyen, ateist taklidi yapan yobazlar aleviler'e sövdü diye hesap silinmez. bu insan taklitlerine ortam bırakılmaz.

not: isteyen, militan ateist olan benim aleviler ve alevilik başlıklarına yazdıklarımı okuyabilirler. tutarsız müslüşler sizi!
--spoiler--
kafamıza sıkıyoruz eylemi
--spoiler--

ne boka yarar ki?
tepkiyi ilk ortaya koyanın dediğini yaptığı eylemdir.
başlığı açan: huysuz adam (05.04.2011 20:16) yedinci nesil silik
çaylaklık döneminden çıkana kadar dua etmek sona bir kaç nesil atlamak için çaba sarfedip,bir yere gelindikden sonra götün ve başın ayrı oynaması, gidecek adam siktirolsun gitsin. yeahhhh fucuklu tost.